MateriaFest#6

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Wykonawca.

Ceny biletów:
    - 40zł - w przedsprzedaży
    - 60zł - od 1 sierpnia

Szczegóły wydarzenia

MateriaFest#6


Samorządowa Agencja Promocji i Kultury prezentuje MateriaFest! 6 edycja festiwalu odbędzie się 2 września w Szczecinku na placu konertowym na osiedlu Zachód.

BEHEMOTH! – zespół death metalowy. Grupa powstała w 1991 r. w Gdańsku pod nazwą Baphometh. Jej założyciele, Adam Michał Darski (Nergal) oraz Adam Muraszko mieli wówczas po 14 i 15 lat. Próby zespołu odbywały się w piwnicy szkoły podstawowej. Pierwsze wydawnictwo, „Endless Damnation”, ukazało się w 1992 r. już pod nazwą Behemoth. Na gitarze zagrał Adam Malinowski (Desecrator). Darski i Muraszko zmienili pseudonimy na „Nergal” i „Baal”. W tym samym roku nagrali demo „ The Return of the Northern Moon” (rok później wydane nakładem firmy Pagan Records). Do składu zespołu dołączyli „Baeon von Orcus” (basista) oraz „Frost” (gitarzysta). Wkrótce potem powstało demo „…From the Pagan Vastlands”, które ukazało się dzięki Pagan Records. Płytę sprzedawano w wielu krajach Europy oraz w Stanach Zjednoczonych. Kolejny album, „Sventevith (Storming Near the Baltic)”, zaowocował umową z niemiecka agencją Solistitium Records. Wynikiem tej współpracy był kontrowersyjny album „Grom”. Behemoth po raz pierwszy (i ostatni) skorzystał z pomocy kobiecych wokalistek oraz użył tekstów w języku polskim. W 1998 r., po wielu zmianach w składzie, do zespołu dołączył nowy perkusista, Inferno. We współpracy z Inferno Behemoth nagrał płytę „Pandemonic Incantations”. „Satanica” z 1999 r. okazała się sukcesem komercyjnym w kraju i za granicą. Behemoth wyruszył w trasę koncertową, podczas której występował m.in. z Deicide, Rotting Christ i Ancient Rites. Kolejne pozycje w dyskografii zespołu to: „Thelema.6”, „Zos Kia Cultus (Here and Beyond)”, „Demigod”, „The Apostasy”, „Evangelion” i “The Satanist”.

http://behemoth.pl/

https://www.facebook.com/behemoth


Riverside – rock progresywny, progresywny metal. To, czego w światowym, ekstremalnym metalu dokonali Vader, Behemoth i Decapitated, na scenie rocka progresywnego dokonał warszawski Riverside. I już wiemy, że dokonania swoje na pewno powiększy, choć po zaskakującej, przedwczesnej śmierci gitarzysty Piotra Grudzińskiego w 2016 roku tej pewności jeszcze mieć nie było można. Dwa wyprzedane koncerty w lutym 2017 roku w stołecznej Progresji przy entuzjastycznej reakcji fanów pokazały wyraźnie, że Riverside jest światu potrzebny. Tak, światu, bo pozycja stołecznej kapeli na świecie jest od lat wysoka i niepodważalna.

Przez kilkanaście lat istnienia zespół wyrobił sobie doskonałą markę. Doceniony został nie tylko za świetny warsztat, ciekawe kompozycje, podejście do fanów, lecz również, a może przede wszystkim, za to, jak interesująco wzbogacał swoją muzykę, nie zapominając jednak o korzeniach. Płyty "Rapid Eye Movement", "Shrine Of New Generation Slaves" oraz pochodząca z 2015 roku "Love, Fear And The Time Machine" zajmowały drugie miejsca na liście OLIS, zaś album "Anno Domini High Definition" wspiął się na jej szczyt. Pokrył się też złotem, podobnie jak "Shrine Of New Generation Slaves".

Nie ma już w zespole "Grudnia", ale z Mariuszem Dudą, Michałem Łapajem i Piotrem Kozieradzkim na koncertach będzie grał Marcin Meller z Quidam. Z nim będą pisane kolejne rozdziały historii tego wspaniałego zespołu.

Sprawdź, jeśli lubisz: Anathema, Porcupine Tree, Pendragon, Marillion, Opeth…

https://riversideband.pl/

https://www.facebook.com/Riversidepl

https://www.youtube.com/watch?v=ym_HP88McHw


Illusion – gdybyśmy musieli wskazać najlepsze polskie zespoły hard rockowe, Illusion znalazłby się w ścisłej czołówce. Założona w 1992 roku przez Tomasza Lipnickiego, Jurka Rutkowskiego i Pawła Herbascha formacja szybko stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych nazw ówczesnej estrady. To właśnie w latach 90. grupa wydała pięć rewelacyjnych krążków, z których pochodzą utwory „Nóż”, „Cierń” albo „Vendetta”. Po siedmiu latach działalności panowie zdecydowali się zawiesić działalność artystyczną. W hibernacji, która była przerywana epizodycznymi koncertami (na jednym z nich we wrocławskiej Hali Stulecia pojawiło się 9 tysięcy widzów!), pozostawali aż do 2012 roku. W 2014 wydali szósty album, który powstał we współpracy z Adamem Ayanem – producentem odpowiedzialnym za brzmienie płyt Pearl Jam czy Nirvany. Koncepcyjne kompozycje z Opowieści przyciągają pod barierki na koncertach nie tylko tych, którzy pamiętają Illusion z lat swojej młodości. W tym roku mija okrągłe ĆWIERĆ WIEKU od chwili założenia ILLUSION.

