JazzArt: Apostolis Anthimos / Buraku / Bachorze + Pilokataba

JazzArt: Apostolis Anthimos / Buraku / Bachorze + Pilokataba

You might find one of the following events interesting, this one has already passed.

Other events of the same genre can be found in the category Music.

Within Temptation

26.10.2018 until 27.10.2018

Within Temptation

Torwar, Warszawa

27.10.2018

Ceny biletów:
    - 25ł - studencki
    - 30zł - normalny

Bilet na 3 koncerty:

Bachorze + Pilokatabaza - JazzCLub Hipnoza - 26.04.2017 godz. 19:00

Buraku -Katowice Miasto Ogrodów - Sala nr 211 26.04.2017 godz. 20:00

Apostolis Anthimos - Miniatures - JazzClub Hipnoza - 26.04.2017 godz. 21:00

Details of event

JazzArt: Apostolis Anthimos / Buraku / Bachorze + Pilokataba


Bachorze + Pilokatabaza (PL) - Jazzclub Hipnoza, godz. 19:00

Bachorze są totalni, noisowi, postindustrialni, szorstcy jak gruboziarnisty papier ścierny, momentami liryczni. Używają gitary elektrycznej, najczęściej preparowanej, saksofonu barytonowego i syntezatora modularnego. W tle przebija gdzieś słowiańska wieś, kłosy żyta, plewy i klepiska. I jakby tego było mało, nagrywają swój debiut „Okoły gnębione wiatrem” na kasecie magnetofonowej! W Bachorzu można ugrzęznąć na dobre. Pilokatabaza to tandem perkusyjny. Najlepsi grający z najlepszymi. Paweł Szpura m.in. z Cukunftem lub HERĄ. Hubert Zemler z Shy Albatross i LAM czy Mitch&Mitch. Obaj zaliczani są do nurtu eksperymentalnego i freejazzowego polskiej sceny muzycznej. Świetnie czują się w warunkach improwizacji i międzygatunkowego balansu. Tym razem Bachorze i Pilokatabaza zagrają razem. Dwa zjawiska w jednym. Ten kwintet da nam popalić.

Buraku (IT) - Sala 211, godz. 20:00

Nie ma ich jeszcze na YouTube. Zwiastun pierwszego albumu jest dostępny tylko na bandcampie. Tagi mówią wiele: alternative, experimental jazz, metal, Austria. Trio zawiązało się w 2016 roku w Grazu, ale łączy muzyków z Włoch i Brazylii. Instrumentaliści współpracowali przy różnych projektach muzycznych, bo związani byli z różnymi środowiskami (metal, jazz, muzyka klasyczna), ale połączyła ich skłonność do eksperymentowania i potrzeba wyjścia poza ramy gatunkowe. Teaser ilustruje zdjęcie przedstawiające trzech facetów w kaftanach bezpieczeństwa. Ale to kokieteria. Wydaje się, że saksofonu Ravenniego, basu Boniego i perkusji de Olivery nic nie krępuje.

Apostolis Anthimos - Miniatures (PL) - Jazzclub Hipnoza, godz. 21:00

Gitarzysta z powołania, bębnista z zamiłowania. Nieodłącznie kojarzony z bluesem (Dżem, Krzak, SBB), ale również z jazzem i rockiem. Współpracował z Tomaszem Stańko, grywał z Pathem Metheny, Gilem Goldsteinem, Tomaszem Szukalskim, Jimem Beardem. „Miniatures“ to tytuł czwartej autorskiej płyty Lakisa, a zarazem premierowy materiał, w którym instrumentalista w nowy zupełnie sposób aranżuje utwory z płyt „Theatro”, „Back to the North, „Days we can’t forget“ i „Miniatures“. Możemy liczyć na bluesowe brzmienie gitary Apostolisa, i rockowo-jazzowy klimat jego bębnów. Na festiwalu w pierwszej, prapremierowej odsłonie.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook