Reggaeland Festival Płock 2013 - karnet

Reggaeland Festival Płock 2013 - karnet

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Ceny karnetów:
    - 50 zł - w dniu imprezy, karnet z polem namiotowym!
    - 40 zł - karnet bez pola namiotowego! (dostępny jedynie w kasie festiwalu)

Karnet VIP:

 

W sprzedaży karnet VIP w cenie 200zł. W cenie: bilet wstępu, dostęp do namiotu VIP, catering, koszulka, plakatUwaga!!

 

Koncert Kena Boothe'a został odwołany!

Miejsce Kena Boothe`a zajmie Max Romeo!Komunikat organizatora:

 

Kasy biletowe czynne:
- piątek 12.07.2013 r. w godz. 8.00 - 01.00
- sobota 13.07.2013 r. w godz. 8.00-23.00Uwaga:

 

Ticketpro Polska wraz z Firmą W Moich Oczach przygotowało niespodziankę dla wszystkich fanów reggae. Każdy klient, który od 11 czerwca do 15 sierpnia złoży zamówienie w sklepie internetowym Ticketpro.pl, na jeden z poniższych festiwali, otrzyma w prezencie płytę CD zespołu DRUGA STRONA LUSTRA pt “Język Żywiołów”:

1. Reggaeland w Płocku (12-14 lipca)
2. Reggae Na Piaskach w Ostrowie Wielkopolskim (20-21 lipca)
3. Ostróda Reggae Festiwal w Ostródzie (9-12 sierpnia)
4. Regałowisko – Bielawa Reggae Festiwal w Bielawie (22-24 sierpnia)
5. B-Festival – Rock Reggae Alternative w Brzeszczach (24 sierpnia)
6. Festiwal w Jarocinie (19-21 lipca)

Zespół Druga Strona Lustra pochodzi z Andrychowa. Gra roots reggae i dotychczas ukazały się dwie płyty z których „Język Żywiołów” jest ich debiutem. Zespół występował na wszystkich najważniejszych festiwalach reggae w Polsce a także był supportem podczas koncertów największych gwiazd muzyki reggae w naszym kraju. Aktualnie grupa pracuje nad materiałem na swój trzeci album.

Zapraszamy także do obejrzenia jednego z klipów zespołu dostępnego na youtube:
http://www.youtube.com/watch?v=PH9MH5OkDPk

Szczegóły wydarzenia

REGGAELAND 2013

Płock, plaża nad Wisłą
12-14 lipca/July
www.reggaeland.eu


Reggaeland dzięki rekordowej, ubiegłorocznej frekwencji zyskał status największego festiwalu reggae w Polsce. Na festiwalu usłyszycie nie tylko korzenne reggae, ale też dancehall i ska. Poza zagranicznymi gwiazdami pojawi się także czołówka polskich wykonawców gatunku. W sumie wystąpi ponad 30 wykonawców.

LINE-UP 2013

Shaggy (JAM/USA) feat. Rayvon (BB)
Ken Boothe (JAM)
Jahcoustix (DE)
Richie Stephens (JAM)
The Selecter (UK)
Mellow Mood (IT)
St. Petersburg Ska-Jazz Review (RUS)
Dr. Ring Ding (DE)
Kingstone Sound (DE)
Karamelo Santo (AR)
Deadly Hunta (UK)

Mesajah
Jafia Namuel
Jamal
Ras Luta
Dancehall Masak-Rah
Tisztelet feat. Pablopavo i Diego Cichy Don
Transmisja
Radikal Guru & Cian Finn (PL/IRL)
City Lock (DE/SE)
Reggaeon (GEO)
Splendid Sound
27Pablo
Podwórkowi Chuligani

Diana Levi
Jam Vibez
Rise up! sound system
Pandadread Sound System
Dub Exciters
olaH&Klon
Fatty Fatty
G-Hot Sound
Mr. Bayerman
Obora Rec
Roots Melody
Grabadub
RasTa RasTamta sound system
Hatti Vatti
Roots Melody
Cyna
Collie Weed
QND
Uobuz
Nullptr
Enjoy
Reza
Mack

6T's Club
Jah Wind
Jah Love Soundsystem
Syntopa
KGS
Dubrising feat. Lady Dee, Artaman
Mystic Dubs i gościeShaggy
to muzyk, który w dwóch ostatnich dekadach wylansował największą ilość światowych hitów w jamajskim stylu. To nie tylko jedna z największych gwiazd gatunków reggae i dancehall, ale także jedna z niewielu, która dotarła do szerokiego grona słuchaczy na całym świecie. Mimo że jest wierny jamajskim rytmom, sprzedaje miliony płyt, z których kilka uzyskało status platynowych, a nawet diamentowych w Stanach Zjednoczonych i krajach europejskich. Jego popularność eksplodowała w roku 1993, kiedy wydał płytę ,,Pure Pleasure”. Szybką popularność zdobył jeden z singli, cover ,,Oh Carolina”. Wydany dwa lata później album ,,Boombastic” przyniósł artyście prestiżową nagrodę Grammy.

W kolejnych latach Shaggy sporo koncertował, ale też poświęcił się budowie legendarnej dziś wytwórni Big Yard Group. Dlatego jego nowa płyta ukazała się dopiero w roku 2000. ,,Hot shot” był krążkiem w dużej mierze utrzymanym w konwencji r'n'b. To z niego pochodzą wielkie przeboje Shaggy'ego ,,It wasn’t me” oraz ,,Angel”. ,,Hot shot” uzyskał m.in. status najlepiej sprzedającego się albumu według Juno Awards 2002. Lata 2002 i 2005 przyniosły kolejno krążki ,,Lucky Day” i ,,Clothers Drop”. Dwa lata później ,,Intoxication” podbija rynek, debiutując na szczycie list Reggae Billboard Albums oraz iTunes UK Reggae. Płyta otrzymuje nominację do kolejnej nagrody Grammy. Cztery lata temu Shaggy nagrał ,,Feel The Rush” utwór, który stał się oficjalnym hymnem Piłkarskich Mistrzostw Europy 2008. W roku 2011 ukazał się dziesiąty studyjny album Shaggy'ego „Summer in Kingston”.

W swojej muzyce ocierał się o rap i r'n'b, czasem uciekał komercji, innym razem pozwalał się jej uwieść. Wielokrotnie udowodnił, że niszowe reggae może wpływać na popkulturę z ogromną siłą oddziaływania. Jego koncert na Reggaelandzie w Płocku będzie pierwszym występem muzyka na polskim festiwalu reggae.

Oficjalna strona
www.shaggyonline.com

Dyskografia
1993: Pure Pleasure
1994: Original Doberman
1995: Boombastic
1997: Midnite Lover
2000: Hot Shot
2002: Lucky day
2005: Clothers drop
2007: Intoxication
2008: Best of Shaggy – The Boombastic collection
2011: Summer in Kingston


Jahcoustix

W tym roku Jahcoustix obchodzi dziesięciolecie działalności scenicznej. W ciągu dekady udało mu się zyskać pozycję jednego z najważniejszych twórców sceny reggae w Europie. Jego ostatnia płyta „Crossroads” wydana w 2010 roku trafiła na pierwsze miejsce listy Amazon Reggae Sales Chart. Muzyk nagrywał z największymi gwiazdami reggae – Shaggym i Gentlemanem. Przez drugiego z wymienionych został też zaproszony do udziału we wspólnej trasie koncertowej, najpierw po Europie, następnie także po Ameryce Południowej i Karaibach. Jednym z jego największych hitów jest utwór „Another Day”.

Jahcoustix urodził się w Niemczech w roku 1978 jako Dominik Haas, ale dużą część młodości spędził w Afryce - Liberii, Kenii i Egipcie. W Nairobi po raz pierwszy zetknął się z ruchem rastafarian i muzyką reggae. Po powrocie do Europy wraz z zespołem Dubios Neighbourhood nagrał debiutancką płytę „Souljahstice” (2003). