Brave Festival: Przegląd Filmowy - Zaginiony naszyjnik gołębicy

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Inne.

Valses de Vienne - Walce Wiedeńskie - Rzeszów

Bilety dostępne na www.ticketmaster.pl

Filharmonia Podkarpacka, Rzeszów

23.01.2018

Valses de Vienne - Walce Wiedeńskie - Katowice

Bilety dostępne na www.ticketmaster.pl

Filharmonia Śląska, Katowice

25.01.2018

Ceny biletów:
    - 10zł - w przedsprzedaży
    - 12zł - w dniu imprezy

Szczegóły wydarzenia

Brave Festival: Przegląd Filmowy - Zaginiony naszyjnik gołębicy

Fabuła drugiej części pustynnej trylogii Nacera Khemira krąży wokół Hassana zgłębiającego arkana arabskiej kaligrafii. Podczas tej nauki Hassan wpada na trop tajemniczego rękopisu. Chłopak wierzy, że doprowadzi go on do poznania sekretów prawdziwej miłości. Staje się on inspiracją i obsesją do szukania prawdy o uczuciach. Hassan chce zebrać wszystkich 60 nazw, które określają stany miłości. Ostatecznie młody adept kaligrafii wyrusza na poszukiwania manuskryptu w towarzystwie przyjaciela Zina, dzięki któremu poznaje piękną księżniczkę. Hassan rusza przez pustynię, na której musi zmierzyć się m.in. z bandą rozbójników. Dokąd zaprowadzi go ta wyprawa?

Film oparty został na traktacie klasycznego arabskiego poety Ibn Hazma, który analizuje psychologię miłości. Akcja filmu toczy się w XI-wiecznej Andaluzji. Przez całą opowieść przebija tęsknota do złotego wieku tej krainy, kiedy była ona miejscem spotkań i dialogu wielu kultur i religii. To w Andaluzji powstawały wówczas najpiękniejsze ogrody i poematy świata.

W filmie wyraźnie widać wielką pasję Khemira do baśni i opowieści. Przebija się także jego fascynacja pustynią, która jest wszechobecna w każdej tkance historii. W tej przestrzeni opowieści derwiszów tworzą pełen mistycyzmu świat, w którym możliwe jest przekazywanie opowieści następnemu pokoleniu. „Zaginiony naszyjnik gołębicy” potwierdza talent Nacera Khemira do tworzenia czarujących wizualnie poematów sięgających najważniejszych tradycji świata arabskiego.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook