Korn

Korn

Szczegóły wydarzenia

Korn


Amerykańska formacja wykonująca, stworzoną przez siebie odmianę muzyki metalowej zwaną „nu-metalem” (określenia tego użył po raz pierwszy właśnie lider grupy – Jonathan Davis).

Zespół powstał w 1993 roku w Kalifornii i szybko zapisał się na kartach muzycznej historii, debiutując rok później albumem „Korn”, który wraz z „Life Is Peachy” (1996) oraz „Follow the Leader” (1998) sprzedał się w wielomilionowych nakładach, definiując przy tym nowe, innowacyjne brzmienie, które zainspirowało cały nurt debiutujących artystów (otwarcie przyznają się do tego m.in. Sepultura i Slipknot).

Korn jest niewątpliwie jednym z ostatnich zespołów metalowych, który przerodził się w zjawisko o tak wielkiej skali. Ciesząca się ogromną sławą płyta „Issues” (1999) w samym pierwszym miesiącu sprzedaży rozeszła się w 3,5 milionach egzemplarzy.

Grupa przeżyła znaczący cios, gdy w 2005 roku – z powodów duchowych – odszedł z niej gitarzysta, Brian „Head” Welch. Mimo, że jego charakterystyczny styl gry miał duże znaczenie w formowaniu się muzyki Korn, grupa przetrwała i przyjęła go z powrotem w 2013 roku.

Mieszamy ze sobą metal i muzykę elektroniczną, a tego nie powinno się robić. Korn zawsze był za eksperymentowaniem, i próbą stworzenia muzyki i pokazania jej z różnych stron” – mówił w 2011 roku Jonathan.

Nowoczesne oblicze grupy, to próby przepuszczenia aktualnych trendów muzycznych przez nu-metalową soczewkę. Najnowszym tego efektem jest, wydany 21 października 2016 roku, album „The Serenity of Suffering”.

Zdjęcia i pliki wideo

Facebook