The Thurston Moore Group

Miejsca imprez:

Klub Proxima, Warszawa | Pokaż pozycję na mapie

5.7.2017 20:00 ul. Żwirki i Wigury 99 Bilety
Ceny biletów:
    - 79zł - w przedsprzedaży
    - 90zł - w dniu imprezy
Więcej o koncertach na: Teraz Rock

Szczegóły wydarzenia

The Thurston Moore Group


Po znakomicie przyjętym koncercie w Warszawie w listopadzie 2015 roku legendarny Thurston Moore, lider i założyciel Sonic Youth, wraca do Polski! Projekt Thurston Moore Group zagra 5 lipca w warszawskiej Proximie!

Koncert będzie związany z promocją albumu "Rock n Roll Consciousness", który ukaże się 28 kwietnia. Krążek wyprodukowany został przez wpływowego Paula Epwortha znanego ze współpracy z Adele czy Florence And The Machine. W nagraniach wzięli udział muzycy znani z poprzedniej płyty Thurstona, znakomitego albumu "The Best Day" - gitarzysta James Sedwards, basistka Deb Googe (My Bloody Valentine) oraz wieloletni współpracownik Moore'a, perkusista Steve Shelley (Sonic Youth, ostatnio regularnie nagrywający i koncertujący także z Sun Kil Moon).

Thurston Moore wyprowadził się do Nowego Jorku w 1976 roku, w wieku 18 lat, żeby grać punk rocka. Na początku lat 80. wspólnie z Kim Gordon założył grupę Sonic Youth, jeden z najważniejszych zespołów tamtejszej sceny, którego wpływu na muzykę nie da się przecenić, i który do dziś inspiruje kolejne pokolenia muzyków. Sonic Youth wydali kilkanaście albumów studyjnych, a to zaledwie część dyskografii Moore’a, który na swoim koncie ma współpracę m.in. z Yoko Ono czy R.E.M, a także albumy solowe.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Organizator: go ahead

Gdzie:

  • Klub Proxima, Żwirki i Wigury 99A, Warszawa

Facebook