Carnaval Sztukmistrzów 2016

Kiedy: 28.7.2016 - 31.7.2016

W tegorocznym programie polecamy spektakle reprezentujące współczesną klaunadę, która językiem współczesnego teatru powraca do korzeni kontestując otaczającą nas rzeczywistość, w często bolesny sposób, ukazując absurdy społecznego porządku.

Szczegóły wydarzenia

Carnaval Sztukmistrzów


Carnaval Sztukmistrzów odwraca zastane porządki, zaciera podział pomiędzy widownią i sceną, bawi do łez, szokuje i wzrusza. To bogactwo zapierających dech w piersiach widowisk z pogranicza teatru, nowego cyrku i sztuk alternatywnych, odbywających się w namiotach cyrkowych i  przestrzeni miejskiej. Podczas spacerów ulicami miasta można spotkać kuglarzy, klaunów, linoskoczków i wszelkiego rodzaju artystów ulicznych, którzy zapraszają publiczność do oderwania się na chwilę od codzienności i wzięcia czynnego udziału w przedstawieniach.

Tegoroczny Carnaval, jak zawsze, przyniesie wiele zaskoczeń i niezwykłości.

Carnaval 2016 odkryje nowe lokalizacje dla działań artystycznych będą to min. podwórko przy ul. Olejnej 2, skwer przy ul. Olejnej 6, Park przy Centrum Kultury w Lublinie, Dziedziniec Zamku Lubelskiego, Plac Rybny, Plac przed Teatrem im. H. Ch. Andersena, Wirydarz Klasztoru OO. Dominikanów.

W tegorocznym programie polecamy spektakle reprezentujące współczesną klaunadę, która językiem współczesnego teatru powraca do korzeni kontestując otaczającą nas rzeczywistość, w często bolesny sposób, ukazując absurdy społecznego porządku. Będą to m.in. spektakle grup: La Chouing czy La Boca Abierta. Spośród teatralnych propozycji ulicznych zapraszamy na Emiliano Sanchez Alessiego, Cie du Fil a Retordre oraz Freak Show. W programie nie zabraknie również interesujących pokazów artystów ulicznych, wśród których wymienić można choćby Compagnia Circolabile, Gomę oraz Luigiego Ciottę.

Czas po zmroku wypełnią dwa spektakle w dwóch nowych miejscach: eVenti Verticali z spektaklem na ścianie kamienicy (Olejna 6) oraz Cyrk bez zwierząt grupy Klinika Lalek na Dziedzińcu Zamku Lubelskiego. Nieodłączną częścią Carnavalu jest Urban Highline – największy na świecie festiwal poświęcony slacklinerom, którzy spacerując po linach zawieszonych pomiędzy zabytkowymi kamienicami, wykonują brawurowe akrobacje.

Po dniach wypełnionych magią zachęcamy do podziwiania instalacji Światła Carnavalu (stare miasto) i uczestniczenia w pełnych zwariowanej energii koncertach szalonych brass bandów Attentat Fanfare i Carnval Brass Band oraz do podziwiania mistrzostwa live loopingu w wykonaniu Georga Viktora Emmanuela. To wszystko na Placu po Farze.

Pełny program festiwalu dostępny na stronie http://www.sztukmistrze.eu/

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • Teatr Stary, Jezuicka 18, Lublin

Organizator: http://www.sztukmistrze.eu/
Facebook: https://www.facebook.com/CarnavalSztukmistrzow/

Facebook