Krzysztof Kiljański "Still Right Here"

Krzysztof Kiljański "Still Right Here"

You might find one of the following events interesting, this one has already passed.

Other events of the same genre can be found in the category Music.

Chór Alexandrowa

Dom Muzyki i Tańca, Zabrze

22.11.2017

Kaleo

Zmiana godziny koncertu!

Progresja Music Zone, Warszawa

22.11.2017

Ceny biletów (przedsprzedaż / w dniu imprezy):
  - 35zł / 40zł - stojące
  - 50zł / 60zł - siedzące

Details of event

Krzysztof Kiljański "Still Right Here"


Ethno Jazz Festival zaprasza 14 września na premierowy koncert Krzysztofa Kiljańskiego z piosenkami z najnowszej płyty "Still Right Here".

16 września Kiljański wystąpi w koncercie opolskich premier, tak więc wrocławska publiczność uczestniczyć będzie w światowej prapremierze materiału z płyty, która ukaże się  we wrześniu nakładem Universalu.

Krzysztof Kiljański to wokalista o wyjątkowej bardzo ciepłej, niskiej, aksamitnej i kojącej barwie głosu. Nazywany jest polskim Sinatrą, ale nie przepada za tym określeniem. Przez ponad dekadę na scenie wypracował swój niepowtarzalny styl mężczyzny z klasą, czarującym głosem i znakomitymi manierami.

Swój największy przebój „Prócz ciebie nic” zaśpiewał z Kayah. W projekcie Yugopolis wyczarował głosem bałkańską nostalgię. W 2012 roku na nowo odkrył piosenki Jonasza Kofty. Rok później nagrał drugi autorski album „Powrót”. Nagrał wiele piosenek z kobietami. W 2014 roku ukazał się album „Duety” nagrany z dziesięcioma divami polskiej estrady. Rok później, z okazji setnej rocznicy urodzin Jeremiego Przybory, Kiljański wraz z The New Warsaw Trio zarejestrowali płytę „Przybora” z klezmerskim brzmieniem najbardziej znanych piosenek duetu Wasowski/Przybora.

Tak artysta mówi o najnowszej płycie "Still Right Here"

"To kolejny etap mojej podróży, obfitującej w szereg znakomitych doświadczeń. Nad tą płytą współpracowałem z fantastycznymi muzykami, realizatorami dźwięku. Album zawiera piosenki, które stworzył i współtworzył Marcin Kindla, będący również producentem płyty. Jest tam również pięć moich kompozycji. Bardzo się cieszę, że w przypadku dwóch piosenek udało się pozyskać do współpracy duet kompozytorów i producentów, jaki stanowią Jud Friedman i Allan Rich. Panowie tworzyli między innymi dla takich artystów jak Whitney Houston, Tina Turner, Rod Stewart czy Ray Charles.

Brzmienie płyty oparte jest o klasyczne instrumenty: bas, bębny, fortepian, gitary, organy Hammonda.

"Still Right Here" to płyta barwna w warstwie muzycznej i literackiej.

Co odczuwam po pracy nad tym krążkiem ?

SATYSFAKCJĘ !"


We Wrocławiu wystąpi zespół w składzie:

 • Krzysztof Kiljański - wokal
 • Artur Lesicki  - gitara
 • Marcin Kindla - gitara
 • Bartosz Szetela - bass
 • Rafal Karasiewicz - keyboard
 • Mariusz Mocarski - perkusja

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Where:

 • Klub Muzyczny Stary Klasztor, Purkyniego 1, Wrocław

Facebook