Narodowy Balet Ukrainy "Virski"

Narodowy Balet Ukrainy "Virski"

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Widowisko.

Ale Kino! - Największe przeboje muzyki filmowej

Sala Koncertowa Filharmonii Łódzkiej, …

15.10.2017

Kiedy: 23.9.2010 - 26.9.2010

Narodowy Balet Ukrainy to znakomity, znany na całym świecie, zespół prezentujący folklor swojego kraju. Ta wspaniała grupa z humorem i optymizmem przedstawia piękno i tradycje Ukrainy. W swoich tryskających Życiem układach tanecznych wspaniale łączy treść i formę w żywe obrazy. Każde przedstawienie jest ekscytujące, pełne ekspresji i żywiołowości, technicznej doskonałości i niezwykłego temperamentu. Program koncertu, prezentujący czar tańców ludowych oraz bogactwo ich tradycji, jest przyjmowany bardzo gorąco przez publiczność na całym świecie.
Ceny biletów:
    - 130 zł

Szczegóły wydarzenia

Spektakle odbędą się w Europejskim Centrum Promocji Kultury Regionalnej ,,MATECZNIK MAZOWSZE’’(„Matecznik Mazowsze” usytuowany jest w okolicach Warszawy, na skraju Lasu Młochowskiego). Do sali widowiskowej, która jest głównym elementem kompleksu, prowadzi rozległe, przeszklone foyer zlokalizowane na parterze. Do równie przestronnego, doświetlonego górnym świetlikiem foyer na piętrze, przylega wygodny barek kawowy. Foyer dolne i górne spełnia również funkcję wystawową gdzie na stałe prezentowane są bogate zbiory pamiątek z całego świata zgromadzonych podczas tras koncertowych Zespołu „Mazowsze” oraz kostiumy i przedmioty sceniczne. Widownia nowoczesnej sali widowiskowej, może jednorazowo pomieścić 560 widzów.
Wysokość sali wynosi ponad 13 metrów. Scena ma prawie 350 m2 powierzchni, każda z kieszeni bocznych po 100 m2. Sala dysponuje kabiną tłumaczy, kabiną reżysera światła i studiem nagrań. Dzięki zastosowaniu wielu nowoczesnych rozwiązań np. teleskopowych podnośników ruchomej podłogi możliwe jest automatyczne usunięcie foteli, co pozwala na przekształcenie sali widowiskowej w salę konferencyjną lub balową. Do dyspozycji artystów przeznaczonych jest 100 wygodnych garderób, dwie przestronne sale baletowe, dwie sale chóralne, sala orkiestry oraz trzy sale ćwiczeń indywidualnych będące miejscem codziennej pracy zespołu Mazowsze. W budynku znajdują się również sale konferencyjne, jak również miejsce odnowy biologicznej z sauną. Przy kompleksie znajduje się parking na 300 samochodów. To wszystko powoduje, że ,,Matecznik Mazowsze’’ jest jednym z najnowocześniejszych, najładniejszych i atrakcyjnie położonych obiektów tego typu w Polsce.

Uczniowie szkoły są zwycięzcami prestiżowych festiwali międzynarodowych ludowej choreografii dziecięcej, uczestniczyli w wielu koncertach na Ukrainie i poza jej granicami.
Młodzież razem z zespołem była na występach gościnnych w Niemczech, Danii, Hiszpanii, Francji, Portugalii, we Włoszech, w Austrii, Luksemburgu i wielu innych krajach świata.
Wspaniałe stroje i scenografia, które bezwzględnie stanowią integralną część spektaklu, są efektem współpracy z wieloma artystami - malarzami : A.Petryckim, F. Nirodem, T.Jabłońską, H.Nesterowską, L.Pysarenko, M. Cyrykusem, L.Wigiem, F.Domaszniewą oraz L.Chymiczem.
„New York Times” „… Znakomitych wykonawców zespołu nie da się nie zauważy.

Jeżeli Państwo macie ochotę poznać głębiny tańca, to koniecznie trzeba zobaczyć doskonałość i szybkość techniki tanecznej kobiet, precyzyjność okrążeń, obrotów, podskoków, przysiadów i piruetów mężczyzn”.
„Harald Tribune” „…Scena teatru Wam Wawel została zdobyta przez powietrzny desant Ukraińskiego Narodowego Zespołu Tańca, który dzisiaj składa się bez wyjątku z pięknych kobiet i nieprawdopodobnie energicznych mężczyzn, ubranych w cudowne, jak sama wiosna, stroje…”
„Daily Telegraf” ,,... to najbardziej dynamiczny, wzruszający zespół tańca ludowego, który kiedykolwiek widział świat…”
Prasa belgijska : „Jeżeli Państwo nie wiecie nic o Ukrainie, to jak najszybciej idźcie i obowiązkowo zobaczcie koncert zespołu tańca Ukrainy im. P.Wirskiego. Cóś to za kraj, który ma takie talenty?!”
Światowej sławy krytyk francuski, historyk sztuki Rene Serwin tak napisał w „Le Figaro”,,… Jeżeli istnieje spektakl, który warto obowiązkowo obejrze , to jest nim niewątpliwie Narodowy Balet Ukrainy, wspaniała trupa, w której połączone jest piękno, radość życia i wirtuozeria. Stu młodych i radosnych artystów wbiega na scenę, falami każda po 20 i 24 osoby i mieni się w oczach kolorami bieli, czerwieni, granatu i złota.
Dziewczyny są piękne, chłopcy - wysportowani, razem tworzą zwarty zespół podobny do najlepszej, najbardziej doskonałej trupy baletowej, którą można porówna jedynie do baletu Grand Opera w Paryżu…”
Następnie Rene Serwin w tej samej gazecie kontynuuje: „… Widownia na stojąco biła brawa artystom Narodowego Baletu Ukrainy. Jest przed nami wielki, idealny, ludowy spektakl, obejrze który można jedynie raz na 10 lub 20 lat…”
Znana amerykańska historyk sztuki Hanna Kisehoff napisała w „New York Times” Dzisiaj Narodowy Zasłużony Akademicki Zespół Tańca Ukrainy im. P. Wirskiego jest w rozkwicie sił twórczych i pod kierownictwem Mirosława Wantucha aktywnie udoskonala swój poziom profesjonalny, wzbogaca swój repertuar w nowe dzieła, prowadzi aktywne życie twórcze, promując ukraińską sztukę choreograficzną tak w kraju, jak i za granicą.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

Zdjęcia i pliki wideo

Facebook