Dream Theater

Dream Theater

Szczegóły wydarzenia

Dream Theater


Trudno wyobrazić sobie dzisiejszy metal progresywny bez wkładu, powstałej przy prestiżowym Berklee College of Music w Bostonie, grupy Majesty (nazwę później zmieniono na „Dream Theater”).

Zespół powstał w 1985 roku, gdy John Petrucci, John Myung i – chwilę później – Mike Portnoy, spotkali się w pomieszczeniach akademickich grając progresywną mieszankę hard rocka i heavy metalu. Decyzja o poświęceniu wszystkich innych zajęć na rzecz zespołu przyszła szybko, jednak na właściwy początek działalności grupy – w takiej postaci, w jakiej znana jest dziś – trzeba było czekać 6 długich lat.

W 1991 roku, po latach poszukiwań odpowiedniego wokalisty i rozczarowaniu niskim zainteresowaniem fonograficznym debiutem, muzycy poznali Kevina Jamesa LaBrie, który idealnie spełnił ich wyobrażenie frontmena. Rok później zespół, z nowymi utworami i 7-płytowym kontraktem, był już gotowy do wydania albumu, który wyrwałby ich z nieznośnego impasu. „Images and Words” (1992) okazał się zdecydowanie czymś więcej. Płyta osiągnęła w USA status „złotej” (ponad 500 tys. sprzedanych egzemplarzy), w Japonii „platynowej”; singiel „Pull Me Under” dotarł do 10. miejsca rankingu Billboard; a grupa udała się w długą trasę koncertową obejmującą Stany Zjednoczone i kraj kwitnącej wiśni.

Od tamtego albumu, którym grupa odniosła największy komercyjny sukces, mija w tym roku 25 lat, a zespół wyrusza właśnie w światową trasę „Images Words & Beyond”.

Źródło: Materiały własne

Facebook