Yossi Sossi Band, Sechem

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Wykonawca.

Kabaret Ani Mru Mru

19.01.2018 - 19.01.2018

Ceny biletów:
    - 60zł

Szczegóły wydarzenia

Yossi Sossi Band, Sechem


Yossi Sassi Band – Pionier Oriental Rocka

Yossi Sassi Band działa nieprzerwanie od 2011r. W tym czasie odbył wiele tras koncertowych oraz wydał dwa albumy studyjne: “Melting Clocks” (2012) i “Desert Butterflies” (2014) jako solowe projekty Yossi Sassi’ego. Trzeci album, “Roots And Roads” zostanie wydany w maju 2016r. już pod znakiem Yossi Sassi Band.

Znany szerokiej światowej publiczności ze swojego charakterystycznego brzmienia, Yossi Sassi łączy muzykę roots z muzyką współczesną, wznosząc rocka orientalnego na niesłyszane uprzednio poziomy.

Wybrany za album “Metling Clocks” debiutem roku 2012 przez czytelników magazynu “Rock Hard”, Yossi łączy Wschód z Zachodem, rocka z muzyką folk i instrumenty akustyczne z wirtuozerską gitarą elektryczną.

Z prawie dwudziestopięcioletnim doświadczeniem jako producent i kompozytor/aranżer oraz jako współzałożyciel zespołu Orphaned Land, Sassi kontynuuje swoją podróż ku nowym horyzontom. Yossi gra na siedemnastu różnych gitarach i tradycyjnych instrumentach akustycznych i był zapraszany do wspólnych występów na scenie z takimi tuzami jak Metallica, Steve Vai, Marty Friedman, Steven Wilson, Dave Lombardo, czy Ron „Bumblefoot” Thal.

Jest twórcą i wynalazcą gitary-buzuki (bouzukitara), połączenia gitary elektrycznej z buzuki i gitarą akustyczną. Wystąpił z przemową „Siła muzyki w jednoczeniu ludzi” na konferencji TED (Technology, Entertainment, and Design). Jest także czterokrotnym laureatem nagród pokoju i przyjaźni, nadanymi przez miasta i rządy kilku państw. Yossi jest także endorserem kilku światowych producentów instrumentów i wyposażenia gitarowego.


Yossi Sassi Band:

  • Yossi Sassi – bouzukitara, wokal
  • Or Lubianiker – bas
  • Sapir Fox – wokal
  • Ben Azar – gitara
  • Roei Friedman – instrumenty perkusyjne
  • Shay Ifrah – bębny
www.yossisassi.com

Sechem

Pod koniec 2010r. Marta Sacri, flecistka, tworzy Sechem, na nadrzędnym celem promowania wiedzy o starożytnym Egipcie poprzez muzykę orient metalu. Po kilku latach undergroundowych występów z lokalnymi i zagranicznymi zespołami i atrakcjami live w postaci mumii i innych niespodzianek scenicznych, Sechem rejestruje pierwsze demo “[REN]loaded”, które ukazuje się w 2014r.

Rok 2016 przynosi pierwszy studyjny album “Reneissance of the Ancient Ka”. EP-ka, zanurzona w ciemniejszej stronie Egiptu, nasączona walkami pomiędzy chrześcijaństwem i światem pogańskim. Zespół aktualnie promuje swój album poprzez występy “na żywo”, zawierające świeży sceniczny ambiance, przepełniony jego unikalnym stylem.


Facebook: https://www.facebook.com/sechem
Bandcamp: https://sechem.bandcamp.com
Twitter: https://twitter.com/sechem_metal

Oba zespoły wystąpią na scenie warszawskiej Progresji 11 października, na jedynym koncercie w Polsce. Bilety są dostępne w ramach sieci Ticketpro.pl oraz w dniu koncertu w kasie klubu Progresja.

Organizatorem koncertu jest Kubicki Entertainment.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • Progresja Music Zone, ul. Fort Wola 22, Warszawa

Facebook