Shura

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Wykonawca.

Pectus

Bilety dostępne na www.ticketmaster.pl

Auditorium Maximum UJ, Kraków

21.01.2018

Bilety w przedsprzedaży już od 79zł
Autorka przeboju „Touch” i spektakularnego albumowego debiutu „Nothing’s Real” na jedynym koncercie w Polsce! Brytyjka zagra 23 listopada w warszawskim klubie Proxima!
Ceny biletów:
    - 90zł

Szczegóły wydarzenia

Shura


Jedni widzą w niej następczynie Jessie Ware, inni porównują do Grimes. Pewne jest jedno: Shura to jedna z najbardziej utalentowanych i najciekawszych debiutantek na brytyjskiej scenie ostatnich lat! Najpierw zachwyciła singlem „Touch” (prawie 30 milionów wyświetleń na YouTube), ostatnio potwierdziła klasę świetnym albumem „Nothing’s Real”. 23 listopada Shura po raz pierwszy zagra w Warszawie!

Wschodząca gwiazda z Manchesteru doceniona została już w ubiegłym roku - w plebiscycie “BBC Sound Of 2015”, wyróżniono ją obok takich objawień jak Years & Years czy James Bay. Jej fenomenalnie przyjęty singiel „Touch” rozbudził apetyty na debiutancki krążek i dziś można śmiało przyznać, że Shura spełnia pokładane w niej nadzieje! Album „Nothing’s Real” trafił na 13 miejsce brytyjskiej listy sprzedaży i zyskał ogromną przychylność krytyków. Dziennikarz „Fader” pisał, że w muzyce młodej artystki słyszy echa „ popu lat 70-tych I 80-tych przefiltrowane przez R&B lat 90-tych”. Rzeczywiście, na „Nothing’s Real” wszystkie muzyczne fascynacje młodej wokalistki przybierają niezwykle atrakcyjną formę – od ujmujących piosenek w duchu lat 80-tych (Madonna, Janet Jackson, Prince to dla niej duże inspiracje) przez współczesne R&B - gdzieś między Jessie Ware a Solange, aż po nowoczesny sci-fi pop bliski Gimes i alternatywne brzmienia.

Brytyjka marzyła o karierze piłkarskiej, grała nawet w drużynie Manchester City Girls, jednak miłość do muzyki i artystyczny temperament okazały się silniejsze. Shura jest współautorką większości utworów z płyty, choć trzeba podkreślić, że swój wkład w jej powstawanie ma sławny producent Greg Kurstin, współtwórca wielkiego przeboju „HelloAdele, znany również ze współpracy z takimi gwiazdami jaki Sia, Lily Allen czy Beck. Shura, podobnie jak wspomniana Grimes, łamie jednak stereotypy współczesnej artystki pop. „Cóż, byłabym beznadziejną Taylor Swift” mówiła w rozmowie z dziennikarzem Gazety Wyborczej.

Koncertowo młoda artystka prezentuje się znakomicie. Nienachalna charyzma i bezpretensjonalny styl „dziewczyny z sąsiedztwa” na scenie w parze ze znakomitym muzycznym warsztatem zarówno liderki jak i towarzyszącego jej zespołu. Nic dziwnego, ze na amerykańskie koncerty zaprosili ją M83 oraz Tegan and Sara. Już 23 listopada swoje znakomite umiejętnosci i ujmujący show Shura przedstawi w warszawskim klubie Proxima.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • Klub Proxima, Żwirki i Wigury 99A, Warszawa

Zdjęcia i pliki wideo

Facebook