Siesta Festival: Lura

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

WrocLove Fest 2017: Kapela Ze Wsi Warszawa

Synagoga Pod Białym Bocianem, Wrocław

24.06.2017

Ceny biletów:
    - 150zł, 130zł, 100zł

Szczegóły wydarzenia

Siesta Festival: Lura

Zamyka listę ogłoszonych artystów, ale Jej występ będzie pierwszym tegorocznym koncertem Siesta Festival 2016 w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.

To bodajże jedna z najbardziej siestowych artystek z tych siestowych naprawdę. Urodziła się w Portugalii, a jej rodzice przyjechali tam z tak lubianych przez nas najbardziej rozśpiewanych, najbardziej zielonych wysp na świecie. Studiowała i trenowała pływanie kiedy siedemnastoletnią wtedy dziewczynę Juka poprosił o zaśpiewanie w duecie i śpiewanie chórków na jego płycie. Od tego czasu śpiewa, nagrywa i występuje na całym świecie. Śpiewała m.in. z takimi siestowymi wykonawcami jak Cesaria Evora, Tito Paris, Bonga czy Paulo Flores - z jednym oczywistym wyjątkiem wszyscy oni gościli na Siesta Festival w poprzednich latach. Zaśpiewała w filmie Fados Carlosa Saury, a przecież autor muzyki do jego filmów Siesta jest również tegoroczną gwiazdą naszego festiwalu. Po raz pierwszy polska publiczność usłyszała jej głos w radiowej Trójce, w audycji  (a jakże) Siesta.

W październiku zeszłego roku świat ujrzała jej kolejna urocza, pełna pięknych nut płyta.Maria de Lures Pina Assunçäo, czyli oczywiście LURA jest ostatnią przedstawianą gwiazdą Siesta Festival 2016. Będzie to jej druga wizyta na festiwalu. Poprzednio publiczność spierała się czy najlepszy był żywiołowy, taneczny koncert Lury czy też pełen dramatyzmu, wystudiowany, perfekcyjny występ Melody Gardot - już nie możemy doczekać się tegorocznej wizyty Artystki i kolejnego spotkania z przemiłą przyjaciółką.

Lura wystąpi 22 kwietnia 2016 r. w Filharmonii Bałtyckiej o godz.17:00. I to właśnie Jej przypada przywilej otworzenia swoistego dzień Carlosa Saury na Siesta Festival 2016.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook