Archive

Szczegóły wydarzenia

Archive


Archive powołali do życia Darius Keeler i Danny Griffiths w 1994 roku. Od tamtego czasu zespół przeszedł wiele zmian personalnych, muzyka ewoluowała, jednak trzon pozostał ten sam. Opus magnum zespołu pozostaje niezmiennie album „You All Look The Same To Me” z 2002 roku, na którym znalazła się długa – wydawać by się mogło, że nie-radiowa – ballada „Again”. Pozory mylą! Utwór poza niedawnym wyróżnieniem we wspomnianym „Topie...”, przez kilka tygodni zajmował 1. miejsce w Liście Przebojów Programu III Polskiego Radia, a w sumie spędził na liście aż siedemdziesiąt tygodni!

Grupa potwierdziła swoją pozycję albumami „Noise” (2004), „Lights” (2006) i „Controlling Crowds” (2009), na których znalazło się wiele rozbudowanych – a jednocześnie przebojowych – kompozycji. Po odejściu z Archive dość charakterystycznego i nonszalanckiego Craiga Walkera, do zespołu dołączyło dwóch wokalistów – Pollard Berrier oraz Dave Pen.

Wraz z ewolucją brzmienia – od trip-hopu do neoprogresywnego rocka, skład zespołu znacznie się rozszerzył i dziś – uzupełniwszy się jeszcze o wokalistki: Marię Q oraz Holly Martin – liczy aż 12 osób. Ostatnim wydawnictwem formacji jest album „Restriction”, który ujrzał światło dzienne 12 stycznia 2015 roku.

Zdjęcia i pliki wideo

Facebook