Piotr Rogucki

Piotr Rogucki

Szczegóły wydarzenia

Piotr Rogucki


Charyzmatyczny wokalista i autor tekstów w grupie Coma, od 2011 prowadzi także karierę solową, w ramach której wydał 3 albumy (ostatni, „J. P. Śliwa” – w 2015 roku). Pierwsze kroki na estradzie stawiał biorąc udział w przeglądach i festiwalach, na których prezentował własne piosenki. W 2001 roku zajął 2. miejsce na 37. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. W 2004, już z zespołem Coma, artysta zdobył Grand Prix, nagrodę im. A. Osieckiej a także wyróżnienie na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Tego samego roku, nakładem BMG Poland, na rynku ukazał się debiutancki album grupy pt. „Pierwsze wyjście z mroku”, promowany m.in. singlem „Spadam”. Płyta, muzycznie kojarzona z brzmieniem formacji Illusion czy Pearl Jam, dotarła do 7. pozycji notowania OLiS, osiągając spory sukces. Zdobyła Fryderyka w kategorii „Album Roku Rock”. Kolejne krążki Comy – „Zaprzepaszczone siły wielkiej armii świętych znaków” (2006), „Hipetrofia” (2008), „Czerwony album” (2011) osiągały w tym samym rankingu miejsce 1., zaś – wydana w 2016 – płyta „2005 YU55”, miejsce 2.

Muzyk udzielał się także w utworach innych wykonawców, m.in. w utworze „Whole World is Watching” zespołu Within Temptation.

W 2009 roku zdobył Fryderyka w kategorii „Wokalista Roku Rock”. W 2014 uznany za „Polskiego Wokalistę Rocku” na gali Antyradia.

Artysta znany jest także ze swej aktorskiej kariery i występów w TR Warszawa oraz telewizyjnej – przez 4 edycje piastował stanowisko jurora w programie Must Be The Music – Tylko muzyka.

Źródło: Materiały własne

Zdjęcia i pliki wideo

Facebook