Festiwal Reggaeland 2016

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Festiwale.

Kiedy: 8.7.2016 - 9.7.2016

Bilety w przedsprzedaży już od 40zł
Za nami już 10 lat wspaniałej zabawy w rytmie reggae. Spotykamy się po raz jedenasty by przeżyć ten niezapomniany czas. Meldujemy się na płockiej plaży 8-9 lipca 2016!
Ceny biletów:
  Karnet:
  - 60zł - od 1 kwietnia
  - 70zł - w dniu imprezy

  Bilet jednodniowy:
  - 50zł

  Pole namiotowe:
  - 20zł

Szczegóły wydarzenia

Festiwal Reggaeland 2016


Dwa dni mega zabawy


Festiwal Reggaeland to wyjątkowe widowisko muzyczne, impreza z 11-letnią tradycją, która co roku gromadzi wielu fanów z Polski oraz zagranicy. Jednoczy widzów i słuchaczy dzięki prezentacji muzyki otwartej i przyjaznej dla wszystkich bez względu na wiek, płeć, rasę czy wyznanie. Ideą Reggaelandu jest popularyzacja muzyki reggae i jej licznych odmian, a także zapewnienie zgromadzonej publiczności bezpiecznej i radosnej zabawy w warunkach piknikowych przez dźwiękach świetnej muzyki. Każdego roku festiwalowicze mają do swojej dyspozycji strzeżone całodobowo pole namiotowe, a także toalety i prysznice.

Tegoroczna, 11. edycja festiwalu odbędzie się w dniach 8-9 lipca 2016 r., tradycyjnie na płockiej plaży. To tu wody Wisły na jeden weekend lipca zamieniają się w ciepłe Morze Karaibskie, a nadwiślański piasek – w ciepłą, jamajską plażę. Wśród artystów, którzy wystąpią na naszych scenach w tym roku znajdą się takie gwiazdy, jak Skarra Mucci, Sara Lugo, DJ Vadim feat. Big Red, Maleo Reggae Rocker, Bas Tajpan i Bob One

Zapraszamy do spędzenia niezapomnianego czasu na festiwalu Reggaeland.


Raging Fyah (Jamajka)

Raging Fyah to czołowi reprezentanci nowej fali jamajskiej muzyki roots reggae. Otwarci na świat i inne kultury mieszają roots z afrykańskimi bębnami, rockiem, jazzem, soulem i muzyką gospel. Większość powstających pod wpływem pasji, celu i własnych doświadczeń piosenek zespołu ma swój rdzeń w Roots Rock Reggae. Artyści upewniają się, że każde słowo dotyka duszy słuchacza. Podnoszą na duchu i motywują ludzi z różnych społeczno-ekonomicznych oraz kulturowych środowisk. Ich melodie porównywane są z dorobkiem klasyków w stylu Boba Marley’a, Petera Tosha czy Third World. Początki istnienia zespołu sięgają czasów studenckich, kiedy to Pele, Demar i Anthony Watson spotkali się w trakcie studiów muzycznych na Edna Manley College of the Visual and Performing Arts w Kingston. Wskazówek udzielał im wtedy Ibo Cooper, klawiszowiec Third World. Połączyli siły z gitarzystą – weteranem Courtland “Gizmo” White i w 2002 roku powstał skład Inside Out, który w 2006 roku zmienił nazwę na Raging Fyah. W 2010 roku dołączył do nich wokalista Kumar Bent. W 2011 roku zespół wydał debiutancki album „Judgement Day” i zdobył popularność numerami takimi, jak „Judgement Day” czy „Far Away”. W 2014 roku powrócił z EP-ką „Boarding Pass”, a następnie kolejnym albumem „Destiny”. Wydawnictwo promowane singlami „Jah Glory” „Barriers”, „Brave” czy „Nah Look Back” spotkało się z dobrymi recenzjami i przykuło uwagę fanów podczas kolejnych tras zespołu. Zespół Raging Fyah podbił serca jamajskich słuchaczy, występując podczas małych akustycznych koncertów oraz na dużych festiwalowych scenach, jak Rebel Salute, Jamaica Jazz & Blues Festival. Występowali również na czołowych europejskich festiwalach reggae jak Summerjam, Rototom Sunsplash, Garance Festival. W maju 2016 roku ukazuje się ich najnowszy album „Everlasting”, który promować będą podczas Reggaeland 2016. Płyta wydawana jest przez sublabel VP Records, Dub Rockers i nagrana została na żywo w studio Tuff Gong rodziny Marley. Za produkcję odpowiedzialny jest Llamar “Riff Raff” Brown, który pracował m.in. ze Stephenem i Damianem Marley, Richie Spice, T.O.K czy Morgan Heritage. Na płycie słychać bardzo szerokie inspiracje, akustyczne smaczki oraz gości tj. : Jesse Royal, Busy Signal, Compton czy J Boog, z których każdy wzmacnia i poszerza silną rozpoznawalność zespołu w świecie reggae. Po powrocie z niedawnej pierwszej trasy przez USA zespół Raging Fyah stwierdził: “Od czasu naszej ostatniej płyty do teraz tak wiele podróżowaliśmy, doświadczyliśmy tak wielu różnych scenariuszy, które w sumie stały się częścią Everlasting. Muzycznie pozostajemy przy naszych korzeniach, ale poszliśmy dalej, ponieważ ogień nie ma żadnego określonego kształtu, jego forma jest zmienna.”VSHOOD feat. Karolina Czarnecka & Cheeba & Miss God (Polska)

VSHOOD to zespół grający współczesną muzykę basową. Autorskie loopy producenckiego duo Griot Groove połączone z żywą perkusją Danny’ego Godlewskiego tworzą energetyczną i taneczną całość. Skład wspierają wokalem różni artyści. Elektroniczne bity grupa produkowała m.in. dla Karoliny Czarneckiej i Miss God, z którymi wystąpią podczas płockiego święta muzyki reggae. Grupa wygrała konkurs „Zrób głośniej – T-Mobile Music” i otworzyła Electronic Beats Festival w Poznaniu jako support Dizzeego Rascala i Modeselektora. Wschodnia burza basu nadciąga nad Płock! Karolina Czarnecka jest studentką Akademii Teatralnej w Warszawie. Dużą popularność zdobyła występem podczas 35. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, gdzie wykonała piosenkę „Hera, koka, hasz, LSD”, cover zespołu The Tiger Lillies. Wykonanie stało się hitem internetu, uzyskując ponad 15 milionów odsłon na kanale YouTube. Od czasu viralowego sukcesu „Hera koka hasz LSD” wielokrotnie pokazała, że jest nietuzinkową artystką. Aktorka śpiewająca i poszukująca, żywioł sceniczny, który porywa i hipnotyzuje. O tym, jak sprawdza się w wydaniu basowo-elektronicznym, przekonacie się gdy stanie na scenie obok załogi Vshoodu. Miss God to polska wokalistka i producentka, której muzyka wymyka się wszelkim klasyfikacjom. Łączy w swojej twórczości subtelną elektronikę, bas, wpływy etniczne i nienazwane eksperymenty. Załogę Vshoodu spotykała wielokrotnie, zarówno w studio, jak i na scenie. Cheeba jest jednym z głównych przedstawicieli kultury reggae/dancehall w Polsce, najbardziej rozpoznawalnym jako członek grupy EastWest Rockers oraz najbardziej prężnej w kraju grupy jungle – Respecta Crew, z którą wydał EP-kę „Respecta Sounds”. Od zawsze eksperymentujący z muzyką elektroniczną, obecnie zajmuje się tanecznym projektem „Mad Ops”, z którym wydał dwa mixtape’y. Cheebę można również usłyszeć na kilku junglowych mixtape’ach, m.in. z Dj Vargas i Tuse. Jako wychowanek licznych imprez jungle i d`n`b, występuje często jako Master of Ceremony. Podczas koncertów w Polsce współpracował z A-Skillz, a w ubiegłym roku wystąpił z Goldie i Artificial Intelligence z Wielkiej Brytanii. Cheeba można usłyszeć na płytach takich wykonawców, jak: De Mono, Czarny, HiFi Banda, Grubson, Jamal, Jarecki i DJ BRK, Junior Stress, United Flavour, Kaen, Vienio, Lilu, Mesajah, Ras Luta, Vavamuffin, Foliba. Jako Master of Ceremony występował wraz z takimi grupami, jak General Levy, YT, Top Cat, Tenor Fly i Buggsy.


Johny Rockers (Polska)

Johny Rockers to ośmioosobowy skład reprezentujący muzykę z gatunku roots reggae z elementami dub. Zespół wielu różnych charakterów i temperamentów muzyką połączonych w jedną całość. Jak mowią o sobie: „Reggae to nasz punkt wyjścia, dalej tylko nowy ląd”. Grupa została założona w styczniu 2014 roku. Już na samym początku działalności zespół odnosił swoje pierwsze sukcesy, do których można zaliczyć zajęcie I miejsca na Orlen Warsaw Jam Session 2014 oraz koncert w Polskim Radiu Trójka w studiu im. Agnieszki Osieckiej. 26 lutego 2016 miała miejsce oficjalna kinowa premiera pierwszego teledysku zespołu – do utworu „Ain’t Got No Home”. Zespół jest w trakcie nagrywania swojej debiutanckiej płyty, która ukaże się w 2016 roku.Do szczególnych osiągnięć zespołu należy także zajęcie pierwszego miejsca w konkursie „Reggaeland Debiuty 2015″. Dzięki wygranej, zespół uzyskał możliwość wydania płyty, a także wystąpił podczas Ostróda Reggae Festival 2015. Również w ramach nagrody, grupa wystąpi drugiego dnia imprezy podczas tegorocznej edycji Festiwalu Reggaeland.


Jafia (Polska)

Jafia (znana do 2014 roku pod nazwą Jafia Namuel) to zespół o statusie legendy na polskiej scenie reggae. Ich debiutancki album „Roots & Culture” z 1996 roku był silnie zainspirowany twórczością Boba Marleya i oryginalnym brzmieniem jamajskiego reggae. Z drugiej strony zespół zawsze miał skłonności do sięgania do różnych gatunków tzw. „czarnej muzyki”. Grupa, pod nazwą Jafia Namuel, wydała trzy albumy. Wspomniany, debiutancki „Roots & Culture” (1996), półakustyczny „In Time” (2009) z gościnnym udziałem Mateusza Pospieszalskiego oraz „One Love Train” (2012) koncert w Trójce poświęcony pamięci Boba Marleya, gdzie grupa zaprezentowała swoje niepublikowane utwory oraz kilka piosenek legendarnego jamajskiego muzyka. Najnowszy album Jafii „Ka Ra Va Na” (Warner Music Poland, 2015) to przenikanie się dwóch muzycznych światów: jamajskiego reggae i amerykańskiego soulu, funku, r’n’b. Płyta została nominowana do Fryderyków 2016 w kategorii Album Roku Muzyka Korzeni. Wydawnictwo Jafii zabiera słuchaczy do barwnej muzycznej podróży, przez Amerykę, Jamajkę lat 60. i 70. do Polski. Połowa piosenek zaśpiewana jest w ojczystym języku, a wśród polskich gości znaleźli się Kayah i Wojciech Karolak. Jafia ma na swoim koncie ponad tysiąc koncertów. Koncertowali wielokrotnie na największych polskich festiwalach oraz za granicą (Niemcy, Holandia, Francja, Belgia). W grudniu tego roku Jafia otwierała jedyny w Polsce koncert słynnej brytyjskiej gwiazdy soulu – Lisy Stansfield. Liderem zespołu jest wokalista, kompozytor, autor tekstów – Dawid Portasz, którego głos zachwycił kilka lat temu czołowych muzyków na Jamajce. „Śpiewasz jak nasi” -powtarzali. Niektórzy w Polsce porównują jego głos do Marleya, jeszcze inni do Niemena, co tylko dowodzi o nietuzinkowości artysty rodzącej trudność w jego zaszufladkowaniu.

 

Silesian Sound Live (Polska)

Silesian Sound Live to zespół z Cieszyna Śląskiego, z miejscowości Ustroń. W jego skład wchodzą Ceen, Chvaściu i Woyta. W swojej twórczości inspirują się takimi nurtami jak reggae roots, dancehall i hip-hop z elementami szeroko pojętej muzyki elektronicznej. W swojej karierze zagrali ponad 400 koncertów zarówno w Polsce, jak i za granicą. Szerokiej publiczności dali się poznać dzięki takim utworom jak „Dancehall” czy „Będzie dobrze”. Pierwszy był singlem promującym składankę “Rap Style vol.2″ wytwórni Luna Music, natomiast drugi znalazł się swego czasu na jednym z największych wydawnictw reggae rodzimego rynku muzycznego jakim był projekt “Polski Ogień”. W listopadzie 2008 roku grupa wydała swój oficjalny, debiutancki mixtape zatytułowany “Moje Miejsce”. W listopadzie 2009 roku powstał drugi dancehallowy mixtape zatytułowany “Ceen & Chv Like Dancehall”. Głos jednego z członków Silesian Sound Live, Chvaścia, można było usłyszeć na kilku znaczących w kraju wydawnictwach, jak płyta Junior Stressa czy Fandango Gang. W październiku 2011 roku, nakładem Lou & Rocked Boys, Chvaściu wydał swój długo oczekiwany, pierwszy solowy album zatytułowany “Moje Korzenie”. Z inicjatywy Ceena w lutym 2013 roku ukazuje się krążek zatytułowany „Po godzinach”. Do współpracy przy tym projekcie Ceen zaprosił polskich i zagranicznych wykonawców, takich jak Bas Tajpan, Mad Majk, Tallib, Sztoss, KaCeZet, Chvaściu czy Jabaman.


