Life Festival Oświęcim: Jessie Ware, Kensington, Hey

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Festiwale.

Siesta Festival

04.03.2018

Punk Fest

Klub Kwadrat, Kraków

10.03.2018

Ceny biletów(przedsprzedaż / w dniu imprezy):
  - 699zł / 719zł - VIP
  - 289zł / 309zł - Red Zone
  - 249zł / 259zł - Trybuny
  - 169zł / 179zł - Płyta
  - 139zł - Niepełnosprawni

Pakiet VIP obejmuje:
 • Miejsce parkingowe VIP
 • bilety VIP wraz z miejscami siedzącymi na trybunie VIP
 • wstęp do strefy VIP od godz. 18:00
 • degustację win białych i czerwonych
 • cocktail bar z alkoholem serwujący drinki na życzenie
 • bar piwny
 • pełen catering: dania typu finger food, dania ciepłe i zimne
 • wybór deserów

Szczegóły wydarzenia

Life Festival Oświęcim
Jessie Ware, Kensington, Hey


Dzięki dwóm scenom zlokalizowanym naprzeciw siebie, czekają was wyjątkowe muzyczne wydarzenia. Do gwiazd piątkowego koncertu brytyjskiej super gwiazdy Jessie Ware, holenderskiego zespołu Kensington i grupy Hey dopisujemy nowych, wyjątkowych artystów – specjalny kultowy projekt muzyczny Nowe Sytuacje, jedną z najciekawszych polskich wokalistek Melę Koteluk oraz Sebastiana Riedla & Cree.

Jessie Ware będzie gwiazdą koncertu LFO2015 w piątek, 19 czerwca. Tego samego dnia na stadionie MOSiR zagrają również m.in. zespoły Hey i Kensington. Jessie Ware to ogromnie popularna brytyjska wokalistka, której koncerty w Polsce wyprzedają się na pniu. Na scenie potrafi hipnotyzować i ma znakomity kontakt z publicznością. Na LFO zaśpiewa m.in. przeboje ze swej drugiej płyty, zatytułowanej "Tough Love" , w tym światowy hit “Say You Love Me“ napisany wspólnie z Edem Sheeranem. Drugi krążek Jessie Ware potwierdził jej zainteresowania klasycznym soulem, a jednocześnie najnowszymi trendami w muzyce pop. Piosenka „Meet Me In The Middle” trafiła też na ścieżkę dźwiękową filmu „Pięćdziesiąt twarzy Greya”, który przebojem zdobywa kina na całym świecie.
Ogromną popularność Brytyjka zawdzięcza debiutanckiemu albumowi „Devotion” z 2012 r. , który przyniósł przeboje takie jak „Running” czy „Wildest Moments”. „Chciałam napisać piosenki, które będą równocześnie piękne i słodko-gorzkie, jak Sade. Sztuka polegała na tym, żeby wszystko wymieszać w odpowiednich proporcjach” – mówiła w jednym z wywiadów przy okazji premiery płyty. Sztuka się udała, czego dowodem aż osiem singli z albumu, piąte miejsce na liście UK Albums Chart, nominacja do Mercury Prize, a w Polsce - platynowa płyta. Opiniotwórczy magazyn Pitchfork umieścił „Devotion” na liście stu najlepszych płyt ostatniej dekady.

Kensington to indie rockowy kwartet z Utrechtu w Holandii.  W swoim rodzinnym kraju zespół wyprzedaje wielotysięczne koncerty, a niemal każdy ich singiel jest prawdziwym hitem. Grupa istnieje od 2005 r. i wydała dotychczas trzy duże albumy i dwie EP-ki. Zagrała dotychczas na festiwalach takich jak EXIT w Serbii, Sziget w Węgrzech czy Stonerock w Niemczech. W czerwcu do tego grona dołączy Life Festival Oświęcim.

Zespół Hey dominuje na polskiej scenie muzycznej niemal nieprzerwanie od 1992 r. Znakomite kompozycje opatrzone poruszającymi i szczerymi tekstami Katarzyny Nosowskiej zjednały grupie publiczność, która pozostaje jej wierna do dziś. Ostatni album, zatytułowany „Do Rycerzy, do Szlachty, do Mieszczan”, był jednym z najważniejszych polskich wydawnictw 2012 r., i otrzymał nominację do nagrody Fryderyka. Hey nie tylko nagrywa świetne płyty, zdobywa wyróżnienia, ale jest też jednym z najlepszych zespołów koncertowych w Polsce.


Nowe Sytuacje – 19.06

Do gwiazd piątkowego koncertu brytyjskiej super gwiazdy Jessie Ware, holenderskiego zespołu Kensington i grupy Hey dopisujemy specjalny kultowy projekt muzyczny Nowe Sytuacje, stworzony przez muzyków oryginalnego składu zespołu Republika, do których dołączyli wokaliści Tymon Tymański, Piotr Rogucki i Jacek Bończyk . Ogromny sukces trasy koncertowej "Nowe Sytuacje Live 2014" zachęcił  muzyków  kultowej grupy do prezentowania również innych nagrań z repertuaru zespołu Republika. W tym roku Nowe Sytuacje  proponują koncerty w oparciu o płytę "Masakra”, wzbogacone o  największe przeboje Republiki. Podczas koncertu na LFO możemy się zatem spodziewać przebojów takich jak „Mamona”, „Śmierć w Bikini”, czy  „Obcy Astronom”.


Mela Koteluk – 19.06

Od momentu pojawienia się na polskiej scenie muzycznej, nie jest kolejną nową wokalistką ale zjawiskiem. Pomimo wydania zaledwie dwóch płyt potrafiła stworzyć własny muzyczny styl. Uwielbiana przez fanów i doceniana przez krytyków. Jej debiutancki album "Spadochron" zdobył dwa Fryderyki. W listopadzie ub. r. ukazała się druga płyta Meli Koteluk "Migracje", która przyniosła przeboje takie jak "Fastrygi" czy „Żurawie origami”.


Sebastian Riedel & Cree – 19.06

Klasyk blues rockowego polskiego brzmienia, której liderem jest syn legendy polskiego bluesa – Ryszarda, wokalisty Dżemu. Od ponad dwudziestu lat Cree wykonuje muzykę nawiązującą do stylistyki lat 60. i 70. Trudno byłoby znaleźć fana polskiej muzyki rockowej, który nie znałby charyzmatycznego głosu Sebastiana Riedla.


Facebook