Tricky [Zmiana miejsca!]

Tricky [Zmiana miejsca!]

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Zmiany.

Converge, Havok, Gorguts

Zmian miejsca imprezy!

Klub Pralnia, Wrocław

28.08.2017

HEY

Zmiana daty imprezy!

Bogatyński Ośrodek Kultury, Bogatynia

01.09.2017

Ceny biletów:
    - 130 zł

Uwaga!!

 

Impreza została przeniesiona do klubu Kultowa pl.Wolności 7.

Zakupione bilety zachowują ważność.

W związku ze zmianą miejsca imprezy zakupione bilety można zwracać w miejscu ich nabycia za okazaniem dowodu zakupu.

Szczegóły wydarzenia

Wokalista, kompozytor i producent, aktor i odkrywca talentów, ale przed wszystkim legendarna postać bristol sound, głos zespołu Massive Attack i współtwórca trip-hopu.

Zadebiutował w formacji Wild Bunch, która później stała się Massive Attack. Wspólnie nagrali najważniejsze płyty gatunku  „Blue Lines" i „Protection". W 1995 odnosi wielki sukces solo, za sprawą debiutanckiego albumu „Maxinquaye". Dziś ma na swoim koncie 9 studyjnych płyt i  współpracę z wielkimi postaciami sceny.  Bjork, jego wieloletnia partnerka życiowa, pojawiła się na dwóch albumach „Nearly Good" (1996) i „Pre-Millennium Tension", Tricky komponuje dla niej muzykę. Z PJ Harvey nagrywa wspólnie „Broken Homes" na „Angels With Dirty Faces" (1998) . Na „Blowback" pojawiają się Anthony Kiedis i John Frusciante z Red Hot Chili Peppers oraz Cyndi Lauper i Alanis Morissette. Jest odkrywcą talentu  Martiny Topley-Bird i Costanzy Francavilla.

W 2008 roku Tricky powrócił w wielkim stylu, za sprawą doskonałego albumu „Knowle West Boy”. Po dwóch latach oczekiwania (w między czasie wydaje świetny dancehallowy „Tricky Meets South Rakkas Crew") maestro Tricky wraca z najlepszym albumem od czasu „Angels With Dirty Faces". „Mixed Race” to autentyczne hity i fenomenalna żonglerka konwencjami. Od trip hopowej przeszłości i upalonych brzmień, po wręcz taneczno - house'owe, klubowe numery. Płytę promuje zabójczy singiel „Murder Weapon”.

Po dwóch pamiętnych koncertach Tricky’ego w Polsce, w 2008 roku, tym razem odwiedzi aż 3 miasta: Warszawę, Kraków i Wrocław! Będzie to trasa promująca najnowszą płytę „Mixed Race”.

Dyskografia:
1995 Maxinquaye
1996 Nearly God
1996 Pre-Millennium Tension
1998 Angels with Dirty Faces
1999 Juxtapose
2001 Blowback
2003 Vulnerable
2003 Back to Mine
2008 Knowle West Boy
2009 Tricky meets South Rakkas Crew
2010 Mixed Race

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

Organizator: Stowarzyszenie Nasze Miasto Wrocław

Więcej informacji: www.wrockfest.pl oraz www.ethnojazz.pl

Facebook

Podkategoria