The Klenczon Experience (Hoffmann, Malinowski, Bobkowski)

The Klenczon Experience (Hoffmann, Malinowski, Bobkowski)

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Rock & Pop.

Rock na Bagnie VII

Plaża nad Biebrzą, Goniądz

30.06.2017

Paweł Domagała

Tarasy przy Parku Wodnym, Sopot

02.07.2017

Ceny biletów:
    - 35zł - stojący
    - 50zł - siedzący

Szczegóły wydarzenia

THE KLENCZON EXPERIENCE

Miłośników twórczości nieodżałowanego Krzysztofa Klenczona, współtwórcy sukcesu Czerwonych Gitar i Trzech Koron, zapraszamy 22 maja do Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze. Wojciech Hoffmann, współautor mega hitu ‘Dorosłe Dzieci’, jeden z najlepszych polskich gitarzystów, grający w zespołach Turbo i Czerwone Gitary, stworzył projekt muzyczny The Klenczon Experience’ w hołdzie ikonie polskiego bigbitu i rocka - Krzysztofowi Klenczonowi. Do współpracy zaprosił Mariusza Bobkowskiego z Turbo oraz Arka Malinowskiego, z którym przez kilka lat razem występowali w macierzystym zespole Klenczona – Czerwonych Gitarach.  

Muzyka ‘The Klenczon Experience’ prezentowana na koncertach jest powrotem do brzmienia lat sześćdziesiątych, a biorąc pod uwagę miłość Krzysztofa Klenczona do Jimiego Hendrixa występ wypełnią również bardziej rockowe aranżacje, szczególnie w bloku kompozycji Trzech Koron.
Większość programu będzie wykonywana na autentycznej gitarze z roku 1961 Zenon Audition, na której Kleczon grał w Czerwonych Gitarach. Brzmienie tego instrumentu jest do dzisiaj bardzo charakterystyczne i odzwierciedla charakter muzyki Czerwonych Gitar z lat sześćdziesiątych.

Na blisko dwugodzinny program The Klenczon Experience złożą się piosenki Krzysztofa Klenczona z okresu Czerwonych Gitar i późniejsze z Trzech Koron. W repertuarze koncertu każdy słuchacz odnajdzie coś dla siebie, nie zabraknie bowiem takich hitów jak: ‘Nie  przejdziemy do historii’, ‘10 w skali Beauforta’, ‘Biały Krzyż’, ‘Kwiaty we włosach’, ‘My z XX wieku’, ‘Natalie’, ‘Poźegnanie z gitarą’, ‘Jesień idzie przez park’, ‘Nie licz dni’, ‘Wróćmy na jeziora’, ‘Randka z deszczem’, ‘Jak mi się podobasz’, ‘Nikt na świecie nie wie’, ‘Zbuntowany anioł’, ‘Port’, ‘Gdy kiedyś znów zawołam cię’,  jak i wielu innych piosenek.

The Klenczon Experience to ogromna dawka beatowej energii w aranżacjach lat sześćdziesiątych gwarantująca duże przeżycia artystyczno-wizualne.

The Klenczon Experience występuje w składzie
Wojciech Hoffmann (Turbo, ex-Czerwone Gitary) – gitary i śpiew
Arek Malinowski (ex-Czerwone Gitary)  – gitara basowa i śpiew
Mariusz Bobkowski (Turbo) – perkusja i śpiew

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook