Szanty we Wrocławiu

Szanty we Wrocławiu
XXVIII edycja jednego z najstarszych i najważniejszych polskich festiwali odbędzie się w dniach 2 - 5 marca 2017 r. we Wrocławiu.

Szczegóły wydarzenia

XXVIII festiwal SZANTY WE WROCŁAWIU


2 – 5.03.2017


XXVIII edycja jednego z najstarszych i najważniejszych polskich festiwali odbędzie się w dniach 2 - 5 marca 2017 r. we Wrocławiu. W tym roku wszystkie imprezy festiwalowe odbywać się będą w, znanym już żeglarskiej braci,  Starym Klasztorze przy ul. Purkyniego 1, w samym centrum miasta, tuż przy Rynku i Galerii Dominikańskiej.

Podobnie jak w ubiegłych latach do dyspozycji festiwalowej publiczności będą dwie sale: Sala Gotycka na piętrze, gdzie odbywać się będą koncerty oraz sala klubowa na parterze, gdzie można będzie odpocząć pomiędzy koncertowymi szaleństwami i w oczekiwaniu na ulubionych wykonawców śledzić transmisję z koncertów w Sali Gotyckiej.

Podczas festiwalu świętować będziemy jubileusz XV - lecia zespołu Sąsiedzi i premierę nowej płyty zespołu Znienacka Project. Odbędzie się również koncert dla najmłodszych „Szanty dla Dzieci” oraz balladowy koncert Bardowie Kubryku.

Główny dzień festiwalu, czyli sobota podzielona będzie na dwa koncerty. Na koncert popołudniowy „Niech zabrzmi pieśń” zapraszamy miłośników szant, którzy na koncercie lubią mieć swoje miejsce siedzące, zaś koncert nocny „Tańcz z nami i Ty!” przeznaczony jest dla amatorów muzycznego szaleństwa – na tym koncercie nie będzie miejsc siedzących, a odpocząć będze można w sali klubowej na parterze.

Skład wykonawców na obu koncertach pokrywa się w dużej części, więc każdy będzie mógł wybrać odpowiadającą mu formę uczestnictwa w festiwalu. Dla najwytrwalszych szantymaniaków przygotowaliśmy, zgodnie z aktualnymi trendami, specjalne Karnety Plus, pozwalające uczestniczyć w każdym koncercie festiwalu.

Prosimy o dokładne zapoznanie się, które koncerty obejmują karnety siedzące, karnety stojące i karnety Plus. Jak co roku festiwalowi towarzyszy hasło „Wrocław żąda dostępu do morza!” Rezerwujcie czas, powiadomcie znajomych, przyjedźcie do Wrocławia!

Szczegółowy program prezentujemy poniżej:


2.03.17 czwartek godz.19.30

Premiera płyty zespołu Znienacka Project pt. "Od Bostonu do St. John's" . W STRONĘ PORTU, JAN i KLAN, ZA HORYZONTEM, ORKIESTRA SAMANATA, SŁODKI CAŁUS OD BUBY, NIKOLA WARDA, ZNIENACKA PROJECT

3.03.17 piątek godz.19.30

15 lat zespołu Sąsiedzi - 4 REFY, PERŁY i ŁOTRY, RYCZĄCE DWUDZIESTKI, STARE DZWONY, SĄSIEDZI

3.03.17 piątek  godz 23.55

Nocne śpiewanie - FORMACJA, W STRONĘ PORTU, ZA HORYZONTEM, SĄSIEDZI, ORKIESTRA SAMANTA, ZNIENACKA PROJECT

4.03.17 sobota godz.15.30

Koncert „Niech zabrzmi pieśń” - RYCZĄCE DWUDZIESTKI, BANANA BOAT, 4 REFY, MECHANICY SHANTY A’CAPPELLA, ANDRZEJ KORYCKI&DOMINIKA ŻUKOWSKA, JUREK PORĘBSKI, STARE DZWONY, EKT – GDYNIA

4.03.17 sobota godz.21.30

Koncert nocny „Tańcz z nami i Ty!” - EKT GDYNIA, MECHANICY SHANTY, MIETEK FOLK, BANANA BOAT, ZEJMAN&GARKUMPEL, PERŁY i  ŁOTRY, W STRONĘ PORTU

5.03.17 niedziela godz.13.00

Szanty dla dzieci "Z jezior na oceany" - MIROSŁAW „KOVAL” KOWALEWSKI z zespołem ZEJMAN&GARKUMPEL

5.03.17 niedziela godz.16.30

Bardowie kubryku - JUREK PORĘBSKI, RYSZARD MUZAJ, ANDRZEJ KORYCKI&DOMINIKA ŻUKOWSKA, MIROSŁAW „KOVAL” KOWALEWSKI

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • Klub Muzyczny Stary Klasztor, Purkyniego 1, Wrocław

Strona internetowa: http://www.szanty.com.pl

Facebook