Drum Fest: Koncert klasyczny z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Opolskiej

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Regałowisko - Bielawa Reggae Festival 2017

OWW Sudety, Bielawa

18.08.2017 - 19.08.2017

Muszla Fest 2017

LPKiW Myślęcinek, Bydgoszcz

18.08.2017 - 19.08.2017

Ceny biletów:
    - 30zł

Szczegóły wydarzenia

Drum Fest: Koncert klasyczny z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Opolskiej


Mark Ford (USA) jest wykładowcą perkusji na uniwersytecie w Denton w Północnym Teksasie, kompozytorem oraz aktywnym marimbafonistą występującym na całym świecie. W swoim dorobku ma wiele nagranych płyt marimbowych i perkusyjnych. Często prowadzi konferencje muzyczne w USA. Jest koordynatorem największego programu perkusyjnego w Stanach Zjednoczonych. Był prezesem stowarzyszenia perkusyjnego Percussive Art Society.

Ludwig Albert(Belgia) - wirtuoz marimby, uznany w świecie profesor. Założył organizację „ Marimba Projects”, jako pierwszy Belg tworzył i grał koncerty z wirtuozką marimby z Japonii Keiko Abe. Twórca i dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Marimby w Belgii oraz Konkursu Marimbowego. Wykładał na uniwersytetach w całej Europie oraz na świecie.

Frederic Macarez (Francja) jest jednym z najbardziej aktywnych muzyków swego pokolenia. Przez wzgląd na jego pedagogiczne i muzyczne działania Macarez ma czynny wpływ na kształtowanie sztuki perkusyjnej we współczesnym świecie. Obecnie jest głównym kotlistą Paryskiej Orkiestry Symfonicznej, wyróżniającym się solistą i założycielem zespołu kameralnego. Prezentuje solowe recitale w Europie, Azji, Ameryce oraz koncertuje z wybitnymi muzykami.

Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Opolskiej poprowadzi dyrygent dr. Nicholas Williams/USA.


Repertuar:

The Universe - Ludwig Albert, Mark Ford - koncert na dwie marimby

Meeting Point -  Frederic Macarez

Ruffles From Afar by  Yo Goto - Mark Ford;

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook