Materia

Materia

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

AUKSO MEDIATEKA

Mediateka, Tychy

24.06.2017

Support: The John Doe's Burial
Ceny biletów:
    - 25zł - w przedsprzedaży
    - 30zł - w dniu imprezy

Szczegóły wydarzenia

Materia


z gościnnym udziałem The John Doe’s Burial


18 listopada 2016 / Zamek Królewski, Arkady Kubickiego / Warszawa

Wejście od ul. Grodzkiej na godzinę przed koncertem


Materia to charyzmatyczna grupa ze Szczecinka, której żywiołem jest hardcore metal oraz groove metal.

Zespół dał się poznać za sprawą udziału w piątej edycji „Must Be The Music", gdzie zachwycił nie tylko całą czwórkę jurorów, ale i publiczność oraz telewidzów. Jednak chyba nie będzie przesadą napisanie, że nawet bez udziału w talent show "Must Be The Music" chłopaki z Materii świetnie by sobie poradzili na rynku. Oczywiście, wiadomo: promocja, telewizja i tak dalej. Ale, jak to ktoś kiedyś słusznie zauważył, dobra muzyka zawsze obroni się sama, a Materia ze Szczecinka gra naprawdę dobrą muzykę. Do tego znakomicie wypada na koncertach, których zagrali naprawdę sporo, wliczając w to występ na dużej scenie Przystanku Woodstock. Można też było ich zobaczyć m.in. na: Sonisphere, Jarocin Festival, MetalFest, Wacken Open Air (Niemcy), Metal Blast (Egipt), Euroblast (Niemcy).

Co grają? Nowocześnie brzmiący, mięsisty metal, utrzymany w fajnym klimacie.

Kim są? Oto oni:

  • Michał "Mihu" Piesiak (wokal, gitara basowa)
  • Tadeusz "Tede" Piesiak (gitara, wokal)
  • Adrian "Adi" Dubiński (gitara)
  • Jakub "Marcia" Marciniak (perkusja)

The John Doe’s Burial to z kolei zespół wywodzący się z Piotrkowa Trybunalskiego, który ostatnio zakończył prace nad nowym materiałem pod okiem Arkadiusza "Malty" Malczewskiego znanego z takich produkcji jak Behemoth czy Decapitated. Materiał ten ma ukazać się jeszcze w grudniu 2016.

Jednym z wielu aktualnych wydarzeń w życiu zespołu był ich występ na Bloodstock Open Air Festiwal w Wielkiej Brytanii tego lata. W ślad za czym pojawiło się wiele pochlebnych recenzji w angielskich portalach muzycznych. Oto jedna z nich, która w miarę precyzyjnie określa styl The John Doe’s Burial:

Spragniony? Dlaczego by nie żarzyć odrobiny brutalnego metalu? Ten polski kwintet specjalizuje się w destrukcyjnym, pomysłowym death metalu, który zagłębia się w najciemniejszej głębi ludzkości.

Ciężką i mroczną muzykę zespołu doskonale podkreśla ich demoniczno-apokaliptyczny wizerunek, który doskonale wpisuje się w oprawę całego show. Godne polecenia wszystkim fanom ciężkiej nuty.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • Zamek Królewski, Pl.Zamkowy 4, Warszawa

Facebook