Letni Festiwal Jazzowy/ICE JAZZ: Ive Mendes with Band

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Wykonawca.

Filharmonia Dowcipu Waldemar Malicki

18.11.2017 - 18.01.2018

U2 Symfonicznie

Gdynia Arena, Gdynia

18.11.2017

Ceny biletów:
    - 80zł, 120zł, 140zł, 160zł, 180zł, 200zł

Szczegóły wydarzenia

Letni Festiwal Jazzowy


Ive Mendes with Band


Brazylijska piękność Ive Mendes wystąpi w ICE Kraków ze swoim zespołem i kwartetem smyczkowym 25 czerwca. To kolejna Sade – mówią o niej krytycy. Łączy smooth jazz z brazylijska bossa nova. Mendes zaprezentuje materiał z najnowszej płyty „Bossa Romantica” wydanej ostatnio przez Sony Music. Czerwcowy koncert, organizowany we współpracy z KBF w ramach cyklu ICE Jazz, będzie prowadzić Marcin Kydryński.

W żyłach urodzonej w brazylijskim Ceres wokalistki płynie krew francuskich, hiszpańskich, portugalskich i indiańskich przodków, co znajduje odzwierciedlenie w jej twórczości. Przyrównywana do Sade artystka posiada własny styl oraz osobowość, którą fascynuje każdego, kogo spotka.

Muzyka Ive Mendes urzeka słuchaczy intymną atmosferą upalnego wieczoru wypełnionego nastrojem bossa novy, samby, jazzu, soulu, popu i chilloutu oraz zmysłowym głosem artystki. Inspiracją jest dla niej jej ojczysty kraj - Brazylia oraz życie. Śpiewa o namiętności, magii i intensywności związku z mężczyzną, którego kocha lub którego chciałaby pokochać. Muzyka zawsze grała ważną rolę w życiu Ive. W rodzinnych stronach śpiewała w kościele, uczyła się gry na pianinie, studiowała muzykę na Uniwersytecie w Goianii, a także sama nauczała. Pierwsza z jej piosenek Casticais została okrzyknięta przez brazylijska prasę rewelacją.

Album „Bossa Romantica” został nagrany przez Kevina Armstronga znanego ze współpracy m.in. z Davidem Bowie i Iggy Popem. Jednego z singli z tej płyty, piosenkę „You make me feel brand new” zmiksował w swoim studio w Atlancie legendarny kilkakrotnie nagradzany Grammy Miles Walker.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • ICE Kraków Congress Centre, ul. Marii Konopnickiej 17, Kraków

Zdjęcia i pliki wideo

Facebook