Hopkins (Polska)

Hopkins, czyli Piotr Chołżyński, to wokalista znany z lubelskiego składu Sensithief. Od 2007 roku zagrał mnóstwo imprez z czołowymi przedstawicielami polskiej oraz zagranicznej sceny reggae. Wystąpił również na największych festiwalach muzyki korzennej w kraju, w tym na Reggaelandzie, Regałowisku czy na Ostróda Reggae Festival. W 2014 roku Hopkins własnym sumptem wydał mini-album zatytułowany „Daleka Droga”. Po tym jak wydawnictwo pojawiło się na rynku, kariera młodego wykonawcy nabrała tempa. Energia sceniczna i melodyjne utwory to wizytówka artysty. Uważa się, że to jeden z najbardziej obiecujących wokalistów młodego pokolenia. Jesienią 2016 roku nakładem UrbanRecords w sprzedaży pojawi się jego debiutancki album, a jego zapowiedzią jest utwór „Plan”.


Rogal Salut Sound (Polska)

Marcin „Rogal” Rogowski jest współtwórcą Salut! Sound System oraz cyklicznych dancehallowych imprez, Dancehall Fever, Weddy Weddy Wednesday. Swoją najnowszą płytę (pierwszą solową) zatytułowaną „Walka z Czasem” Rogal Salut Sound wydał w jednej z największych wytwórni – Lou Rocked Boys. Na krążku zebrał swoje przemyślenia z przestrzeni kilku ostatnich lat. Gościnnie na „Walce z Czasem” udzielili się tacy artyści jak: BlackOut JA, Paxon, Hopkins, Majkaya MadMajk, Dawid Albaaj, Antone, MalMarti, Olaf Bressa, Aleksandra Kuna, Martyna Baranowska oraz S’malec. W trakcie swojej kariery miał okazję wystąpić na największych polskich scenach, m.in. na Woodstocku oraz zagrać u boku czołowych polskich i zagranicznych gwiazd sceny reggae, tj. Mesajah, Ras Luta, Natural Dread Killaz, Bob One, Bas Tajpan, Junior Stress, East West Sound, Kacezet, Deadly Hunta (UK) , Bass Odyssey (Jam) czy Damalistik (Fr).

Masala Soundsystem (Polska)

Masala Soundsystem to legendarny warszawski kolektyw, który od 2002 roku z niezwykłą sprawnością łączy rewolucyjny przekaz z różnymi gatunkami muzycznymi tj. ethno-punk, drum’n’bass, rap, ragga, elektronika. Energetyczne koncerty zespołu to porywające widowiska, podczas których zespół z łatwością przekracza kulturowe i stylistyczne granice, każdorazowo wciągając publikę do wspólnej zabawy. Zespół opublikował 10 płyt i zagrał setki koncertów, zaliczając liczne występy na głównych scenach największych krajowych festiwali tj. Przystanek Woodstock, Heineken Open'er, Nowe Horyzonty czy One Love Festival. Grupa wielokrotnie występowała na koncertach klubowych i festiwalach za granicą, m.in. w Niemczech, Belgii, na Węgrzech, Słowenii, w Rumunii, Słowacji, Czechach, Turcji, Indiach czy Afganistanie. Najnowsza płyta sygnowana marką Masala Soundsystem ukaże się 29 kwietnia 2016 roku. Album o przewrotnym i wieloznacznym tytule "Ziemia Na Sprzedaż" jest pierwszym "pełnoprawnym" wydawnictwem kolektywu od 2008 roku. Koncert na festiwalu Reggaeland 2016 będzie elementem trasy koncertowej, podczas której Masala Soundsystem zaprezentuje publice swoje nowe kompozycje.


Bakshish (Polska)

Bakshish to jeden z najważniejszych zespołów polskiej sceny reggae. Założony w 1982 r. jako “Bakszysz” przez ponad 30 lat nagrywa, koncertuje i inspiruje kolejne pokolenia. W trakcie ponad trzydzistoletniej kariery Bakshishu przez zespół przewinęły się dziesiątki nazwisk, bardzo ważnych dla polskiej sceny muzycznej. Obecnie skład zespołu tworzą: Jarek JAreX Kowalczyk (wokal), Damian Poprawa (bas), Tomasz Łukasiewicz (perkusja), Janusz Binkowski (klawisze), Michał Kotas ( gitara), Jakub Mitoraj (gitara), Anna Mrożek (wokal). Koncerty zespołu zawsze przyciągają swoich wiernych fanów zaspokajając oczekiwania nowych odbiorców poprzez pełen profesjonalizm i poświecenie muzyce. Zespół ma na swoim koncie cztery płyty, kilka wydanych singli oraz wiele teledysków. Zespół Bakshish ostatni raz występował na płockim festiwalu podczas jego pierwszej edycji w 2006 roku! Po 10 latach powracają na płocką plażę.


Kamil Bednarek (Polska)

Szeregi line-upu lipcowego festiwalu Reggaeland zasili Kamil Bednarek wraz ze swoim zespołem. Drugiego dnia imprezy (9 lipca) wystąpi on na scenie głównej. Kamil Bednarek swoje pierwsze kroki muzyczne stawiał w formacji Star Guard Muffin, powstałej w Brzegu w 2008 roku. Od samego początku kapela dużo koncertowała, brała udział w wielu festiwalach, na których sięgali po liczne nagrody. Z grupą Star Guard Muffin wydał album zatytułowany „Szanuj” oraz dwie EP-ki: „Ziemia Obiecana” i „Jamaican Trip”. W 2010 roku Kamil zajął II miejsce w III edycji programu „Mam Talent!” emitowanego przez TVN. Od roku 2012 piosenkarz wraz ze swoimi muzykami występuje pod szyldem „Bednarek”. Kamil występował na największych i najważniejszych polskich festiwalach tj. Jarocin, Przystanek Woodstock czy Sopot Festival. W roku 2013 zespół Bednarek zwyciężył w plebiscycie MTV Music Awards w Europie Środkowej i pojawił się na Ogólnoświatowej Gali w Amsterdamie. W październiku 2013 roku muzycy odbyli pierwsze tournée po Stanach Zjednoczonych. Zespół wydał dwa albumy studyjne: „Jestem…” z 2012 roku oraz pokryty obecnie platyną „Oddycham” wydany w 2015 roku. W maju 2014 miała miejsce premiera pierwszego, koncertowego DVD z Przystanku Woodstock 2013, firmowanego przez „Złoty Melon”. Występy zespołu na żywo są bardzo energetyczne, spontaniczne i grane sercem, zaś sam Kamil Bednarek, bawiący się muzyką, jest prawdziwym mistrzem w nawiązywaniu kontaktu z publicznością.


Perfect Giddimani (Jamajka)

Ma on na koncie ponad 700 singli i 8 albumów oraz nominację do nagrody Grammy w 2012 r. Pochodzi z Jamajki, gdzie jak większość jego rówieśników dorastał w oparach muzyki reggae. Czerpiąc z różnych tradycji wypracował swój własny styl, który uczynił go rozpoznawalnym. Większą popularność przyniósł mu singiel „Hardcart Boy” wydany w 2004 roku. Jest niezwykle płodnym i aktywnym twórcą. Współpracował m.in. z Lauryn Hill, Sizzla Kolonji czy Anthony B. Od lat objeżdża świat by dzielić się swoją energią w czasie charyzmatycznych występów, z których słynie. 4 marca nakładem Irie Ites Records ukazał się jego najnowszy album „Reggae Farm Work”, który artysta będzie promował na trasie w Europie, a 9 lipca także na plaży w Płocku. W realizację płyty zaangażowani byli m.in. członkowie Roots Radics, Dean Fraser, Nambo Robinson, Mafia & Fluxy, Green & Fresh, Willy William oraz Judi K.


Congo Natty & Tenor Fly + Congo Dubs (Wlk. Bryt.)

Congo Natty pochodzi z wielokulturowego Londynu, czyli miejsca w którym na początku lat 90. muzyka reggae zaczyna przenikać się z hip-hopem, a punk rock z jazzem, zapowiadając brzmieniową rewolucję – Jungle. Prekursorem tego muzycznego przewrotu jest Michael Alec Anthony West – młody producent i „nawijacz”, który często ingeruje w muzykę jamajskich weteranów zestawiając ich wokale ze swoimi szalonymi rytmami. W 1989 roku na rynku pojawiają się single „Street Tuff” i „Just Keep Rockin”, które zapowiadają album „Rebel Music” firmowany przez Rebel MC (dziś Congo Natty). Artysta uważany jest za jedną z największych legend muzyki klubowej. Od ponad 20 lat eksperymentuje z muzyką jungle, lecz wciąż zaskakuje nowymi pomysłami. Przez jego studio przewinęli się tacy artyści, jak Dennis Brown, Barrington Levy, Sizzla,John Holt czy Jr. Reid. Utwory „Police in Helicopter” czy „Champion DJ” należą do klasyki połamanych rytmów.  Congo Natty jest zdeklarowanym rastafarianinem. Jego misją jest rozpowszechnianie ważnych treści przy pomocy muzyki jungle. W 2013 r. wydał album „Jungle Revolution”, który w błyskawicznym tempie stał się jednym z najważniejszych wydawnictw współczesnej muzyki klubowej.

Tenor Fly – piosenkarz, raper, freestyle’owiec – jest aktywny na brytyjskiej scenie klubowej od końca lat 80., czyli od narodzin kultury Jungle, której prekursorem jest Rebel MC (Congo Natty). Tenor Fly udzielał się w popularnym kolektywie Freestylers, z którym znów zaczął koncertować. Współpracował również m.in. z Barringtonem Levy oraz legendą londyńskich sound systemów – Sir Coxsone, a także z polskim Dreadsquadem. Regularnie występuje z Congo Natty wcielając się w rolę mistrza ceremonii.

Jako trzeci artysta wystąpi z muzykami, pochodzący również z Wielkiej Brytanii, Congo Dubs.


Bob One & Bas Tajpan (Polska)

BAS TAJPAN z Dąbrowy Górniczej to wokalista i autor tekstów, którego kariera rozpoczęła się w drugiej połowie lat 90-tych. Jako artysta solowy zaistniał na początku nowego wieku na albumach producenckich IGS-a oraz w solowym projekcie Gutka Mustafarai. Współpracował m.in. z takimi wykonawcami jak Junior Stress, Firma, Miuosh, Peja, Tabu Duby, Skorup, Fu czy Hemp Gru.

W 2007 roku wraz z Miuoshem założył projekt Fandango Gang. Efektem był wspólny album o tym samym tytule. Wydał dwa solowe albumy. Debiut „Korzenie i kultura” (2010) promowany był singlami „Korzenie i kultura” oraz „Potęga majestatu”. Wydany w 2012 roku przez Hemp Records „Made in Tajpan” przyniósł clipy „Podróż” oraz „Dla moich ludzi”. 9 stycznia 2015 roku na półki sklepowe trafił trzeci solowy album Bas Tajpana pt. „Slavic Rasta”, promowany singlami „Niebo”, „Muzyka buntu” oraz „Ukorzeniony Rap”.

BOB ONE to raper / wokalista z Katowic. Debiutował w roku 2001 z kolektywem Rainbow Hi-Fi, gdzie po raz pierwszy spróbował swoich sił na mikrofonie. Następnie dołączył do częstochowskiego sound systemu Rub Pulse. W 2008 wydał pierwszy solowy album „Jeden”. Nagrywał wspólne utwory z takimi wykonawcami jak Hemp Gru, Firma, Onar, Tabu czy Junior Stress. Oprócz charakterystycznego głosu znany jest również jako utalentowany producent, sam tworzący swoje podkłady i zapewniający je często m.in. Bas Tajpanowi. W czerwcu 2013 r. nakładem MaxFloRec wydal swój długo oczekiwany drugi solowy album „Twój ruch”, promowany teledyskami „Widzę dziś” , „Zostawiam”, „Twój ruch”, „W co wierzysz” , „Nie trzeba” oraz „Daj z siebie wszystko” z gościnnym udziałem Bas Tajpana. Album uzyskał tytuł „Złotej Płyty”.


Dubioza Kolektiv (Bośnia i Hercegowina)

Zespół Dubioza Kolektiv powstał w 2003 roku w Bośni. Słynie z bardzo żywiołowych koncertów, które zmieniają się w barwne muzyczne spektakle. Prezentująca oryginalne połączenie elementów bałkańskich ze ska, punkiem, reggae, elektroniką i hip-hopem grupa powstawała w wyjątkowo trudnych warunkach, w kraju podnoszącym się z moralnej i ekonomicznej stagnacji. W ciągu swojej kariery wydali siedem albumów. Już pierwsza płyta, zatytułowana po prostu „Dubioza Kolektiv”, spotkała się z dużym entuzjazmem, niewidzianym na scenie bośniackiej od czasu wybuchu wojny w latach 90. Większą sławę zdobyli wydaniem kolejnych albumów – „Dubnamite” oraz „Firma Ilegal”, dzięki którym stali się rozpoznawalni na całym Półwyspie Bałkańskim. Drzwi na światową scenę muzyczną otworzyły grupie wydawnictwa „Wild, Wild East” oraz „Apsurdistan”, a ich utwór „Kažu” ma obecnie ponad 12 milionów wyświetleń w serwisie YouTube.

