Ars Cameralis: Richmond Fontaine

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Wykonawca.

Happysad

19.10.2017 - 26.11.2017

Hungarian State Folk Ballet - Węgierski Państwowy Zespół Ludowy

Sala Filharmonii Świętokrzyskiej, Kielce

19.10.2017

Ceny biletów:
    - 20zł - ulgowy
    - 25zł - normalny

Szczegóły wydarzenia

Ars Cameralis: Richmond Fontaine


Richmond Fontaine na pierwszym i jedynym polskim koncercie na Festiwalu Ars Cameralis 2016. Legenda alternatywnego country wystąpi 4 listopada po raz pierwszy w Polsce. Po raz pierwszy, a zarazem po raz ostatni. Ich koncert podczas Festiwalu Ars Cameralis będzie ostatnim koncertem grupy w historii - członkowie zespołu postanowili bowiem zakończyć działalność.

Richmond Fontaine to zespół założony przez Willy'ego Vlautina w 1994 roku w kultowym mieście hipsterów, czyli Portland. Kariera grupy nabrała rozpędu jednak dopiero 10 lat później, kiedy to przedstawiciele Décor Records odkryli grupę podczas koncertu na... weselu. Wydany chwilę później piąty album - „Post to Wire” - zdobył maksymalną ilość punktów w magazynie Uncut. Przy okazji, w recenzji krążka, padło istotne pytanie: dlaczego nikt wcześniej nie znał tego zespołu?

W ciągu 22 lat kariery Richmond Fontaine wydali dziesięć albumów. Najnowszy –  który ukazał się na początku 2016 roku, zatytułowany „You Can't Go Back If There's Nothing To Go Back To” - to idealny ostatni rozdział w historii grupy, która po tylu latach wspólnego grania postanowiła się rozstać. Jak w jednym z wywiadów tłumaczył lider: „ten zespół traktowany był przez nas wszystkich jak stary, dobry przyjaciel, nie chcemy patrzeć jak się rozpada, wolimy mieć nad tym kontrolę”. Willy Vlautin zamierza skupić się na swojej karierze pisarskiej (wystąpi podczas tegorocznego Ars Cameralis także jako pisarz!!!) i drugim zespole – The Delines. 

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • Jazz Club Hipnoza, pl. Sejmu Śląskiego 2, Katowice

Facebook