CLUTCH, support: J. D. Overdrive, Red Scalp

CLUTCH, support: J. D. Overdrive, Red Scalp

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Wykonawca.

Maryla Rodowicz

23.01.2018 - 28.01.2018

Maryla Rodowicz Diva Tour 2017/2018 - Opole

Zmiana daty koncertu!

Centrum Wystawienniczo-Kongresowe, Opole

23.01.2018

Ceny biletów:
    - 80zł - w przedsprzedaży
    - 100zł - w dniu imprezy

Szczegóły wydarzenia

CLUTCH + support


7 czerwca do Katowic zawita amerykańska grupa CLUTCH! Muzycy wystąpią w Mega Clubie. Koncert na Śląsku odbędzie się w ramach trasy Psychic Warfare World Tour 2017, promującej wydany w 2015 roku jedenasty, studyjny album zespołu, jeden z najlepszych w ich karierze!

W roli supportu wystąpią dwa zespoły - J. D. Overdrive, southern metalowa grupa, która na swoim koncie ma 3 albumy studyjne i występy przed takimi grupami jak Black Label Society, Soulfly, Europe, Saxon czy Karma To Burn. Drugim zespołem jest Red Scalp, powstały w 2012 roku stoner/doomowy band, który właśnie jest w trakcie promocji swojego pierwszego albumu "Rituals".  Podobno niemały wpływ na ich twórczość ma Black Sabbath, ale to okaże się za kilka miesięcy w stolicy Śląską!

Cechą charakterystyczną założonego w 1991 roku bandu jest adaptowanie wielu różnych stylów muzycznych na własne potrzeby i przekuwanie ich w charakterystyczne 'Clutch'owe brzmienie'. Gitarowe riffy Toma z "A Quick Death In Texas" i funkowy podkład w "Your Love Is Incarceration" sytuują "Psychic Warfare" w dobrze znanych nam już rejonach. Jak w swojej recenzji na barock.pl pisze Lesław Dudkowski: "Psychic Warfare" to nic innego, jak naturalny ciąg dalszy tego, co formacja z Maryland zaprezentowała na znakomitej płycie z 2013 roku. Używając kliszy, zaczęli w miejscu, w którym wtedy skończyli. Brzmienie bardzo podobne, naturalne i surowe, bo także odpowiada za nie Machine (Gene Freeman), zbliżona jest również dynamika piosenek i eksplozyjny charakter większości z nich oraz zadziorne, agresywne wokale Neila Fallona.

Nowy album jest jak ścieżka dźwiękowa do wyobraźni Neila Fallona - wokalisty zespołu.

Dużo czasu spędziłem nad tymi tekstami - mówi Fallon. To była wielka frajda ponieważ mam luksus bycia profesjonalnym kłamcą, a przecież na tym to polega, czyż nie? To jedyny społecznie akceptowany sposób na oszukiwanie ludzi. Jeśli śpiewasz przekonująco, to ludzie nie będą kwestionowali twoich historii. Kocham ten eskapizm i fantazję, bo fantazja to nie tylko smoki i czarnoksiężnicy, ale tez obskurne pokoje i przypadkowi autostopowicze.

W przeszłości zespół starał się, aby każdy kolejny album demonstracyjnie różnił się od poprzedniego. Czuliśmy ogromny strach przed powtarzaniem się - przyznaje Fallon. Ale w ciągu paru ostatnich lat zrozumieliśmy co jest naszą silną stroną i za co kochają nas ludzie. Nie ma sensu temu zaprzeczać. Clutch to Clutch! 

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Organizator: Metal Mind Productions

Gdzie:

  • Mega Club, Żelazna 15, Katowice

Facebook