Obecnie Dubioza Kolektiv jest jednym z najpopularniejszych grup muzycznych we Wschodniej Europie, która szczególnie wyraźnie zaznaczyła swoją obecność najnowszym albumem - „Happy Machine”. Utwory z tej płyty nawiązują m.in. do różnych wydarzeń ostatnich dwóch lat, tj. protesty w Turcji („All Equal”), proces twórców The Pirate Bay („Free.mp3”) czy kryzys syryjski. Bośniacki zespół zagrał już w Polsce, teraz zawita na płocką plażę by dać niezapomniane show na scenie głównej festiwalu Reggaeland.


SKARRA MUCCI & THE RAWKAZ CLAN (Jamajka)

Skarra Mucci urodził się w St. Thomas na Jamajce, gdzie szkolił swoje umiejętności wokalne inspirując się twórczością takich mistrzów jak m.in. Yellowman czy Dennis Brown. Mimo, że znany jest jako artysta raggamuffin, świetnie sprawdza się w stylistyce soul, gospel, reggae, rap czy R&B. Jego niekończący się słowny „flow” i kreatywność sprawiły, że jest potocznie nazywany „lirycznym milionerem”. Podczas swoich dynamicznych koncertów nawiązuje świetny kontakt z publicznością, a jego głos pomaga mentalnie przenieść się na ciepłą, jamajską plażę.

Przyszły wykonawca płockiego festiwalu reggae występował niemal na całym świecie, dzieląc scenę z takimi artystami, jak Beenie Man, T.O.K, Chezidek, Dub Inc czy Kiprich. Do jego największych hitów zaliczyć można m.in. „Greater than great”, „My Sound”, czy „Dreader Than Dread”. Jak do tej pory wydał 5 albumów, w tym „Return of the Raggamuffin” (2012), koronowany płytą nr 1 w Europie. Album „Greater Than Great” (2014), jest jednym z najlepiej sprzedających się albumów roku, zdobywcą nagrody najlepszego albumu dancehall 2014 we Francji. Na 2016 rok, Skarra Mucci zapowiada wydanie nowego albumu – „Dancehall President”. Skarra Mucci obecnie jest w trasie koncertowej z własnym zespołem – Rawkaz Clan, z którym zaprezentuje się w Płocku.


Maleo Reggae Rockers (Polska)

Maleo Reggae Rockers został założony przez lidera - Dariusza „Maleo” Malejonka – znanego z występów w takich grupach, jak Izrael, Armia czy Moskwa, w 1997 roku. Występując na największych polskich i europejskich festiwalach (m.in. Woodstock, Rototom Sunsplash) bardzo szybko zgromadzili szeroką rzeszę fanów. Jako pierwszy zespół reggae w Polsce brali udział w trasie koncertowej Lato z Radiem, grając 20 koncertów w różnych częściach Polski. Maleo Reggae Rockers, poruszając się w gatunku, jakim jest reggae, wypełniają misję Boba Marleya niosąc światu przesłanie miłości, wolności i pokoju. Grupa uczestniczyła m.in. w koncertach upamiętniających Powstanie Warszawskie: „Pamiętamy 44-Gajcy”, „Warszawskie Dzieci” oraz koncertach poświęconych walce o demokrację na Białorusi – „Solidarni z Białorusią”. Zespół wydał 6 albumów, z których ostatni, „Wake Up”, w listopadzie ubiegłego roku. Przy okazji jego premiery, muzycy dumnie ogłosili, że udało im się przebić barierę brzmienia, która oddzielała polskie produkcje reggae od tych światowych. Grupę Darka Malejonka będzie można usłyszeć na płockiej plaży pierwszego dnia Reggaelandu.


DJ Vadim feat. Big Red (Francja)

Aktywny na scenie od ponad 20 lat DJ Vadim jest jednym z najbardziej uznanych niezależnych producentów. Określany „Johnem Coltranem hip hopu” jest artystą poruszającym się pomiędzy takimi gatunkami, jak hip hop, soul, funk, grime, reggae, dub i ogólnie pojętą muzyką basową. Od lat podróżuje po całym świecie współpracując z różnymi muzykami. Oprócz własnych produkcji na dziesiątkach singli i kilkunastu albumach, produkował muzykę dla takich sław, jak Al Green, Stevie Wonder, Foreign Beggars, Prince, The Cure, czy Fat Freddy’s Drop. Jego zleceniodawcami byli również m.in. Adidas, Red Bull, Sin City czy Grand Theft Auto. Grał na całym świecie podczas takich festiwali, jak Sonar, Glastonbury, Big Chill, Fuji Rock czy Notting Hill Carnival. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród.

