Pożar w Burdelu, Herosi Transformacji 3

Pożar w Burdelu, Herosi Transformacji 3

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Inne.

Valses de Vienne - Walce Wiedeńskie - Rzeszów

Bilety dostępne na www.ticketmaster.pl

Filharmonia Podkarpacka, Rzeszów

23.01.2018

Valses de Vienne - Walce Wiedeńskie - Katowice

Bilety dostępne na www.ticketmaster.pl

Filharmonia Śląska, Katowice

25.01.2018

Ceny biletów:
    - 95zł

Szczegóły wydarzenia

Pożar w Burdelu


Herosi Transformacji 3


POŻAR W BURDELU to niezależny teatr założony przez Michała Walczaka i Macieja Łubieńskiego w 2012 roku. Zespół tworzy kolejne przedstawienia w ramach cyklu, liczącego sobie już dwadzieścia dziewięć "odcinków" - spektakli. Każdy odcinek jest odrębną całością, zarazem stanowiąc jeden z rozdziałów losów stałych postaci, czyli specyficznych mieszkańców Warszawy. Bazyliszek, zamożni mieszkańcy strzeżonego osiedla, miejscy dziwacy, przedstawiciele władzy, Duszpasterz Hipsterów i inni - wszyscy pod wodzą BurdelTaty kochają się, nienawidzą, zabijają, zmartwychwstają i przeżywają najdziksze przygody. Utalentowany zespół aktorski, muzyka na żywo, fajerwerki inteligentnego humoru i iskry erotycznego napięcia - całość kipi energią, żywiołowością i magią teatru. .Ekonomia, i erotyka, pościgi, strzelanki i burdy na ulicach Warszawy. Jeszcze więcej seksu. Jeszcze więcej przemocy. Jeszcze większy Burdel.To trzeba zobaczyć, to trzeba przeżyć.

Michał Walczak i Macieja Łubieński za Pożar w burdelu otrzymali nagrodę magazynu "Co jest grane": Wdechę w kategorii "wydarzenie roku 2013".

W rankingu "Wprost" 2014 Michał Walczak został uznany za jednego z pięćdziesięciu najbardziej wpływowych ludzi w Polsce (na zaszczytnym miejscu 49.).

Najważniejsza nagroda - miłość publiczności - nie jest przyznawana formalnie i oficjalnie. Zespół otrzymuje ją podczas każdego przedstawienia, gdy nadkomplet widzów wita gorącymi brawami nowy program, a obsługa widowni dostawia kolejne krzesła, aby pomieścić wszystkich chętnych.

Najlepszy towar w mieście: Monika Babula, Karolina Czarnecka, Maria Maj, Lena Piękniewska, Agnieszka Przepiórska, Andrzej Konopka, Maciej Łubieński, Tomasz Drabek, Mariusz Laskowski,.

Burdelband: Wiktor Stokowski, Michał Górczyński, Marcin Wippich, Maciej Łubieński

Scenografia: Marta Kodeniec

Kostiumy: Diana Szawłowska

Choreografia: Bartosz Figurski

Charakteryzacja: Beata Borowska

Światło: Tadeusz Perkowski

Dźwięk: Mateusz Skalski, Scenariusz: Maciej Łubieński, Michał Walczak

Muzyka: Wiktor Stokowski & Michał Górczyński

Reżyseria: Michał Walczak

Na pierwsze spektakle ludzie szli z rezerwą. Jednak już po kilku chwilach, kiedy okazywało się, że "Pożarowi w Burdelu" bliżej do Kabaretu Olgi Lipińskiej (temu dawniejszemu, z panem Tureckim) niż do dowcipu biesiadnego - byli kupieni. Fama o brawurowym kabarecie szybko się rozeszła, już na trzeci odcinek nie można było dostać biletów. – Izabela Szymańska, Gazeta Wyborcza

"Pożar..." oswaja lęki, uczy zrywać maski, które nakładamy, zachowywać dystans do samych siebie – Krzysztof Kwiatkowski, Wprost

…trzeba krzyczeć: "Ludzie, idźcie do burdelu na Pożar!". To miejsce, które trzeba było wynaleźć, które uwalnia od wstydów i kompleksów, od zahamowań i rozczarowań, uczy rozmowy i dystansu – Piotr Gruszczyński, dwutygodnik.com

Gdzie:

  • Teatr im. H.Modrzejewskiej, Rynek, Legnica

Facebook