Ladies' Jazz Festival: Bebel Gilberto

You might find one of the following events interesting, this one has already passed.

Other events of the same genre can be found in the category Artists.

Black Label Society

Tickets available on www.ticketmaster.pl

Klub Studio, Kraków, Klub Stodoła, …

20.03.2018 until 21.03.2018

Kult Akustik

20.03.2018 until 15.04.2018

Ceny biletów:
    - 160zł, 140zł, 110zł

Details of event

Kwintesencja Bossa Novy


Bebel Gilberto


Na jedynym koncercie w Polsce

Ladies' Jazz Festival 2017 Gdynia


Światowy sukces odniosła już swym pierwszym solowym albumem Tanto Tempo z 2000r. (Latin Grammy i MOBO). Współpracowała z Davidem Byrne’em, Princem, Mikiem Pattonem, Kennym G, Amonem Tobinem czy Thievery Corporation. Ma niezliczoną ilość nominacji do Grammy, a jeśli ktoś szuka artystki, która naprawdę urodziła się dla Bossy i wyssała tę muzykę z mlekiem matki, to jest to nikt inny jak właśnie Bebel Gilberto.

Urodziła się w NYC, ale dzieciństwo spędziła w Brazylii, jej rodzicami są Joao Gilberto (twórca m.in. Girl from Ipanema i ojciec bosa novy w ogóle) i Miucha. W domu bywali i grali z rodzicami Tom Jobim, Milton Necimento, Caetano Veloso czy Chico Buarque. Nie dziwi więc fakt, że po raz pierwszy brała udział w nagraniach mając 7 lat…

Jej twórczości słychać nie tylko spuściznę rodziców, ale i Prince’a, Debussy’ego, można dostrzec jej zainteresowanie Bjork, Gershwinem, Billie Holiday czy amerykańskim soulem, a nawet disco. Śpiewa po angielsku i oczywiście po portugalsku. Jej utwory znajdują się nie tylko na solowych płytach artystki, ale i na niezliczonych składankach chilloutowych, smooth jazzowych, tanecznych i latino.

To Prince powiedział, że Jej głos roztopi wszystkie lody, zatem 26 sierpnia centrum światowego gorąca będzie w Teatrze Muzycznym w Gdyni, gdzie o 20:00 po dziesięcioletniej nie bytności w Polsce wystąpi najbardziej gorąca interpretatorka Bossy Bebel Gilberto!

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Where:

  • Teatr Muzyczny, pl. Grunwaldzki 1, Gdynia

Facebook