Seven Festival 2015

Seven Festival 2015

Impreza odwołana!

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Wszystko.

Jessie Ware

Stary Maneż, Gdańsk

26.07.2017

Letni Festiwal Jazzowy 2017

26.07.2017 - 30.07.2017

Uwaga!!

 

Impreza została odwołana.

Zakupione bilety można zwracać w miejscu ich nabycia za okazaniem dowodu zakupu.

Szczegóły wydarzenia

Seven Festival


 • Piątek - 10 lipca
  • Vader
  • Kabanos
  • Moskwa
  • Sebastian Riedel & CREE
 • Sobota - 11 lipca
  • Percival Schuttenbach
  • The Analogs
  • Turbo
 • Niedziela - 12 lipca
  • Closterkeller
  • Skubas
  • Decapitated
  • Raz Dwa Trzy


Miło nam poinformować, że w Węgorzewie podczas Seven Festival 2015 wystąpią 2 zespoły, stanowiące aktualnie czołówkę polskiej sceny rockowej – HAPPYSAD oraz LAO CHE. Seven Festival 2015 odbędzie się w dniach 10-12 lipca. Wcześniej ogłoszone zostały następujące zespoły: VADER, KABANOS, THE ANALOGS, PERCIVAL SCHUTTENBACH, MOSKWA, DECAPITATED, SKUBAS, RAZ DWA TRZY, SEBASTIAN RIEDEL & CREE,  CLOSTERKELLER, który podczas festiwalu zagra całą płytę „Scarlet” oraz świętujące 35-lecie działalności artystycznej TURBO Z GOŚĆMI.

SKUBAS to artysta niepokorny i zadziorny. Jest kompozytorem, gitarzystą i wokalistą o pięknej i niepowtarzalnej barwie głosu. Ceniony za autentyczność, prostotę i talent do tworzenia niebanalnych piosenek.
We wrześniu 2014 roku ukazała się druga płyta Skubasa zatytułowana „Brzask”. Jego debiutancki album „Wilczełyko“ z 2012 roku został okrzyknięty odkryciem na polskiej scenie muzycznej. Piosenka „Linoskoczek“ przez wiele tygodni utrzymywała się w czołówce Trójkowej Listy Przebojów, sam Artysta otrzymał dwie nominacje do Fryderyków 2013, zagrał kilkadziesiąt koncertów, w tym największe polskie festiwale (Open’er, Orange, Jarocin).
Najnowszą płytę promuje singiel „Nie mam dla ciebie miłości”, który spotkał się z ogromnym zainteresowaniem fanów i stacji radiowych.
Na album składa się 10 piosenek zaśpiewanych po polsku - wszystkie są kompozycjami Skubasa. W nagrywaniu albumu Artysta postawił na autentyczność – zależało mu bardzo na uchwyceniu emocji, które towarzyszyły mu podczas komponowania, na tym by nagrania były szczere. Oszczędna, surowa wręcz produkcja, użycie ścieżek nagranych w domowym studio, osobiste teksty – to wszystko sprawia, że piosenki z „Brzasku” wyciągają na światło dzienne najskrytsze emocje Skubasa.
Najnowszy album Skubasa zdobi wyjątkowa oprawa graficzna. Podobnie jak przy poprzedniej płycie, Skubas zaprosił do współpracy Przemka „Sainera” Blejzyka, który ma już mocno ugruntowaną pozycję w polskim Street Art’cie. Spod jego ręki wyszedł charakterny jastrząb, będą symbolem najnowszego krążka Skubasa.


DECAPITATED to polski death metalowy zespół, założony w Krośnie w 1996 roku. Aktualny skład zespołu to: Wacław "Vogg" Kiełtyka - gitarzysta, założyciel i kompozytor , Rafał „Rasta” Piotrowski - wokalista, Paweł Pasek – basista i Michał Łysejko - perkusista. Decapitated zyskał uznanie jako jeden z najbardziej rozpoznawalnych i najlepszych przedstawicieli swojego gatunku na świecie. Zespół zdobył międzynarodową grupę fanów i stał się prekursorem nowoczesnego stylu w muzyce death metalowej.
Najnowszy album, „Blood Mantra”, został wydany w 2014 roku – promuje go singiel „Instinct”.


TURBO zostało założone w styczniu 1980 roku w Poznaniu przez basistę Henryka Tomczaka, który wcześniej grał w grupach Stress i Heam. Pierwszy skład uzupełnili Wojciech Hoffmann – gitara, Wojciech Anioła – perkusja i Wojciech Sowula – wokal. W 1982 ukazała się pierwsza płyta zespołu: Dorosłe dzieci. Muzyka zawarta na tym krążku to mieszanina ostrego hard rocka i brytyjskiego heavy metalu. Z tej płyty pochodzi największy przebój zespołu – tytułowe "Dorosłe dzieci". Po nagraniu płyty grupa licznie koncertowała: m.in. na festiwalach Rockowisko w Łodzi i słynnym Jarocinie.  W 1986 roku później Turbo nagrywał płytę, która na zawsze wpisała się w kanon najlepszych polskich heavymetalowych płyt wszech czasów. Kawaleria Szatana całkowicie zmieniła oblicze zespołu. Zespół zerwał z łagodnym hardrockowym brzmieniem i zaczyna grać ostry heavy metal. Płyta odniosła ogromny sukces i jest uznawana za największe osiągnięcie grupy. W 1987 grupa nagrała kolejną płytę, która nosi nazwę Ostatni wojownik. Przyniósł kolejną zmianę stylu. Tym razem Turbo gra thrash metal inspirowany wczesnymi nagraniami zespołu Metallica. Po okresie eksperymentowania  przez liderów w solowych projektach Turbo powróciło na scenę w 2004 roku. Latem 2013 roku zespół nagrywa album zatytułowany "Piąty Żywioł". Płyta zbiera bardzo dobre recenzje i zostaje ciepło przyjęta przez słuchaczy. W marcu 2014 roku zespół wydaje angielską wersję płyty - "The Fifth Element".
Na Seven Festival TURBO wystąpi w ramach jubileuszowej trasy z okazji 35-lecia zespołu. Ale tylko w Węgorzewie razem z zespołem wystąpią specjalni goście.


Zespół MOSKWA utworzony w 1983 r. to legenda polskiej sceny punkrockowej, który juz od ponad 30 lat koncertuje na polskiej scenie muzycznej. Grupa zadebiutowała na festiwalu w Jarocinie w 1984 roku w składzie Paweł Guma Gumola - vocal gitara, Piotr Rogozinski -bas, Tomasz Gron - perkusja i dostała sie do ósemki laureatów tegoż festiwalu, co przełożyło sie na sukces ogólnopolski. W 1985 zespól występuje jako Gwiazda festiwalu Jarocinie i bierze udział w filmie" Fala " w reżyserii Piotra Łazarkiewicza, pokazujący Jarocin, muzykę, zespoły, życie festiwalu, i zespól Moskwa, a juz w następnym roku ekipa telewizji BBC kreci film o polskiej muzyce rockowej pt. My Blood Your Blood - rez. Andrzej Kostenko  w którym light motivem staje się wokalista zespołu Moskwa i jego osobista historia życia przeplatająca sie w filmie . My Blood Your Blood był wyświetlany w 50 krajach świata, natomiast Fala doczekała sie premiery w kinach na terenie Polski.  Pierwsza płyta zespołu ukazuje sie w 1989 roku pod nazwa Moskwa, i znika z polek sklepowych w ciągu tygodnia. następna płyta pt. Zycie niezwykle - ukazuje sie dwa lata później w 1990, później zespól wyjeżdża na koncerty do Niemiec, a po trasie w Niemczech wokalista zawiesza działalność zespołu na 3 lata, w tym czasie udaje sie do Indii w poszukiwaniu duchowej inspiracji . Od 2000 roku zespól zaczyna na nowo koncertować, pojawia sie tez płyta koncertowa nagrana w Toruniu w 2010 roku. Dziś Moskwa występuje w składzie Paweł Gumola -voc, gitara, Kamil Roginski - bas, Radek Jarzyna - perkusja.


Zespół THE ANALOGS, który powstał w 1995 roku w Szczecinie, to obecnie jeden z najprężniej działających zespołów polskiej sceny punk/streetpunk. Na swoim koncie posiadają wiele płyt oraz setki koncertów zagranych w Polsce oraz w większości krajów Europy. Rok 2015 to obchody 20-lecia istnienia zespołu i z tej okazji zespół przygotował serię koncertów, które odbędą się na terenie całej Polski (oraz jeden w Londynie). Na imprezach THE ANALOGS zagrają swoje największe hity z wszystkich dotychczas wydanych płyt. Poza koncertami ukaże się również kilka wydawnictw na CD i LP podsumowujących dotychczasową działalność THE ANALOGS.


PERCIVAL SCHUTTENBACH to zespół, który działa na scenie folk-metalowej już od lat 90-tych.
Od początku swojej kariery grupa ta grała muzykę bardzo oryginalną, podążała własną ścieżką. Zostało to docenione przez jurorów wielu festiwali w Polsce, w których Percival brał udział na początku swojej kariery i gdzie zdobył liczne nagrody i wyróżnienia. Zespół w ciągu wielu lat swojej działalności zmieniał wykonywaną przez siebie muzykę, choć zawsze miał swój unikalny, łatwo rozpoznawalny styl. Udane eksperymenty z folkiem, klasyką i rockiem progresywnym zostały pozytywnie dostrzeżone i docenione w fachowej prasie polskiej i zagranicznej. Od początku istnienia Percival starał się koncertować jak najwięcej, w Polsce i na Zachodzie, m.in. we Francji, zdobywając ogromne doświadczenie. Wyprawy etnomuzykologiczne na Białorusi dały początek fascynacji słowiańską tradycją i śpiewami tradycyjnymi. Skład zespołu, początkowo bardzo często zmieniający się, zaczął powoli ustalać się od roku 2006. Wtedy też powstał drugi projekt, czysto folkowy, związany z odtwórstwem historycznym. Percival na poważnie zajął się tematem Słowiaństwa i zgłębianiem kultury Słowian, budowaniem instrumentów i doskonaleniem gry na nich. Grupa ma na swoim koncie pięć płyt: trzy albumy Percivala historycznego oraz dwie płyty Schuttenbacha. Nieustanna praca nad podniesieniem poziomu wykonawczego i wizerunkiem zespołu przyniosła mu wierną grupę fanów na całym świecie, m.in. w Brazylii, Rosji, Niemczech. Percivala słuchają ludzie w każdym wieku, często całe rodziny z dziećmi. Zespół zagrał ponad tysiąc koncertów w Polsce i w Europie, w tym tak ciekawych miejscach jak Wyspa Man (koncert dla tamtejszego premiera), Awinion, muzea archeologiczne w Niemczech, Norwegii i Szwecji. Odbył cztery indywidualne i dwie łączone polskie trasy koncertowe zakończone sukcesem komercyjnym i artystycznym. Zagrał u boku takich gwiazd jak Arkona, Korpiklaani, Alestorm czy Eluveitie.
W latach 2011-2012 Percival współtworzył muzykę do albumu „Równonoc”, łączącego słowiański folk z hip-hopem, który zdobył rekordowe wyniki sprzedaży i jako jeden z nielicznych w Polsce status diamentowej płyty. Utwory grupy były wielokrotnie odtwarzane na falach Polskiego Radia. Zespół brał również udział w tworzeniu muzyki do znanej na całym świecie, kultowej gry „ Wiedźmin 3 – Dziki Gon”, w której soundtracku będzie można usłyszeć zarówno dotychczasowe nagrania Percivala, jak i dźwięki specjalnie stworzone przez niego dla celów gry.
W ostatnich latach Percival Schuttenbach staje się tez spektakularnie popularny w Internecie zwłaszcza na popularnych platformach YouTube ((blisko 4 miliony odwiedzin i ponad 7000 subskrybentów) i Facebook (ponad 23 tysiące polubień). Zespołowi poświęcono nawet specjalny, brazylijski kanał YouTube i profil na Facebook a jego najpopularniejszy klip: "Pani Pana" osiągnął blisko milion wejść.


VADER - Polska grupa wykonująca muzykę z pogranicza thrash i death metalu. Powstała w 1983 roku w Olsztynie z inicjatywy gitarzysty Zbigniewa "Viki" Wróblewskiego oraz Piotra "Petera" Wiwczarka, pełniącego wówczas funkcję basisty. W początkowym okresie działalności muzyka Vader oscylowała wokół speed i heavy metalu inspirowanego dokonaniami grup Judas Priest i Accept. Po 1985 roku grupa Vader zwróciła się w stronę thrash, a następnie death metalu. W 2012 roku grupa otrzymała nagrodę polskiego przemysłu fonograficznego — Fryderyka.


KABANOS
Wszystko zaczęło się od żulerskich piosenek nagrywanych w 1997 roku na podkładach na magnetofon Kasprzak, a na przestrzeni lat ewoluowało w prawdziwą petardę polskiej sceny muzycznej. Od samego początku grupa rozwijała się samodzielnie i niezależnie, przez lata zdobywając coraz większą publiczność - na wyjazdach w coraz dłuższe trasy i coraz większe kluby. Każda płyta, poczynając od wydanej własnym sumptem albumu "Zęby w Ścianę" w 2007 roku to kolejny etap ewolucji, która wydaje się nie mieć końca. Na najnowszym albumie "Dramat Współczesny" Kabanos pokazuje większą dojrzałość w formie i przekazie, nowe brzmienie, surowość i ciężkość połączoną z umiejętnością do pisania chwytliwych piosenek, z których słynie grupa. To także pierwszy album, na którym pojawiają się ciężkie ballady i rozbudowane, progresywne wręcz kompozycje.
Zespół trzykrotnie zagrał na Przystanku WOODSTOCK, grając kolejno na Małej Scenie (2012 - po tym występie zespół zdobył nagrodę ZŁOTEGO BĄCZKA), na Dużej Scenie (2013), oraz w Pokojowej Wiosce Kryszny (2014), gdzie Kabanos ustalił nowy rekord długości koncertu sceny: 2h 55min. Był to jednocześnie najdłuższy występ Kabanosa w historii.


CLOSTERKELLER - Podczas festiwalu grupa zagra kolejny specjalny koncert (po jubileuszu 25-lecia działalności artystycznej obchodzonego podczas Seven Festival 2013), w ramach którego zaprezentuje wszystkie utwory z płyty „Scarlet”. Gościem specjalnym zespołu będzie Michał Jelonek.
Closterkeller słynie ze wspaniałych koncertów, o czym uczestnicy Seven Festival mogli się przekonać w 2010 i 2013 roku. Grupa grała na największych scenach w Polsce, supportując takie zagraniczne gwiazdy, jak: Jethro Tull, Cocteau Twins, Clan Of Xymox, Diary Of Dreams, Lacrimosa, Paradise Lost, Tiamat oraz Fields Of The Nephilim.

„Scarlet” to czwarty studyjny album grupy Closterkeller. Wydany został w 1995 roku przez Izabelin Studio w nakładzie 80 tys. egzemplarzy. Dotychczas, jako jedyny album zespołu, osiągnął status złotej płyty. Na płycie gościnny udział wzięli Michał Jelonek (Hunter) oraz Tomasz „Titus” Pukacki (Acid Drinkers). "Scarlet" przyniósł kilka radiowych hitów - poza utworem tytułowym, także "Śniło", "Owoce wschodu", czy "Dlaczego noszę broń". Zwolennicy dołowo-gotyckiego wydania Closterkellera otrzymali też sporą dawkę bliskich sobie klimatów m.in. "Dla jej siostry", czy "A Ona, Ona".
Lżejszy brzmieniowo, promujący płytę singiel tytułowy stał się największym przebojem w historii zespołu. Świadczą o tym nie tylko wyniki sprzedaży, lecz także niesłabnąca popularność piosenki wśród współczesnych bywalców koncertów zespołu. Nie bez znaczenia dla sukcesu albumu były też teksty Anji Orthodox - wyjątkowo mocne, osobiste i mroczne.
 
Seven Festival 2015 odbędzie się w dniach 10-12 lipca. Festiwal powraca do Węgorzewa po rocznej przerwie. Wcześniej ogłoszone zostały następujące zespoły: VADER, KABANOS, THE ANALOGS, PERCIVAL SCHUTTENBACH oraz CLOSTERKELLER, który podczas festiwalu zagra całą płytę „Scarlet”.


Z przyjemnością ogłaszamy, że kolejnymi zespołami, które wystąpią podczas Seven Festival 2015 będzie Sebastian Riedel & CREE. CREE to polski zespół grający rocka o silnym zabarwieniu bluesowym, stylem przypominającym muzykę lat 60. i 70. Zespół powstał w 1993 roku w Tychach z inicjatywy trzech niespełna 16-letnich chłopców - Sebastiana Riedla, Sylwestra Kramka i Adriana Fuchsa. Pomysłodawcą nazwy był muzyk Ryszard Riedel, ojciec Sebastiana, którego fascynowała historia i życie Indian, a sam chciał w przyszłości mieć zespół o takiej nazwie. Na rosnącą popularność zespołu bez wątpienia miały wpływ udane koncerty na Olsztyńskich Nocach Bluesowych, Przystanku Woodstock w Żarach i Rawie Blues w Katowicach. 8 czerwca 2013 grupa wygrała konkurs Trendy podczas festiwalu TOP Trendy 2013. 24 września tego samego roku ukazała się ich kolejna płyta zatytułowana "Wyjdź…". Aktualnie zespół pracuje nad swoim 6 albumem studyjnym.


Zespół RAZ DWA TRZY rozpoczął działalność w lutym o 1990 roku w Zielonej Górze. Kilka tygodni później zagrał pierwszy koncert właśnie w Zielonej Górze w klubie "Zatem". Wiosną tego samego roku wziął udział w Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie zdobywając Grand Prix Festiwalu, nagrodę za teksty, muzykę, aranżacje, nagrodę im. Wojtka Bellona, nagrodę Jacka Kaczmarskiego oraz prywatną nagrodę J.K. Pawluśkiewicza (20 dolarów amerykańskich). Grupa została zaproszona do udziału w opolskim festiwalu, w koncercie "Debiuty" i otrzymała "Wyróżnienie". W kolejnych latach brała udział w następujących po sobie edycjach festiwali w Krakowie i w Opolu. Sukcesem zespołu  był koncert zarejestrowany w Studiu im. Agnieszki Osieckiej w Polskim Radiu. Na zlecenie "Trójki" zespół w lutym 2002 roku przearanżował kilkanaście piosenek wielce cenionej w kraju autorki słów do piosenek i wykonał je w piątą rocznicę śmierci poetki w studiu Jej imienia. Koncert ten przeszedł do historii polskiej muzyki rozrywkowej, nakład krążka przekroczył ponad sto tysięcy sztuk – płyta zyskała status „platynowej”. Została również nominowana do Fryderyków 2002 w osobliwej kategorii "Muzyka Popularna" . Rok później ukazuje się studyjny, autorski album "Trudno nie wierzyć w nic", który ugruntowuje pozycję zespołu "Raz Dwa Trzy" na rynku muzycznym, czyniąc z grupy jedno z najciekawszych na nim zjawisk. W lipcu 2008 grupa wygrała kategorię TOP na Festiwalu "Top-Trendy" za największą ilość sprzedanych egzemplarzy płyty "Raz,Dwa,Trzy - Młynarski" w 2007 roku. Skład zespołu: Adam Nowak – gitara, śpiew Grzegorz Szwałek – pianino el. , akordeon, Jacek Olejarz – perkusja, Jarek Treliński – gitara elektryczna, Mirek Kowalik – gitara basowa.


