Mars Red Sky

Mars Red Sky

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Wykonawca.

Valses de Vienne - Walce Wiedeńskie

24.01.2018 - 28.01.2018

Piotr Bukartyk

Miejskie Centrum Kultury (MCK), …

25.01.2018

Belzebong, Nightclub Fire, Związki Millarda
Ceny biletów:
    - 40zł - w przedsprzedaży
    - 50zł - w dniu imprezy

Szczegóły wydarzenia

Core-Poration zaprasza na koncert


Mars Red Sky


Belzebong / Nightclub Fire / Związki Millarda


MARS RED SKY

Stoner/Psychodelic rock

Dla fanów: Sleep, Kyuss, The Machine, Asteroid, Wo Fat, Kadavar, Stoned Jesus

MRS to francuskie trio powstałe w 2007 roku w Bordeaux. Początkowo grupa inspirowała się dokonaniami takich gigantów jak Led Zeppelin, Black Sabbath czy Hawkwind. Z czasem muzycy wypracowali swój własny styl grania. Charakterystyczne, piaszczyste brzmienie gitar, powolne psychodeliczne rytmy i rozmyty wokal są wizytówką Francuzów.W 2011 roku światło dzienne ujrzała ich debiutancka płyta zatytułowana po prostu "Mars Red Sky". Wydawnictwo to spotkało się z bardzo dobrym przyjęciem, zarówno fanów jak i krytyków. Kolejnym wydawnictwem było "Stranded In Arcadia" wydana w 2014 roku. Płyta ta jednoznacznie umiejscowiła MRS na szczycie sceny stoner/psychodelic rocka. W 2016 roku ukazał się trzeci album zatytułowany "Apex III (Praise For The Burning Soul"), który obecnie trio promuje. Do ich osiągnieć należy również zaliczyć występy na licznych festiwalach w tym kultowych "Desertfest", "Roadburn Festival" czy "Duna Jam" oraz supportowanie takich potęg jak Kyuss Lives!, Dinosaur Jr czy Sleep.

https://www.facebook.com/marsredskyband/
https://marsredsky.bandcamp.com/

BELZEBONG

Stoner / Doom Metal

Dla fanów: Electric Wizard, Bongzilla, Sleep, Weedruid, Dopethrone

Polska scena ma kilka kapel eksportowych. Prym w tym zestawieniu wiodą death metalowe hordy, ale Belzebong bez pytania wdarł się do tego elitarnego grona i nie ma zamiaru go opuszczać. Grają europejskie trasy, są zapraszani za Wielką Wodę, słowem gniotą. A zawdzięczają to konsekwencji i oczywiście doskonałej muzyce. Od samego początku podążają śladami takich zespołów jak Electric Wizard, Bongzilla czy Weedeater. Ich muzykę charakteryzują powolne tempa oraz ciężkie smoliste riffy okraszone narkotycznymi solówkami. Debiutancka płyta "Sonic Scapes & Weedy Grooves" ukazała się nakładem prestiżowej ogólnoświatowej wytwórni Emetic Records w 2011 roku. Kolejnym wydawnictwem na koncie grupy jest EP "Dungeon Valtures" z 2013 roku. W roku 2015 ukazał się drugi longplay - "Greenferno". Belzebong to absolutny mus dla fanów owianej zielonym dymem metalowej psychodelii.

https://www.facebook.com/belzebong420/
https://belzebong.bandcamp.com/

NIGHTCLUB FIRE

noise-rock

Psychodelia to pierwiastek występujący w bardzo różnych gatunkach muzycznych. Znajdzie się go zarówno w transowym space rocku, potężnym doom metalu, piaszczystym stonerze a także emocjonalnym post punkowym noise-rock’u. Szczególnie dobrze w tej ostatniej estetyce odnalazł się wrocławski NIGHCLUB FIRE. Ich tegoroczny debiut wydany nakładem zasłużonej Anteny Krzyku zatytułowany "Junkyard Planet", jest tego potwierdzeniem. W ich twórczości znajdzie się również echa sludge, grunge czy hc/punka, słowem będzie to bardzo mocna mikstura na rozpoczęcie wieczoru.

https://www.facebook.com/nightclubfire/

ZWIĄZKI MAILLARDA

post-rock/experimental

Jeśli wspólnym mianownikiem tego koncertu jest psychodeliczny atak na uszy słuchaczy, to oferta Związków idealnie do tego pasuje. Wrocławska ekipa eksperymentuje z instrumentalnym post-rockiem, noisem i math rockiem. Efektem tych zabaw są tak doskonałe kompozycje jak "Fatamorgana". Warto im się bliżej przyjrzeć.

https://www.facebook.com/zwiazkimaillarda/

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • Klub Firlej, Grabiszyńska 56, Wrocław

Facebook