Brave Kids Festival

You might find one of the following events interesting, this one has already passed.

Other events of the same genre can be found in the category Family.

Giganci dla Świetlikowa: Sebastian Riedel & Cree, TSA, IRA, Bednarek, Miuosh, SIQ

Tickets available on www.ticketmaster.pl

Spodek, Katowice

23.03.2018

Targi Motor Show Poznań 2018

Tickets available on www.ticketmaster.pl

MTP, Poznań

05.04.2018 until 08.04.2018

Bilety w przedsprzedaży już od 15zł
Różnią się doświadczeniami życiowymi, talentami artystycznymi, religiami i tradycjami. Łączą je za to chęć wspólnego tworzenia, otwartość na drugiego człowieka i niebywała umiejętność przełamywania barier i ograniczeń świata dorosłych.

Details of event

BRAVE KIDS


Projekt Brave Kids został uhonorowany nagrodą National Geographic Polska TRAVELER 2015 w kategorii „Społeczna Inicjatywa Roku.

Brave Kids jest projektem-edukacyjnym, podczas którego spotykają się dziecięce grupy artystyczne z całego świata. W tegorocznej, 7. edycji, weźmie udział 144 dzieci, z 24 grup artystycznych z 19 krajów. Różnią się doświadczeniami życiowymi, talentami artystycznymi, religiami i tradycjami. Łączą je za to chęć wspólnego tworzenia, otwartość na drugiego człowieka i niebywała umiejętność przełamywania barier i ograniczeń świata dorosłych.

Na tegorocznych plakatach Brave Kids widnieje radosna twarz dziewczynki z Beninu. Na Brave Kids spotkają są dzieciaki z: Brazylii, Estonii, Gruzji, Hiszpanii, Indonezji, Indii, Izraela, Iranu, Macedonii, Maroka, Mołdawii, Meksyku, Nepalu, Polski, Rumunii, Słowacji, Ugandy, Ukrainy, Włoch.

I część projektu odbywa się równolegle w trzech miastach w Polsce: we Wrocławiu, Wałbrzychu i w Warszawie. Po raz pierwszy Brave Kids odbędzie się również za granicą: w Koszycach na Słowacji i w Achalciche w Gruzji. II część projektu – to spotkanie wszystkich uczestników w Obornikach Śląskich niedaleko Wrocławia gdzie podczas wspólnych warsztatów artystycznych dziecięcy artyści przygotują Wielki Finałowy Spektakl Brave Kids.

Znaczącym aspektem Brave Kids jest zaangażowanie lokalnej społeczności – dzieci przyjeżdżające do każdego z miast mieszkają w domach lokalnych rodzin. Dla rodzin goszczących Brave Kids to wyjątkowa bliskość często zupełnie  odmiennego świata, a także lekcja szczodrości, cierpliwości i niejednokrotnie przyjaźń na całe życie.

Wielkim finałem Brave Kids jest wspólnie przygotowany spektakl, będący barwnym kolażem  kultur i tradycji. Dzieciaki udowadniają, że w ciągu kilku tygodni, dzieląc się swoim doświadczeniem i umiejętnościami potrafią przygotować niezwykły pokaz będący symbolem przyjaźni, szacunku i głosu dzieci. Brave Kids to czas i miejsce, w którym ten głos dzieciom oddajemy. Widzów zaś zapraszamy, by przyjęli dar, jakim jest ich niezwykle radosna, pełna energii i kolorów praca artystyczna.  Równie gorąco zapraszamy widzów Wrocławia do obejrzenia spektakli będących zwieńczeniem I etapu wspólnego tworzenia dzieci – 4 wspaniałe spektakle ujęte w program Brave Kids Festival.

Podczas tych wyjątkowych kilku tygodni ogarną nas niezwykłe emocje, poczujemy entuzjazm, nauczymy się empatii, otwartości i odwagi! 7.edycja projektu Brave Kids jest jednym z najbarwniejszych i najradośniejszych elementów programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

1. Brave Kids Festival - przegląd spektakli finałowych kończących I etap Brave Kids. Cztery wspaniałe wielokulturowe spektakle przygotowane wspólnie przez dziecięcych artystów z różnych stron świata podczas warsztatów we Wrocławiu, Warszawie, Wałbrzychu i w Koszycach. Spektakle te były zaprezentowane 1 lipca w każdym z miast, a teraz wrocławska publiczność zobaczy je wszystkie razem 4 lipca.

I część, g.17:00 - 18:10, 2 spektakle:

1. Finał Brave Kids Wałbrzych: Brazylia, Indonezja, Macedonia, Nepal, Polska, Rumunia

2. Finał Brave Kids Koszyce: Iran, Izrael, Polska, Włochy


II część, godz.18:45 - 20:00, 2 spektakle:

1. Finał Brave Kids Warszawa: Estonia, Hiszpania, Indie, Mołdawia, Uganda

2. Finał Brave Kids Wrocław: Gruzja, Maroko, Meksyk, Słowacja, Ukraina


2. Wielki Finałowy Spektakl Brave Kids - nwyczekiwany, emocjonalny, niepowtarzalny, wielokulturowy spektakl przygotowany wspólnie przez dziecięcych artystów. Mieni się różnorodnością kultur i talentów wszystkich uczestników. Na jednej scenie wystąpi ponad 120 dzieci z 19 krajów, 5 kontynentów.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Photos and videos

Facebook