The 69 Eyes

The 69 Eyes

Szczegóły wydarzenia

The 69 Eyes


2000 rok okazał się przełomem dla The 69 Eyes. To właśnie wtedy na sklepowe półki trafił album "Blessed Be", który rozsławił ich goth'n'rollowy styl i przysporzył wielbicieli na całym globie.

Mimo że wciąż pochodzące z niego "Brandon Lee", "Gothic Girl" czy "The Chair" (gdzie gościnnie zaśpiewał Villie Valo z zespołu HIM) stanowią najbardziej charakterystyczne przeboje Finów, kapela funkcjonuje od blisko dwudziestu pięciu lat i ma na koncie aż jedenaście krążków. Niektóre z nich spotkały się z dobrym przyjęciem krytyków oraz fanów, inne okazały się zawodem, niemniej w wypadku najnowszego ("Universal Monsters") zdania są ujednolicone -  The 69 Eyes powrócili w rewelacyjnej formie, na co duży wpływ miał producent nowego materiału.

"Minęło jakieś piętnaście lat odkąd nagraliśmy Blessed Be oraz Paris Kills z Johnnym Lee Michaelsem w Helsinkach. Możecie uznać Universal Monsters za kontynuację tych albumów. Nikt już nie tworzy takiej muzyki" - przekonuje Jyrki 69, wokalista. Dla każdego fana będzie to wystarczająca rekomendacja.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook