Life Festival Oświęcim - Street Life: Manu Chao, Bednarek, Afromental

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Festiwale.

Siesta Festival

04.03.2018

Punk Fest

Klub Kwadrat, Kraków

10.03.2018

Ceny biletów:
    - 55zł - płyta
    - 67zł - red zone

Szczegóły wydarzenia

Life Festival Oświęcim: Street Life

Manu Chao, Bednarek, Afromental


Tegoroczny Life Festival Oświęcim będzie wyjątkowy z kilku powodów. Na dwóch scenach zlokalizowanych naprzeciwko siebie, w festiwalowy piątek i sobotę czeka nas rekordowo dużo muzyki. Wydarzeniem bez precedensu, nie tylko w historii LFO, będzie z pewnością sobotni koncert „Europa przeciwko wojnie”, którego ambasadorem jest Goran Bregovic i na którym po raz pierwszy od 16 lat wystąpią wspólnie Goran Bregovic i Kayah. Tego samego dnia wystąpi też najpopularniejszy zespół w historii muzyki reggae – UB40 i m.in. formacja LemON oraz ponownie Kayah, tym razem z własnym projektem Transoriental Orchestra. Wokalista UB40, Ali Campbell pojawi się też gościnnie na koncercie „Europa przeciwko wojnie”.

W piątek na scenie LFO zagoszczą m.in.: gwiazda nowej muzyki brytyjskiej Jessie Ware oraz holenderski zespół Kensington, który już niebawem ma szanse zawojować największe areny świata. Polskę tego dnia reprezentować będzie jeden z najlepszych koncertowych zespołów w kraju – Hey, zobaczymy także Melę Koteluk i artystów tworzących unikatowy projekt Nowe Sytuacje, z piosenkami legendarnej Republiki. Skład uzupełni Sebastian Riedel z grupą Cree.

Natomiast gwiazdą czwartkowego koncertu Street Life będzie legenda sceny undergroundowej Manu Chao, który wystąpi ze swoim projektem Manu Chao La Ventura.


Manu Chao La Ventura – 18.06

Manu Chao to ikona anarchistów i alterglobalistów, artysta niepokorny, niewpasowujący się w schematy show businessu. Osobiście wybiera miejsca, w których chce grać koncerty – w tym roku ze swym projektem Manu Chao La Ventura zagra w Polsce tylko raz, na Life Festival Oświęcim, podczas koncertu Street Life. Manu Chao to jeden z najbardziej zaangażowanych społecznie artystów na świecie. Alterglobalista, obrońca ubogich z Trzeciego Świata, zadeklarowany pacyfista –  idealnie wpasowuje się w przesłanie LFO.  Jego twórczość, tak jak Life Festival Oświęcim, łamie kulturowe i językowe granice.  Urodzony w Paryżu muzyk śpiewa po angielsku, hiszpańsku, francusku, włosku - nierzadko potrafi połączyć te wszystkie języki w jednym utworze. Splata nie tylko różne mowy, ale też style -  w jego utworach odnajdziemy brzmienia charakterystyczne dla takich gatunków jak rock, reggae, ska czy folk. Na scenie jest prawdziwym wulkanem energii. Jesteśmy przekonani, że w Oświęcimiu eksploduje on z podwójną siłą!


Bednarek – 18.06

Wprowadził muzykę reggae do polskiego mainstreamu – jego piosenki grane są przez największe stacje radiowe i telewizyjne w kraju. Początkowo występował z zespołem Star Guard Muffin by później utworzyć grupę firmowaną własnym nazwiskiem. Z nią w 2012 r. nagrał krążek „Jestem”. „Póki, co najbardziej mnie cieszy, że ludzie przychodzą mnie słuchać, by złapać pozytywną energię” – mówił dwa lata temu w wywiadzie dla PAP. Solidną jej dawkę otrzymamy w tym roku na LFO


Afromental - 18.06

Afromental to jeden z najbardziej ekspresyjnych polskich zespołów ostatnich lat. Siedmioosobowa grupa, założona przez Wojciecha Łozowskiego i Tomasza Lacha, istnieje już ponad dekadę. Ich ostatni krążek „Mental House” z 2014 r. stanowi połączenie radosnego, rytmicznego, energetycznego grania z ciężkimi brzmieniami.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook