Urodziny Miasta Katowice: Tribute to The Police

Urodziny Miasta Katowice: Tribute to The Police

Miejsca imprez:

Ceny biletów:
    - 20zł

Szczegóły wydarzenia

Urodziny Miasta Katowice: Tribute to The Police


Nowe aranżacje największych przebojów zespołu The Police w aranżacji Pawła Tomaszewskiego, w wykonaniu znakomitych, młodych katowickich muzyków, w tym wokalistki jazzowej Marty Król.

Roxanne, Every Little Thing He Does Is Magic, Message In A Bottle – m.in. te przeboje śpiewane przez Stinga w The Police znalazły się na wydanej w styczniku płycie „Tribute To The Police”. Za ich nową aranżację  idącą w kierunku jazzu i soulu, wzmocnionego często przez niemal filmową orkiestrację sekcji dętej, odpowiada Paweł Tomaszewski – pianista, aranżer, lider Paweł Tomaszewski Band, znany także ze współpracy z wokalistą Wojciechem Myrczkiem.

Głosem projektu jest Marta Król – wokalistka jazzowa, która współpracowała z Michałem Urbaniakiem i Kubą Badachem. Jej debiutancki album był nominowany do nagrody Fryderyka 2012.

W tym samym roku wystąpiła na koncercie Debiuty Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

– Odważyć się na słuchanie Stinga? Dobrze, że to zrobiła, bo album jest świetny. Sama radość słuchania! – zachwycał się głosem Marty Król i jej płytą Marek Niedźwiecki na antenie radiowej Trójki. 

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook