Hypnotic Brass Ensemble

Hypnotic Brass Ensemble

Szczegóły wydarzenia

Hypnotic Brass Ensemble


Dziewięciosobowa orkiestra uliczna z Chicago słynie z niepowtarzalnych, żywiołowych występów i porywania tłumów do wspólnej, szalonej zabawy.

W skład zespołu wchodzi siedmiu braci pochodzących z bardzo muzykalnej rodziny. Ich ojcem jest Phil Cohran, uznany trębacz jazzowy, który był m.in. jednym z filarów orkiestry Sun Ra i mentorem The Pharaohs (później znani jako Earth, Wind & Fire). Braterska orkiestra powstała na bazie wcześniejszego "rodzinnego" projektu Phil Cohran Youth Ensemble, w którym muzycy szlifowali umiejętności jeszcze jako nastolatkowie. Później zarabiali na życie graniem na ulicach Chicago, by w 2001 roku wydać własnym sumptem pierwszy album.

Od tamtej pory Hypnotic Brass Ensemble zagrali setki koncertów na całym świecie i współpracowali m.in. z Prince'em, Mos Defem, De La Soul, Eryką Badu, Damonem Albarnem z Blur i Tonym Allenem. Ich najbardziej znany utwór "War" trafił na ścieżkę dźwiękową do filmu "Igrzyska Śmierci". Inspiracje Hypnotic Bass Ensemble to nieskrępowane dźwięki nowoorleańskiego karnawału, jazzowa swoboda, lubieżny funk, uduchowiony soul oraz rozbujany rytm hiphopu, ale także rock, reggae, muzyka bałkańska oraz calypso.

Znakiem rozpoznawczym zespołu są pełne pasji i zaangażowania koncerty, które ociekają energią i spontanicznością.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook