Wovenhand + support

Wovenhand + support

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Letni Festiwal Jazzowy 2017

22.07.2017 - 30.07.2017

Letni Festiwal Jazzowy: Tribute to Janusz Muniak

Piwnica Pod Baranami, Kraków

22.07.2017

We wrześniu polscy fani nowoczesnego rocka pojawią się w salach wrocławskiego klubu Firlej. To właśnie dla nich wystąpi uznana amerykańska formacja Wovenhand. Grupa będzie promowała świetnie przyjęty przez publiczność i krytykę album "Refractory Obdurate".
Ceny biletów:
    - 75 zł - w przedsprzedaży
    - 85 zł - od 1 lipca
    - 95 zł - w dniu imprezy

Szczegóły wydarzenia

Wovenhand (USA)

Założony w 2003 roku przez Davida Eugene’a Edwardsa projekt był początkowo solowym projektem wokalisty słynnego 16 Horsepower, Davida Eugene’a Edwardsa, do którego dołączył później stały skład. Zespół prezentuje intrygujące i pełne pasji połączenie alt-country, folku i rocka, przywołujące ballady Nicka Cave'a, Jeffreya Lee Pierce'a czy Boba Dylana. Charyzmatyczny lider zespołu David Eugene Edwards określany jest człowiekiem instytucją, który fanów na całym świecie przyciąga swoją muzyką, niezwykłą osobowością, potężnym i hipnotyzującym głosem.

Wovenhand będzie promował we Wrocławiu swój najnowszy album "Refractory Obdurate". Na wydanym przez Glitterhouse w Europie i Deathwish Inc. w USA krążku, Davidowi towarzyszą perkusista Ordy Garrison, gitarzysta Chuck French i basista Neil Kelner. Fani i dziennikarze są zgodni - "Refractory Obdurate" to dzieło dynamiczne, pełne punkowej energii i spirytualistycznego stoner - rocka. Jest to chyba najostrzejsze i najgłośniejsze dokonanie Edwardsa. Płyta zdobyła bardzo wysoką ocenę 8,2 dziennikarzy opiniotwórczego serwisu Pitchfork. Energetyczny dźwięk gitary, bezlitosne bębny, pełne pasji teksty - tak można w skrócie opisać najnowsze dzieło Wovenhand.

Grupa wystąpi w Firleju wraz z supportem niespodzianką. Już wkrótce pojawi więcej informacji na ten temat. Koncert odbędzie się w ramach Asymmetry Before Party. 

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Organizator: Klub Firlej

Facebook