Gwiazdy Flamenco: Los Farrucos koncert pt. "Moje Dziedzictwo"

Gwiazdy Flamenco: Los Farrucos koncert pt. "Moje Dziedzictwo"

Venues:

Ceny biletów:
    - 120 zł - I strefa
    - 100 zł - II strefa

Details of event

Gwiazdy Flamenco - Farruca i EL Carpeta - „Moje Dziedzictwo”


Jest matką tak sławnych tancerzy jak : Farruquito, Farru i El Carpeta  i córką legendarnego tancerza El Farruco  - Rosario Montoya  La Farruca -  będzie główną gwiazdą  marcowego koncertu w Polsce, który odbędzie się w dwóch miastach:

3 marca o godz. 19.00 w Warszawie / Sala PJATK/

4 marca o godz. 18.00 we Wrocławiu

na X Festiwalu Sztuka Łączy Pokolenia – Inspiracje Flamenco.

Artystka zatańczy solo, ale i w duecie ze swoim synem Mauelem EL Carpetą, który jest najmłodszym spadkobiercą dziedzictwa rodu Farrucos i ma status równie wielkiej gwiazdy co jego wyżej wymienieni starsi bracia i mama. Na koncercie będziemy mogli także podziwiać jego występ solo. To niezwykle rzadkie połączenie występu matki i syna, wielopokoleniowe, różnorodne. Szczególnie wpisuje się w formułę X jubileuszowej tradycji Festiwalu Sztuka Łączy Pokolenia organizowanym przez MDK Krzyki we Wrocławiu.

Te dwa unikalne koncerty w Polsce ukażą jedną z najstarszych tradycji flamenco.  Ponieważ w tej rodzinie sztukę flamenco kultywuje się od końca XIX,

Na scenie wystąpią również znakomici śpiewacy młodego pokolenia,

Ezequiel Montoya i Juan EL Negro. Obaj mają niespełna 18 lat, są spokrewnieni z Farrucos. Posiadają piękną barwę głosu oraz umiejętność przekazywania w śpiewie emocji, sięgających do serca słuchaczy.

We Flamenco ważną rolę odgrywa rytm, tzw: compas, na instrumentach perkusyjnych zagra Lolo Lozano Montoya, który mimo młodego wieku, jest znakomitym perkusistą a jego instrument to cajon.

Oprawa muzyczna w wykonaniu wybitnego gitarzysty - Romana Vincente.

Rosario Montoya -  La Farruca - występowała na całym świecie, m.in. W Stanach Zjednoczonych, Japonii w Brazylii, brała udział także w Royal Festival Hall w Londynie.  Tańczy od dziecka i jest artystką, która wciąż zaskakuje publiczność swoim temperamentem i kreatywnością. W Hiszpanii jest wielką gwiazdą, zapraszaną na największe festiwale flamenco. Jej popularność na świecie wciąż rośnie. Jest znana i zapraszana do tak odległych krajów jak Singapur, Wenezuela czy USA.  Od wielu lat jest jedną z najbardziej cenionych nauczycielek. Jej choreografie są pełne dziedzictwa jakie otrzymała w spadku po swoim sławnym ojcu, a także całego depozytu jaki Cyganie Andaluzyjscy włożyli w rozwój sztuki flamenco.  Cały czas nieprzerwanie od ponad 70 lat publiczność zachwyca się formą tańca, którą nakreślił Antonio El Farruco jej ojciec. Kombinacje kroków, figur, w połączeniu z rytmem compas, jaki wykonuje rodzina Farrucos, zachwyca cały świat. Farrucos są spadkobiercami kunsztu wieloletniej i wielopokoleniowej tradycji. Reprezentują to co nazywamy esencją tej sztuki. Ich taniec przepełnia duch piękna, prawdy i autentyczności. Są na scenie odważni, dumni i pełni elegancji, ale też potrafią być nieposkromieni i żywiołowi. Ta niezwykła rodzina andaluzyjskich Cyganów wciąż się rozwija i utrzymuje na samym szczycie. Po śmierci El Farruco, patriarchy rodu, prym wiedzie Farruquito, tuż za min Farru i El Carpeta. Są oni wszyscy synami Rosario Montoya La Farruca. W Polsce w latach 2015-2016   na zaproszenie tancerki Katarzyny Małeckiej, odbyły się warsztaty tańca prowadzone przez Farru, Farruquito i Farrucę. Teraz dołączy do nich El Carpeta ostatni wnuk słynnego El Farruco.  Legenda głosi, że kiedy się urodził dziadek wziął go na ręce i powiedział, że to on właśnie będzie najsławniejszy i w nim zarchiwizowane będą wszystkie tajniki tańca tego Rodu.  Dlatego nadał mu pseudonim artystyczny 'El Carpeta" - co oznacza folder.

Wszyscy artyści poprowadzą warsztaty flamenco w Warszawie w dniach 1-3 marca 2018

Więcej na http://www.arteflamenco.eu

Linki:

El Carpeta: https://www.youtube.com/watch?v=1wTlWsO03f8
La Farruca: https://www.youtube.com/watch?v=IqJJpTLlKIM

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Where:

  • Aula Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych, Koszykowa 86, Warszawa
  • Synagoga Pod Białym Bocianem, Włodkowica 5a, Wrocław

Web: http://www.arteflamenco.eu

Facebook