Wyspa Wisła Reggae Festival

Wyspa Wisła Reggae Festival

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Festiwale.

Kiedy: 5.7.2014 - 6.7.2014

10:00 - 04:00 zarówno w sobotę jak i w niedzielę. Występy gwiazd festivalu rozpoczynać się będą ok 16:00, wcześniej miejsce żyło będzie min. Warsztatami bebniarskimi, pokazem grupy zajmujacej się rękodziełem artystycznym, dodatkowo w godzinach poprzedzających działać będzie klub festivalowy gdzie znani w kręgach reggae opowiadać będa zarówno o sobie jak i o samej istocie reggae, aczkolwiek to jedne z wielu atrakcji, które będą czekały na uczestników festivalu.
Ceny biletów:
    - 40 zł - bilet jednodniowy
    - 60 zł - karnet, do 5.05
    - 65 zł - karnet, do 6.06
    - 70 zł - karnet, do 4.07(ostatni dzień sprzedaży karnetów)

Uwaga:

 

Ticketpro Polska przygotowało niespodziankę dla wszystkich fanów reggae. Każdy klient, który od 23 maja do 15 sierpnia złoży zamówienie w sklepie internetowym Ticketpro.pl, na jeden z poniższych festiwali, otrzyma w prezencie płytę CD.

1. WYSPA WISŁA REGGAE FESTIVAL
2. JAROCIN FESTIWAL
3. REGGAE NA PIASKACH
4. OSTRÓDA REGGAE FESTIVAL
5. REGAŁOWISKO BIELAWA REGGAE FESTIWAL

Szczegóły wydarzenia

WYSPA WISŁA REGGAE FESTIVAL [5-6.07.2014, STĘŻYCA]

Już w lipcu na Lubelszczyźnie wystartuje koncertowa wycieczka po zróżnicowanych brzmieniach reggae pod hasłem „NATURA – KULTURA – MUZYKA”. Line up zapowiada dwa dni bogate w doznania dźwiękowe, czyli aż 16 polskich ekip związanych z gatunkiem.

Malownicza i zdecydowanie atrakcyjna turystycznie Stężyca położona jest nad rzeką Wisłą, przy drodze wojewódzkiej nr 801 (Puławy – Dęblin – Warszawa). Znajduje się w odległości zaledwie 7 km od znanego wszystkim lotniczo Dęblina, 40 km od Kazimierza Dolnego, 79 km od Lublina i 99 km od Warszawy. Co daje szansę, że w ten szczególny lipcowy weekend (5-6.07) będzie ciekawą alternatywą spędzenia wolnego czasu w oderwaniu od rzeczywistości miasta.
Zatem planujmy, już w lipcu na Lubelszczyźnie pierwszą taką wycieczkę po festiwalowych strefach „NATURA – KULTURA – MUZYKA”.

Strefa NATURA - teren nad malowniczym Wiślanym Starorzeczem, konieczna dla klimatu reggae piaszczysta plaża i rzeka, do tego pola namiotowe, zielone nadwiślańskie łąki, naturalne siedliska ptaków. Pośród tego wszystkiego – WYSPA WISŁA – nowoczesny i unikalny w Europie projekt architektoniczny, naturalnie wpisany w otaczającą przestrzeń.

Strefa KULTURA – liczne atrakcje w klubie festiwalowym "Pracownia Kultury", które wypełnią spotkania z artystami, dyskusje o kulturze reggae, związkach natury i kultury, szeroko pojętej wolności i muzyce. Ponadto mnóstwo otaczających Klub atrakcji - pokazów rzemiosła artystycznego i naturalnego, warsztatów rękodzieła, warsztatów bębniarskich i plastycznych.

Na mapie letnich festiwali muzycznych Wyspa Wisła Reggae Festival pojawia się po raz pierwszy.
Warto zauważyć, że tak mocna reprezentacja polskiej sceny reggae może wywołać zainteresowanie fanów gatunku z całej Polski. 16 Zespołów w dwa festiwalowe dni to chyba obietnica ze strony Organizatorów, że reggae cyklicznie zagości W Stężycy nad starorzeczem Wisły.

W tym roku Strefę MUZYKA poprowadzi CHEEBA, a usłyszymy:

Sobota, 5 lipca

Od Początku Do Końca
TALLIB & D'Roots Brothers
PAJUJO
AYARISE
BEDNAREK
MESAJAH
FARBEN REGGAE
LSM Sound System

Niedziela, 6 lipca

Rootz Fyah
SŁOMA & D'Roots Brothers
JUNIOR STRESS & Sun El Band
JAFIA NAMUEL
RAS LUTA & Riddim HQ
BAKSHISH
BAS TAJPAN & BOB ONE    
LSM + EASTWEST Sound


Festival trzyma się zatem obranej drogi, a ten właśnie zestaw Artystów zaprezentuje muzykę inspirowaną w największym stopniu przez reggae, nie unikając przy tym wycieczek stylistycznych w inne rejony muzyczne począwszy od roots, ska, rocksteady przez dub, raggamuffin, aż do jungle, a nawet r’n’b.
Zapraszamy!


Sprawdź to:
www.wyspareggae.pl
www.facebook.com/WWRFest
www.stezyca.pl  

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Strona internetowa: http://www.wyspareggae.pl/

Zdjęcia i pliki wideo

Facebook