Naturalnie Mazury Music & More

Naturalnie Mazury Music & More

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Wykonawca.

Valses de Vienne - Walce Wiedeńskie

24.01.2018 - 28.01.2018

Piotr Bukartyk

Miejskie Centrum Kultury (MCK), …

25.01.2018

Ceny biletów:

  Bilet jednodniowy
  - 40zł - I pula (przedsprzedaż)
  - 50zł - II pula (od 1 czerwca)
  - 60zł - III pula (od 7 lipca)

  Karnet
  - 70zł - I pula (przedsprzedaż)
  - 90zł - II pula (od 1 czerwca)
  - 110zł - III pula (od 7 lipca)
Więcej o koncertach na: Teraz Rock

Szczegóły wydarzenia

Naturalnie Mazury Music & More


„MISSISSIPPI W OGNIU” zabrzmi w Węgorzewie. ORGANEK kolejną gwiazdą NATURALNIE MAZURY FESTIWAL!

Fundacja Zatrzymać Czas zaprasza na kolejną edycję rockowego festiwalu w Węgorzewie. Naturalnie Mazury Music & More, którego tytularnym współorganizatorem została Fundacja Dla Transplantacji, zostanie przeprowadzony pod hasłem „Zostawiam Serce na Ziemi”.

Kolejnymi wykonawcami, obok już potwierdzonych LUXTORPEDY, T.LOVE, ORGANKA, FARBEN LEHRE którzy wystąpią na Naturalnie Mazury są KASIA KOWALSKA i KULT.

Kasia Kowalska to jedna z najbardziej znanych polskich wokalistek. Swoją muzyczną karierę rozpoczęła od debiutanckiego albumu Gemini, wydanego w 1994, okrytego potrójną platyną, z którego pochodzą przeboje „Jak rzecz” czy „Oto ja”. Kolejne płyty to kolejne „platynowe” sukcesy: w 1995 ukazała się koncertowa płyta „Koncert inaczej”, w tym roku też podczas Sopot Festival zdobyła Grand Prix i Nagrodę Publiczności za utwór „A to co mam”; w 1996 roku wydała album „Czekając na…”; w 1997 wystąpiła w filmie „Nocne graffiti” u boku Marka Kondrata; rok 1998 to kolejny sukces w postaci albumu „Pełna obaw”. W latach 2000-2008 ukazały się jeszcze albumy „5”, „Antidotum”, „Samotna w wielkim mieście”, „Antepenultimate”, które zdobywały serca słuchaczy i uznanie krytyków, i jak poprzednie, zdobyły status platyny. Rok 2010 przyniósł bardzo dobrze przyjęty zarówno przez fanów, jak i krytykę album z utworami Grzegorza Ciechowskiego „Moja Krew”. Kasia ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród, w tym Fryderyki, Superjedynki i MTV European Music Awards, i choć od wydania pierwszej płyty minęło wiele czasu, i wiele w jej życiu się wydarzyło, to pewne rzeczy pozostają niezmienne: jej niecodzienna wrażliwość na dźwięki, miłość do muzyki i pasja z jaką ją wykonuje. Kasia Kowalska oprócz wielu projektów i kooperacji muzycznych bierze też udział w projekcie Panny Wyklęte, dla którego wraz Darkiem Maleo Malejonkiem stworzyła kompozycję „Niezłomni”.

Kult – polski zespół muzyczny, grający głównie rock alternatywny, założony w 1982 w Warszawie przez Kazika Staszewskiego i Piotra Wieteskę, na bazie zespołu Novelty Poland. Muzyka Kultu ma swoje korzenie w punku i nowej fali, wykorzystuje też elementy rocka psychodelicznego, a nawet jazzu. Od początków istnienia grupa wyróżnia się charakterystycznym, rozpoznawalnym brzmieniem klawiszy i instrumentów dętych, a także głosem i często prowokacyjnymi tekstami wokalisty Kazika Staszewskiego. Mimo 35 lat na scenie KULT w dalszym ciągu jest jednym z najważniejszych zespołów. W plebiscycie Antyradia kapela Kazika została zespołem rocku, a ich album "Wstyd" najlepszą płytą rocku. Gratulujemy i do zobaczenia w Węgorzewie!

Zespół został założony w formie „power trio” w 2013 roku przez wokalistę i gitarzystę Tomasza Organka, znanego z występów w zespole SOFA. Muzyk zaprosił do współpracy kolegów z macierzystego zespołu: basistę Adama Staszewskiego oraz perkusistę Roberta Markiewicza. Debiutancki album formacji zatytułowany Głupi ukazał się 12 maja 2014 roku nakładem wytwórni  muzycznej Mystic Production. W nagraniach sesyjnie wziął udział klawiszowiec Tomasz Lewandowski, który później został oficjalnym członkiem zespołu. Wydawnictwo zadebiutowało na 49. miejscu polskiej listy przebojów OLiS. Produkcja została pozytywnie odebrana przez krytyków muzycznych. Ze szczególnym entuzjazmem spotkała się w recenzji reaktora serwisu CGM Artura Rawicza, który zwrócił uwagę, iż: „Ciężko dziś o płytę błyszczącą szlachetnym wspólnym mianownikiem i równocześnie zachwycającą różnorodnością”.

„Mississippi w ogniu” od 21 tygodni na Liście Przebojów Programu 3. Tydzień temu na miejscu 2.

Festiwal to przede wszystkim konkurs dla młodych zespołów – jeszcze tylko do 31 marca br. chętne zespoły mogą nadsyłać zgłoszenia do konkursu na adres organizatora. Także w tym roku w ramach Naturalnie Mazury Festiwal odbędzie się konkurs Wojskowych Zespołów Rockowych.

Organizator wraz z Partnerami w czasie festiwalu zgodnie ze swoim przesłaniem ideowym „Zostawiam serce na Ziemi…. Zostawiam serce na Mazurach” oprócz idei transplantologii, będzie promować wartości materialne, kulturalne, krajobrazowe oraz aktywność w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich.

NATURALNIE MAZURY MUSIC & MORE to:

Konkurs młodych zespołów rockowych – na dużej scenie spośród przewidywanych zgłoszonych 250-300 zespołów u boku gwiazd wystąpi 10, zakwalifikowanych przez jury.

Koncert gwiazd polskiej muzyki rockowej - każdy dzień festiwalu o innym charakterze stylistycznym

 • piątek 7.07 - rockowe duety
 • sobota 8.07 – klasyka rocka

Działania towarzyszące festiwalowi:

 • Akademia kultury i natury
 • Targi produktów regionalnych
 • Działania ekologiczne w czasie festiwalu
 • Działania prozdrowotne w czasie festiwalu

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

 • Plac Koncertowy, , Węgorzewo

Organizator: http://naturalniemazury.com/

Facebook