Pink Freud plays Autechre

Pink Freud plays Autechre

Szczegóły wydarzenia

Pink Freud Plays Autechre


Zespół Pink Freud po raz kolejny zaskakuje! Po bardzo udanym albumie "Horse and Power” przypomina o swoich fascynacjach elektroniką nadając jej innego - instrumentalnego, a przede wszystkim ludzkiego, wymiaru.  Na swoim najnowszym albumie, reinterpretuje muzykę legendarnego duetu  – Autechre.

Koncert zarejestrowany 18 stycznia 2015 r. w katowickim Jazz Clubie Hipnoza zachwycił publiczność do tego stopnia, że cały nakład płyty winylowej rozszedł się błyskawicznie. Jesienna trasa Pink Freud Plays Autechre promuję koncertowy album wydany na CD oraz reedycję winyla. Podobnie jak fani, krytyka rozpłynęła się w zachwytach. Agnieszka Szydłowska z Radiowej Trójki powiedziała:

„Koniecznie trzeba zobaczyć wykonanie tej płyty na żywo,  bo wtedy dopiero stoimy twarzą w twarz z ludźmi przekraczającymi swoje możliwości”.

Nagranie zarejestrowane 18 stycznia 2015 r. w katowickim Jazz Clubie Hipnoza jest owocem wieloletnich prac  Pink Freud nad nowymi  interpretacjami utworów legend muzyki elektronicznej grupy Autechre. Klasycy IDM inspirują całą rzeszę muzyków, poszukujących skomplikowanych struktur rytmicznych i niecodziennych brzmień. Tym razem ich dokonania zostały przetłumaczone na gitarę basową, trąbkę, saksofon barytonowy i perkusję. Jak mówi  Wojciech Mazolewski, lider Pink Freud i pomysłodawca tego niecodziennego eksperymentu, muzyka Autechre pojawiła się w jego życiu w latach 90-tych, stając się momentalnie obiektem uwielbienia. Piękno futurystycznych brzmień manchesterskiego duetu, oraz ich pozbawiona zahamowań wyobraźnia muzyczna może stanowić wzorzec dla każdego muzyka. Zespół podsumowuje: „Po tylu latach pracy nad tą muzyką mamy poczucie że, to cześć nas samych. Ludzki element, nasze połączenie, sposób grania, improwizacja a czasem także przypadek stanowią o sile i autentyczności tego projektu. Dlatego taki pomysł. Nie studio tylko klub. Z ludźmi i dla nich. Od początku do końca”.

Pink Freud to polski zespół jazzowy, który od prawie dwóch dekad zachwyca publiczność w Polsce i na świecie. Uważany za najgorętszy produkt eksportowy polskiej kultury, jest jednym z najoryginalniejszych głosów we współczesnym jazzie. Entuzjastyczne recenzje krytyków potwierdziła swym licznym przybyciem publiczność podczas niezliczonych koncertów w kraju i zagranicą m.in. w Japonii, Chinach,  Koreai Południowej, Meksyku, Kolumbii,  Brazylii, Chile, Argentynie, Peru, Maroku, Niemczech, Austrii, Belgii, Francji, Portugalii i innych. Nie inaczej jest i tym razem. Pink Freud Plays Autechre jest czymś więcej, niż płytą koncertową - to muzyczny spektakl, który potrafi porwać i oczarować.

Zespół Pink Freud współtworzą wraz z jego liderem Wojtkiem Mazolewskim: Adam Milwiw-Baron – trąbka, Rafał Klimczuk – perkusja, Karol Gola – saksofon).

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • Klub Blue Note, Kościuszki 76/78, Poznań
  • Klub B90, Stocznia Gdańska Elektryków 1, Gdańsk
  • Centrum Dydaktyki AGH, Reymonta 7, Kraków
  • Mega Club, Żelazna 15, Katowice

Facebook