''Wehikuł czasu": Sebastian Riedel i Cree i inni

''Wehikuł czasu": Sebastian Riedel i Cree i inni

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Blues.

Dżem

Zmiana daty imprezy!

Amfiteatr w Zielonej Górze, Zielona Góra

16.09.2017

Timber Timbre

Klub Proxima, Warszawa

25.09.2017

Ceny biletów:
    - 10zł - ulgowy (studenci, Karta Seniora)
    - 20zł - normalny

Szczegóły wydarzenia

Koncert „Wehikuł czasu”


Legendarne bluesowe kompozycje Dżemu, SBB czy zespołu Krzak, które przez ostatnie 50 lat rozbrzmiewały w śląskich klubach, na wyjątkowym koncercie „Wehikuł czasu”.

Na jednej scenie spotkają się giganci bluesa. Posłuchamy m.in. Sebastiana Riedla i Cree, Macieja Radziejewskiego, Andrzeja Urnego, Śląską Grupę Bluesową czy Marka Piekarczyka (zapowiadany wcześniej Józef Skrzek nie będzie mógł, niestety, wziąć udziału w koncercie). A wszystko to wspierane przez zespół założony specjalnie na tę okazję przez fenomenalnego katowickiego muzyka Jana Gałacha. Zaprosił do niego najlepszych polskich muzyków bluesowych młodego pokolenia.

Specjalnie wyselekcjonowany repertuar zawierać będzie m.in. utwory doskonale znanych grup, takich jak Dżem, SBB czy Krzak, ale i tych mniej znanych, ale nie mniej ważnych śląskich grup Apokalipsa czy Kwadrat. Wszystko w nowych aranżacjach, przeplatane z utworami mistrzów – The Rolling Stones, The Animals, czy Joe Cockera.

Koncert zainauguruje działalność Szlaku Śląskiego Bluesa. Będzie to pierwszy na świecie dedykowany historii muzyki stały szlak turystyczny obejmujący kluby muzyczne.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • Katowice Miasto Ogrodów (dawne CKK), pl. Sejmu Śląskiego 2, Katowice

Facebook