Andrzej Piaseczny - 25 Tour

Andrzej Piaseczny - 25 Tour

Szczegóły wydarzenia

Andrzej Piaseczny - 25 Tour


Piosenkarz, autor tekstów i aktor. Karierę muzyczną rozpoczynał od występów z zespołem Mafia oraz wspólnych nagrań z saksofonistą i kompozytorem – Robertem Chojnackim (1995-1996). Z tego okresu pochodzą wielkie przeboje: „Prawie do nieba” czy „Budzikom śmierć”.

W 1998, albumem „Piasek”, rozpoczął karierę solową. Niezwykle udany popowy materiał promowały single „Mocniej” oraz „Jeszcze Bliżej”. Na płycie znalazła się także piosenka „Pogodniej (Złoty Środek)”, wykorzystana jako utwór otwierający odcinki serialu „Złotopolscy”, w którym – od 1997 – artysta wcielał się w rolę Kacpra Górniaka.

Popularności dodały mu także pamiętne kolaboracje z innymi muzykami, m.in. z Janem Borysewiczem („Wciąż bardziej obcy”) i Natalią Kukulską („Jesteś blisko mnie”, „Znam drogę swą”). W 2001 roku reprezentował Polskę na 46. Konkursie Piosenki Eurowizji w Kopenhadze. Laureat „Bursztynowego Słowika” z 2005 roku.

Od 2008 Piaseczny współpracuje z Sewerynem Krajewskim, przy udziale którego powstał m.in. album „Spis rzeczy ulubionych”. Współpracował również z wieloma innymi, wybitnymi postaciami polskiej muzyki, m.in. Zbigniewem Wodeckim, Wojciechem Karolakiem, Stanisławem Sojką, Ewą Bem, Marylą Rodowicz, Patrycją Markowską czy Krzysztofem Krawczykiem.

Miłośnikom muzycznych talent-show dał się poznać, jako juror The Voice of Poland, a także uczestnik „Bitwy na głosy”.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Zdjęcia i pliki wideo

Facebook