HAPPYSAD jest zespołem rockowym, założonym w 2001 roku w Skarżysku-Kamiennej. Zespół ma na koncie ponad 800 koncertów w całym kraju, 5 złotych płyt i jedną platynową oraz rekordy frekwencji w kilkunastu popularnych klubach w Polsce. W lipcu 2004 nakładem S.P. Records ukazał się debiutancki album zespołu „Wszystko jedno”. Singlowy utwór promujący tę płytę „Zanim pójdę” spędził 33 tygodnie na Liście Przebojów Trójki. W kwietniu 2007 magazyn Teraz Rock umieścił płytę „Wszystko jedno” wśród 50 najważniejszych albumów w historii polskiego rocka. W październiku 2005 ukazał się drugi album zatytułowany „Podróże z i pod prąd”. W połowie roku 2006 w zespole nastąpiła zmiana perkusisty - Maćka Sosnowskiego zastąpił Jarosław Dubiński. 1 września 2007 podczas III edycji organizowanego przez zespół happysad festiwalu SKARfest miała miejsce premiera trzeciego krążka zespołu – „Nieprzygoda”. W połowie września album zyskał status najlepiej sprzedającej się płyty w Polsce (OLIS). Album ma status złotej płyty.
Koncertowe wydawnictwo DVD happysad "Na żywo w STUDIO" zyskało status złotej płyty już w dniu premiery, 24 listopada 2008. W maju 2009 r. DVD uzyskało status platynowej płyty. 19 października 2009 miała miejsce premiera czwartego premierowego krążka pod tytułem "Mów mi dobrze". Obecnie album ma status złotej płyty. W październiku 2011 ukazało się jubileuszowe wydawnictwo „Zadyszka”, podsumowujące dziesięć lat działalności zespołu, składające się z dwóch płyt. Na pierwszym krążku 13 zaprzyjaźnionych zespołów gra utwory happysad, a drugi to DVD z koncertem zespołu z Jarocina z udziałem urodzinowych gości. W lutym 2014 roku zespół rozpoczął współpracę z producentem Marcinem Borsem, we współpracy z którym nagrał album “Jakby nie było jutra”, który w październiku 2014 r. zadebiutował na 1 miejscu OLIS, spotkał się z bardzo dobrymi recenzjami i szybko zyskał status złotej płyty.


LAO CHE to polski crossoverowy zespół muzyczny, założony przez byłych członków zespołu Koli w 1999 roku, w Płocku. Nazwa zespołu pochodzi od Lao Che ("Starego Che"), jednej z drugoplanowych postaci filmu Indiana Jones i Świątynia Zagłady. Swój debiutancki album, zatytułowany Gusła, zespół wydał w styczniu 2002 roku. Druga płyta Lao Che pod tytułem „Powstanie Warszawskie” została wydana w marcu 2005 roku. Po wydaniu tego albumu zespół stał się znany. W lipcu tego samego roku, na zamówienie Muzeum Powstania Warszawskiego, nagrany został singel „Czerniaków”. W 2005, również na fali sukcesu Powstania Warszawskiego, grupa wystąpiła na Przystanku Woodstock.
30 lipca 2012 podczas uroczystości związanych z 68. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego w Parku Wolności w Muzeum Powstania Warszawskiego 7 członków zespołu (Rafał Borycki, Mariusz Denst, Hubert Dobaczewski, Maciej Dzierżanowski, Michał Jastrzębski, Jakub Pokorski, Filip Różański) zostało przez prezydenta Bronisława Komorowskiego udekorowanych Srebrnymi Krzyżami Zasługi za działalność na rzecz popularyzacji i upamiętniania Powstania Warszawskiego. 6 marca 2015 ukazała  się nowa płyta Lao Che zatytułowana „Dzieciom”. Choć tytuł nawiązuje do Brzechwy i jego "Brzechwa dzieciom", nie jest to wcale płyta dla dzieci. Raczej dla dorosłych dzieci, dla tych, którzy mają dzieci i dla wszystkich, którzy byli kiedyś dziećmi. Spięty prezentuje głęboką problematykę codzienności w tonie zatroskanym, z pewną dozą dydaktyzmu - co pozostaje w kontraście do warstwy muzycznej. Jest to najbardziej spontanicznie i żywiołowo stworzona płyta w dotychczasowym dorobku grupy, a do tego bardzo melodyjna i śpiewna. Produkcją płyty "Dzieciom" zajął się Piotr "Emade" Waglewski. Gościnnie w nagraniach udział wzięli Adam Miwiw-Baron i Karol Gola z grupy Pink Freud oraz Miłosz Pękala ( min.. Mitch & Mitch, Kwadrofonik).

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Strona internetowa: http://www.sevenfestival.com/

Facebook