Jason Mraz

Jason Mraz

Szczegóły wydarzenia

Jason Mraz


Płyta „We Sing. We Dance. We Steal Things.” (2008) utorowała mu drogę do międzynarodowej sławy, a singlem „I’m Yours” pobił ówczesny rekord zestawienia Billboard’s Hot 100, utrzymując się na liście aż 76 tygodni. Zanim do tego doszło, koncertował m.in. u boku Alanis Morissette, Boba Dylana a nawet The Rolling Stones.

Jego twórczość, która wywodzi się z długiej tradycji songwriterskiej pod wpływami popu, jazzu, folku, country i innych styli, od początku spotykała się z bardzo ciepłym przyjęciem. Jego pierwsze albumy: „Waiting for My Rocket to Come” (2002) i „Mr. A-Z” (2005) osiągnęły znaczący sukces w USA, jednak jego kariera nabrała niewyobrażalnego rozpędu dopiero kilka lat później.

W 2010 roku artysta odebrał 2 statuetki Grammy. Płytami „Love is a Four Letter Word” (2012) oraz „Yes!” (2014) dotarł do 2. miejsca najlepiej sprzedających się płyt na rynku amerykańskim.

Najciekawsze jednak w Jasonie Mrazie jest to, że pomimo tych niesamowitych osiągnięć, muzyk pozostał szalenie skromnym człowiekiem, nie przywykłym do sławy i tytułującym się mianem „muzykującego kelnera”.

Źródło: Materiały własne

Zdjęcia i pliki wideo

Facebook