Luxtopreda

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Luxtorpeda

10.11.2017 - 25.11.2017

Ceny biletów:
    - 39zł - w przedsprzedaży
    - 45zł - w dniu imprezy

Szczegóły wydarzenia

Luxtorpeda

Zespół Luxtorpeda OFFICIAL powstał w 2010 roku z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Roberta Freidricha (Acid Drinkers, Turbo, Flap Jack, 2Tm2,3, Arka Noego, KNŻ), który do współpracy zaprosił: gitarzystę Roberta Drążka, basistę Krzysztofa Kmiecika (Armia, 2Tm2,3) oraz perkusistę Tomasza Krzyżaniaka. W 2011 roku skład uzupełnił wokalista Przemysław Frencel (52 Dębiec).

Debiutancki album "LUXTORPEDA" miał swoją premierę w maju 2011 roku. Połączenie garażowo-punkowo-rockowych brzmień z życiowymi tekstami o walkach, upadkach, powstaniach, ciemnościach i nadziei sprawiło, że grono fanów zespołu zaczęło się szybko powiększać. Zespół dał się poznać szerszej publiczności podczas Jarocin Festiwal 2011 oraz podczas 17 edycji Przystanku Woodstock 2011, a utwór "Autystyczny" wspiął się na pierwsze miejsca wielu list przebojów. Pisma Metal Hammer i Teraz Rock uznały grupę za najlepszy zespół roku. Ich kolekcja wyróżnień powiększyła się również o Fryderyka w kategorii Najlepsza Płyta Roku.

Druga płyta pt. "Robaki" trafiła do fanów dokładnie rok po debiucie. I równie szybko, jak pierwsza zdobyła status złotej płyty. Pochodzący z niej utwór "Wilki dwa" gościł przez 10 tygodni na pierwszym miejscu listy przebojów radiowej Trójki. Rok 2012 to również występy na największych imprezach muzycznych u boku takich wykonawców, jak Slayer, Metallica, Motorhead czy Limp Bizkit.
1 kwietnia 2014 roku LUXTORPEDA wydała swój trzeci studyjny album, pt. "A morał tej historii mógłby być taki, mimo że cukrowe, to jednak buraki", który promował singiel "Mambałaga".

LUXTORPEDA na żywo wystąpi w MegaClubie 13 Grudnia. Podczas koncertu publiczność będzie miała okazje usłyszeć część materiału z kolejnego albumu zespołu, którego premiera przewidziana jest na początek 2016 roku!

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

Organizator: MegaClub

Facebook