W lipcu DJ Vadim po raz pierwszy w Polsce zaprezentuje się z jednym z głosów francuskiego zespołu Raggasonic – Big Redem. Ten legendarny raper na początku lat 90-tych stworzył z zespołem Raggasonic, będącym kultową marką w Europie, podwaliny francuskiej sceny raggamuffin.


Sara Lugo (Portoryko) & Next Generation Family

Sara Lugo ma portorykańskie korzenie i pochodzi z Monachium. Wydała do tej pory dwa albumy „What About Love” w 2011r. oraz cztery lata później „Hit Me With Music”, w którym pojawił się gościnnie jeden na najsłynniejszych jamajskich artystów reggae - Proteje. Ich wspólna piosenka „Really Like You” odnotowała ponad trzy miliony odsłon na YouTube. Swoją rosnącą popularność artystka zawdzięcza unikalnej barwie głosu oraz pozytywnym tekstom, które łączy z brzmieniem reggae, soul, jazz i hip-hop.

Pomimo młodego wieku, jest jedną z ciekawszych piosenkarek współczesnego reggae, chętnie zapraszaną na duże europejskie imprezy jak Rototom czy Summerjam. Jej słoneczne występy podziwiali także mieszkańcy obydwu Ameryk oraz większości krajów Europy w tym Polski. Sara Lugo do Płocka przyjedzie z zespołem Next Generation Family.


Pozyton Sound & Dr Love (Polska)

Pozyton Sound jest gliwickim składem powstałym na początku 2011 roku. Melodyjność reggae, energia dancehall’u oraz hip-hopowy pazur płynące ze sceny przyciągają na koncerty publikę równie różnorodną, jak sama muzyka tworzona przez Pozyton Sound, sukcesywnie powiększając grono wiernych fanów. Słyną z łączenia klasyki z najnowszymi trendami. Mieli okazję występować na scenach tj. Najcieplejsze Miejsce na Ziemi, Burning Sun czy Bielawa Regałowisko.

Dr Love jako DJ gra podczas różnorodnych imprez, o charakterze m.in. jamajskim, funkowym czy hip-hopowym. Najlepiej jednak czuje się po wymieszaniu tych gatunków w mash up’owym stylu, zmieniając tym samym zwykłe cykliczne imprezy w prawdziwe wydarzenia, które na długo zapadają w pamięci.


Bethel (Polska)

Zespół Bethel został założony w 2006 roku z inicjatywy obecnego lidera i wokalisty - Grzegorza Wlaźlaka. Mimo licznych zmian, ich muzyka od zawsze oscylowała wokół gatunku reggae. Bethel ma na swoim koncie dwie płyty: „Muzyka Serc” (2010) oraz „Dobrze, że jesteś” (2014). Na obu krążkach usłyszeć można zarówno delikatne, bujające roots reggae, energiczne ska, jak i mocne uderzenie w stylu raggamuffin. Zespół najlepiej czuje się na koncertach, podczas których zaraża publiczność pozytywnymi wibracjami. Nieobce jest im również granie klubowe. Bethel ma już za sobą ponad 450 koncertów w kraju i za granicą.
Zespół dwukrotnie wystąpił na Przystanku Woodstock: w 2011 roku na Scenie Folkowej, a następnie, po zdobyciu Złotego Bączka, w 2012 roku na Dużej Scenie. Bethel wielokrotnie grał na polskich festiwalach reggae tj. Reggae Na Piaskach (2010 i 2011), Ostróda Reggae Festiwal (2011 i 2014), Bielawa Reggae Festiwal (2012 i 2015) i wielu innych. Kapelę można było zobaczyć również m.in. w programie Kuby Wojewódzkiego. Ponadto ich występy i wypowiedzi niejednokrotnie emitowane były na antenie programów 1 i 2 Telewizji Polskiej oraz w niezliczonej ilości stacji internetowych.
Obecnie zespół tworzą: Grzegorz Wlaźlak (wokal, gitara), Magdalena Dachowska (bas), Robert Dachowski (perkusja), Konrad Możdżeń (perkusjonalia), Piotr Zarówny (trąbka), Damian Kluźniak (instrumenty klawiszowe), Szymon Chudy (gitara).

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Organizator: http://reggaeland.eu/

Zdjęcia i pliki wideo

Facebook