https://illusion.pl/

https://www.facebook.com/IllusionPL/


Materia – (Szczecinek) hardcore metal, groove metal: Chyba nie będzie przesadą napisanie, że nawet bez udziału w talent show “Must Be The Music” chłopaki z Materii świetnie by sobie poradzili na rynku. Wiadomo, promocja, telewizja, i tak dalej, ale dobra muzyka zawsze obroni się sama, a Materia ze Szczecinka gra naprawdę dobrą muzykę. Do tego znakomicie wypada na koncertach, a tych zagrali naprawdę sporo, wliczając w to występ na dużej scenie Przystanku Woodstock. Można też było ich zobaczyć na m.in.: Sonisphere, Jarocin Festival, MetalFest, Wacken Open Air (Niemcy), Metal Blast (Egipt), EUROBLAST (Niemcy). Co grają? Nowocześnie brzmiący, mięsisty metal, utrzymany w fajnym klimacie. Kim są? Oto oni: Michał “Mihu” Piesiak (wokal, gitara basowa), Tadeusz “Tede” Piesiak (gitara, wokal), Adrian “Adi” Dubiński (gitara) i Jakub “Marcia” Marciniak (perkusja).

https://www.facebook.com/materia.metal/


SPATIAL – zespół stylistycznie prezentujący różnorodność gatunku metalu, co bardzo urozmaici charakter tego wydarzenia !!! Członkowie zespołu wielokrotnie udowodnili, że potrafią bardzo solidnie rozkręcić atmosferę koncertów !!! To będzie znakomite preludium przed wejściem do świata zmarłych!!!

https://www.facebook.com/hordaspatial


KORONAL – to projekt powołany do życia z końcem 2014 roku. Zaliczany niekiedy do nurtu “djrnt”, zespół tworzy nowoczesną muzyczną mieszankę z pogranicza death i progressive metalu, czerpiąc jednocześnie inspiracje z wielu różnych gatunków.

Znakiem rozpoznawczym polskiego kwintetu są groove, monstrualne, pokręcone i wciągające riffy oraz złowieszcze pseudo – melodie.Debiutancki album “Flicker Away (marezec 2016) z miejsca zyskał pozytywne czy wręcz entuzjastyczne recenzje. W ciągu ostatniego roku zagrał m.in. Z Jinjer, Banishr, Shodan, Fractal Universe oraz Materia, wystąpił również na festiwalu Euroblast w Kolonii. Poza koncertowaniem i promocją debiutu KORONAL koncentruje się obecnie na produkcji nowego materiału, który ukaże się wkrótce.

https://www.facebook.com/KORONAL.official


Retrospective – Mająca wśród progresywnej publiczności spore uznanie grupa Retrospective prezentuje z goła odmienne spojrzenie na muzykę prog rockową. Na swoim najnowszym wydawnictwie „Re:Search” zespół z powodzeniem łączy bardziej drapieżne oblicze prog metalu, z rozmarzoną melodyjnością art rocka. Agresywne riffy napędzane wyrazistą linią basu przeplatają się z przestrzennymi gitarowymi solówkami. Całości dopełniają stojące jakby w kontraście wokale. Mocny głos Jakuba Roszaka tworzy unikalny, balansujący na krawędzi liryzmu i szaleństwa klimat, a delikatna barwa głosu Beaty Łagody dodaje muzyce Retrospective spokoju i ukojenia. Ta szalona mieszanka doskonale sprawdziła się na poprzednim albumie „Lost In Perception”. Krążek uznany został przez kilka polskich portali za najlepsze progresywne wydawnictwo 2012 roku. Czy podobnie będzie z „Re:Search”? O tym najlepiej przekonać się na żywo, w czasie trasy promującej to wydawnictwo. Retrospective to bowiem prawdziwy żywioł właśnie na koncertach!

http://www.facebook.com/retrospectivepl


Shinigami – Członkowie renomowanych zespołów, takich jak MaYaN, Orphanage, Bleeding Gods, Tribal Spirits and Silicon Head połączyli siły, tworząc nowy death trashowy band Shinigami. Holenderscy muzycy wydali 1 grudnia 2016 roku album “The Arcane Order”, który zawierał 6 utworów i był dostępny we wszystkich usługach strumieniowych online, w tym Spotify i Deezer.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • Plac Koncertowy, Kołobrzeska, Szczecinek

Facebook