Ethno Jazz Festival: Mr Žarko Balkan Beats Band

Ethno Jazz Festival: Mr Žarko Balkan Beats Band

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Wykonawca.

Ceny biletów:
    - 30zł

Szczegóły wydarzenia

Mr Žarko


Kolejne bałkańskie szaleństwo w Starym Klasztorze!


Ethno Jazz Festival zaprasza na kolejny bałkański wieczór w ramach cyklu Muzyka Świata w Starym Klasztorze. 30 czerwca na Letniej Scenie na Dziedzińcu Starego Klasztoru zagra, pochodzący z samego serca Serbii, zespół Mr Žarko!

Mr Žarko, założyciel zespołu Mr Žarko, urodził się w Čačak w Serbii, w odległości zaledwie kilku kroków od legendarnego miasteczka Guca, które słynie z organizowania największego na świecie festiwalu trąbki gromadzącego setki tysięcy fanów każdego roku. Na Bałkanach ludzie z rejonu Čačak cieszą się szczególną reputacją, przez Žarko nazywaną „folklorystycznym szaleństwem” – wyjątkową formą szaleństwa, którą kilka lat temu sprowadził do Berlina.

Razem z pięcioma członkami zespołu z Bułgarii, Rumunii i Niemiec, Mr Žarko wykonuje własne kompozycje – „pieśni śmiechu, bólu, tańca i łez”, dodając niezwykle taneczny gypsy beat i psychodeliczny twist przyprawiony lekką nutą czarnego bałkańskiego humoru.

Wszystko grane w 100% na żywo i porywające do tańca!

Członkowie zespołu grali w dobrze znanych bałkańskich składach, takich jak Shantel, Miss Platnum, Rotfront czy Fanfara Kalashnikov, a słynny DJ i autor Vladimir Kaminer zaprosił zespół, aby zagrał podczas otwarcia klubu «Rodina« w Berlinie.

W 2013 roku zespół wydał debiutancki album „Electric Gypsy Disco Noise” – i materiału z tego krążka możemy spodziewać się podczas ich występu!

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • Klub Muzyczny Stary Klasztor, Purkyniego 1, Wrocław

Facebook