Punk Rock Circus 2016

Punk Rock Circus 2016

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Wykonawca.

Kabaret Skeczów Męczących

27.01.2018 - 14.04.2018

Maryla Rodowicz

23.01.2018 - 28.01.2018

Punk Rock Circus 2016 to wspólna, jesienna trasa koncertowa zespołów Sexbomba, The Bill, Sedes i Prawda.
Ceny biletów:
    - 30zł - w przedsprzedaży
    - 40zł - w dniu imprezy

Szczegóły wydarzenia

Punk Rock Circus 2016


Punk Rock Circus 2016 to wspólna, jesienna trasa koncertowa zespołów Sexbomba, The Bill, Sedes i Prawda.

The Bill – polska grupa punkrockowa, powstała w 1986 w Pionkach. W 1989 zespół nagrał pierwsze demo, a cztery lata później w 1993 wydał swoją pierwszą płytę – The Biut. Rok później grupa wydała płytę Początek końca. Wydana w 1994 płyta Sex 'n' Roll została bardzo negatywnie przyjęta przez krytyków, mimo to album został bardzo dobrze przyjęty przez publiczność. Latem 1996 roku został nagrany materiał na płytę Daję wam ogień, album nie został jednak wydany. The Bill zawiesił swoją działalność na cztery lata. W 2000 firma Mega Czad wydała płytę, na którą materiał został nagrany cztery lata wcześniej. Zespół reaktywował się, chociaż jego działalność nie trwała długo – w 2001 nastąpił kolejny rozpad. Latem 2004 The Bill powrócił. Dwa lata później w lipcu 2006 grupa nagrała w toruńskim Black Bottle Studio materiał na płytę Niech tańczą aniołowie, która została wydana przez MTJ 19 lutego 2007. W 2008 ukazała się płyta Lekcja historii zawierająca dotąd niepublikowane utwory z różnych okresów działalności zespołu. W 2009 wydano album Historie prawdziwe który został nagrany już w czteroosobowym składzie. W latach 2009 – 2011 zespół odbył serię tras koncertowych po całej Polsce. Wiosną 2013 ukazała się ósma studyjna płyta zespołu zatytułowana 8siem.


SEDES Początki zespołu sięgają 1980 roku kiedy to Młody, Kucharz, Kajtek i Kufel założyli punk rockowy zespół SEDES. Początki były ciężkie, jak to zwykle bywało w latach osiemdziesiątych. Zespół został zauważony dopiero przez oficjalne państwowe radio jak i przez publiczność po występach na wrocławskim "Muzycznym starcie" w 1981 i 1982 roku . Postrzegany był jako numer 1 na Dolnym Śląsku. Występy w Jarocinie w 1983 i 1984 roku potwierdziły przynależność Sedesu do ścisłej czołówki polskiego punk rocka. W 1991 roku Młody reaktywuje Sedes w nowym składzie i w ciągu dwóch lat robi furorę wśród młodej punkowej publiczności nagrywając rok po roku “Wszyscy pokutujemy” i “K....jego mać”. W tym samym czasie grupa objeżdża wszystkie większe festiwale i koncerty halowe.

W 1993 roku ukazał się również materiał Live, zagrany na żywo w studio przy udziale publiczności. W 1993 roku i w 1994 roku zespół również dużo koncertował, a zimą nagrał swój kolejny studyjny album Sraka praptaka, który ukazał się wiosną 1995 roku. Jesienią Sedes ruszył wraz z zespołem Big Cyc we wspólną trasę pod kryptonimem Big Cyc i Sedes w Szponach Lalamido. Atmosfera skandalu towarzyszyła Sedesowi od jego pierwszych chwil, więc na tej trasie i w tym zestawie nie mogło jej zabraknąć.

Pod koniec 1996 roku na skutek nieustających problemów związanych z nadużywaniem alkoholu (demolki, rozróby, kończące się kolegiami i sprawami w sądach na terenie całego kraju) zespół ograniczył swoją działalność koncertową, a w 1997 roku wydał płytę Delirium.

W 2004 roku wydana została składanka Lekcja historii, będąca zapiskiem najciekawszych nagrań z wydawnictw Wszyscy pokutujemy i K.... jego mać oraz niepublikowanej sesji, która nigdy nie ujrzała swiatła dziennego.


Zespół SEXBOMBA gra polską muzykę rockandrollową nieprzerwanie, od 1986r. Powstał w Legionowie z fascynacji melodyjnym punk rockiem i rockandrollem. Debiutował na Festiwalu jarocińskim w 1986r. Muzyka SEXBOMBY to kombinacja punk rocka i rockandrolla w różnych proporcjach na różnych płytach. Do tej pory SEXBOMBA nagrała 10 płyt. Wystąpiła m. in. na Festiwalach w Opolu, Sopocie, Jarocinie i Przystanku Woodstock. Zespól SEXBOMBA prawdopodobnie jako jedyny w Polsce brał udział w absolutnie wszystkich finałach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Występował na scenie z Africem Simonem - legendarnym wykonawcą „Ramaya”. W 1989 SEXBOMBA grała koncerty w ZSRR! Zespół przywiózł stamtąd walizkę rubli, czapkę milicjanta i kalkulator, który się zepsuł. Potem nastąpił bardziej popowy okres w historii SEXBOMBY z uwagi na zmianę składu i stylu muzycznego. Występy na festiwalu w Opolu, ogólnopolski przebój ze słowami „Hallo, to ja pędzę do Ciebie światłowodem”, zdominowały na kilka lat repertuar SEXBOMBY. Z okazji wejścia Polski do Unii Europejskiej SEXBOMBA wystąpiła na specjalnym koncercie „Witaj Europo” W 2004 roku niektóre stacje telewizyjne odmówiły emisji teledysku SEXBOMBY „Czy ty Sex?” ze względu na rzekomą obsceniczność obrazu. Aktualnie SEXBOMBA powróciła do pierwotnego składu i do ostrego brzmienia. W 2007 roku SEXBOMBA wydała trzypłytowe wydawnictwo na XX-lecie. W 2008 grała m. in. z legendą brytyjskiego punk rocka BUZZCOCKS, oraz dała koncerty na festiwalach rockowych w Bułgarii i na Węgrzech.


Prawda – wrocławski zespół punkrockowy powstały w 1994 r. Zespół powstał jako kontynuacja działalności Zwłok, a jego członkowie mają za sobą uczestnictwo w takich kapelach jak „Mechaniczna pomarańcza”, Stage of Unity czy „Powerocks”.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • Zaścianek, Rostafińskiego 4, Kraków

Facebook