wROCKfest.pl: Madball + supporty

wROCKfest.pl: Madball + supporty

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

2. Podbeskidzka Gala Disco Polo

Amfiteatr pod Grojcem, Żywiec

24.06.2017

Żubrowisko 2017: Coma, 4 Szmery i inni

Ośrodek Sportów Wodnych, Łąka k. …

24.06.2017

Ceny biletów:
    - 65zł - w przedsprzedaży
    - 70zł - w dniu imprezy

Szczegóły wydarzenia

MADBALL


wROCKfest.pl zaprasza na jedyny w Polsce koncert amerykańskiej gwiazdy hardcore’a. Madball zagra 11 listopada w klubie muzycznym Stara Piwnica we Wrocławiu!

Madball należy do grona najważniejszych przedstawicieli nowojorskiej sceny hardcore. Grupa powstała w 1988 roku kiedy to wokalista Freddy Cricien ( prywatnie przyrodni brat Rogera Mireta z legendarnej formacji Agnostic Front) jako młody chłopak po raz pierwszy został wprowadzony na scenę podczas koncertu przez starszego brata, który przekazał mu do ręki mikrofon.

Wraz z zespołami Agnostic Front, Vietnom, Bulldoze, Resistance i H2O, Madball tworzy część tzw. DMS Crew (Demonstrating My Style). Cricien oraz Hoya są także członkami grupy Hazen Street (wspólnie z muzykami grupy H2O i Cro-Mags). Sam Cricien tworzy także indywidualnie muzykę rapową - w 2009 roku wydał solowy album pt. "Catholic Guilt".

MADBALL ma na swoim koncie 8 albumów studyjnych. Kilka z nich należy do klasyki gatunku i miało ogromny wpływ na zespoły metal-core'owe z lat 90-tych. Do ich wielkich fanów należą m.in. muzycy Terror z Los Angeles czy Deez Nuts z Melbourne. Ostatnim wydawnictwem MADBALL pozostaje album "Hardcore Lives" z 2014 roku.

Aktualny skład zespołu przedstawia się następująco:

Freddy Cricien - wokal, Mitts- gitara, Hoya Roc - bass i Mike Justian – perkusja

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • Stara Piwnica, Krupnicza 15, Wrocław

Facebook