Agnieszka Chylińska Forever Child Tour

Agnieszka Chylińska Forever Child Tour
Jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek rockowych a obecnie również osobowość telewizyjna – pełniąca m.in. funkcję przewodniczącej jury w polskiej edycji programu „Mam Talent”.

Wydarzenia:

Agnieszka Chylińska Forever Child Tour - Wrocław

Centrum Koncertowe A2, Góralska 5, Wrocław

24.11.2017

Bilety wyprzedane!

Agnieszka Chylińska Forever Child Tour - Gdańsk

Stary Maneż, ul. J. Słowackiego 23, Gdańsk

26.11.2017

Sprzedaż zakończona!

Agnieszka Chylińska Forever Child Tour - Radom

Strefa G-2, Grzecznarowskiego 2, Radom

01.12.2017

Zmiana daty imprezy!

Agnieszka Chylińska Forever Child Tour - Kraków

Klub Studio, ul. Budryka 4, Kraków

03.12.2017

Agnieszka Chylińska Forever Child Tour - Poznań

MTP, Głogowska 14, Poznań

08.12.2017

Agnieszka Chylińska Forever Child Tour - Warszawa

Progresja Music Zone, ul. Fort Wola 22, Warszawa

16.12.2017

Szczegóły wydarzenia

Agnieszka Chylińska


Jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek rockowych a obecnie również osobowość telewizyjna – pełniąca m.in. funkcję przewodniczącej jury w polskiej edycji programu „Mam Talent”.

18-letnia Agnieszka, po udanym występie na Festiwalu Piosenki Francuskiej w Starogardzie Gdańskim, nie narzekała na brak ofert ze strony zespołów. Wyróżniająca się silną, charakterystyczną barwą głosu oraz charyzmą wokalistka, trafiła w 1994 do „Skawalkera” – projektu Grzegorza Skawińskiego, muzyka znanego przede wszystkim z formacji „Kombi”.

Po dołączeniu do zespołu Chylińskiej, „Skawalker” przemianował się na „O.N.A.” i już rok później grupa wydała album „Modlishka” (1995). O.N.A. trwale wpisało się na kartach historii polskiego rocka pisząc przeboje, które w latach 1995 – 2003, znał i śpiewał niemal każdy – przede wszystkim „Drzwi”, „Znalazłam” czy „Kiedy powiem sobie dość”. Po wydaniu sześciu studyjnych płyt, w 2003 grupa rozwiązała się, podając za powód „artystyczne rozbieżności” członków. Artystka kontynuowała karierę i z całym – poza G. Skawińskim – składem O.N.A., nagrała pod nazwą „Chylińska” płytę zatytułowaną „Winna” (2004).

W 2009 roku Agnieszka Chylińska, płytą „Modern Rocking”, rozpoczęła karierę solową. Debiutancki materiał wokalistki wzbudził sporo kontrowersji ze względu na stylistyczny odwrót od muzyki rockowej. Mimo wszystko krążek - najczęściej umiejscawiany w gatunkach pop/dance – zdobył platynę i 1. lokatę na OLiS (co oznacza, że był to najlepiej sprzedający się album w Polsce). Drugi album artystki - „Forever Child” (2016) odczytywany jest jako powrót do rockowego brzmienia, jednak nie na tyle radykalny, by nie tworzyć logicznej całości z wydanym 7 lat wcześniej „Modern Rocking”. Promowany przebojowym singlem ”Królowa Łez”, krążek znalazł się na szczycie list przebojów i po zaledwie 4 miesiącach od premiery, pokrył się podwójną platyną (ponad 60 tys. sprzedanych sztuk).

Źródło: Materiały własne

Zdjęcia i pliki wideo

Facebook