Hurts

Hurts

Szczegóły wydarzenia

Hurts


Brytyjski duet synthpopowy, który zawiązał się w bardzo nietuzinkowy sposób w Manchesterze. Pewnej nocy Theo Hutchcraft i Adam Anderson wyszli przed klub, ponieważ ich przyjaciele wdali się w bójkę. Zbyt upojeni alkoholem, by mścić swoich towarzyszy zaczęli rozmawiać i szybko odkryli, że ich upodobania muzyczne są ze sobą zbieżne.

Od tamtego momentu do założenia Hurts minęły 4 lata, podczas których muzycy – wspólnie – szukali swojego brzmienia w formacjach Bureau oraz Daggers. Dopiero podróż do Włoch oraz skomponowanie ballady „Unspoken” uświadomiło im, jaką drogą powinni podążyć.

Ich pierwszy hit, zatytułowany „Wonderful Life”, rozprzestrzenił się po Europie – a później całym świecie – z siłą internetowego virala. Popularność singla przełożyła się na fantastyczne wyniki sprzedażowe debiutanckiego albumu „Happiness”. Albumowi temu, a także jego następcy, udało się osiągnąć pierwszą dziesiątkę na listach przebojów w: Wielkiej Brytanii, Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Polsce oraz Finlandii.

Od czasów „Happiness” minęło 7 pracowitych – dla duetu – lat, owocujących 3 płytami. Czwarty krążek – „Desire” – promowany singlem „Beautiful Ones” – ukaże się już 28 września 2017 roku!

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Zdjęcia i pliki wideo

Facebook