Mish Mash - Lato w Synagodze Pod Białym Bocianem

Mish Mash - Lato w Synagodze Pod Białym Bocianem

Miejsca imprez:

Ceny biletów:
    - 25zł - ulgowy (uczniowie, studenci, emeryci renciści)
    - 35zł - normalny

Szczegóły wydarzenia

Mish Mash - Lato w Synagodze Pod Białym Bocianem


Klezmerski kwartet z Rzymu - MishMash wystąpi we Wrocławiu z koncertem "Dźwięki pokoju".

Ich występ w synagodze wzbogacony będzie gościnnym udziałem Bente Kahan. Odbędzie się w ramach Europejskiego Dnia Kultury Żydowskiej.

Perski kwartet "MishMash" (termin w różnych językach obejmujący znaczenia związane z koncepcją "mieszanki") proponuje oryginalną i fascynującą interpretację dźwięków wywodzących się z regionu śródziemnomorskiego, Bliskiego Wschodu i krajów Wschodu.

Powstała dzięki wielu kulturom i tradycjom (chrześcijańskiej, żydowskiej, muzułmańskiej, buddyjskiej), muzyka MishMash za swoją główną inspirację uznaje repertuar klezmerski (muzykę Żydów Aszkenazyjskich), romanse sefardyjskie, obejmujące swoim zasięgiem terytorium od Hiszpanii po Turcję, tradycyjne melodie perskie i bliskowschodnie, aranżowane i wykonywane w sposób odtwarzający klimat włóczęgi i tułaczki, tak charakterystyczny dla tego repertuaru.

Kwartet, występujący regularnie na wielu festiwalach, tak we Włoszech jak i za granicą, biorący udział w realizacjach radiowych i telewizyjnych, wydał swoją drugą płytę, "Parvane", po tym, jak pierwszy album, "Delta" zebrał wysokie noty zarówno od publiczności, jak i krytyków.


Zespół w składzie:

  • Marco Valabrega; skrzypce
  • Mohssen Kasirossafar; tonbak, daf, daire, wokal
  • Luca Pagliani; gitara
  • Bruno Zoia; kontrabas, gitara basowa

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

Gdzie:

  • Synagoga Pod Białym Bocianem, Włodkowica 5a, Wrocław

Facebook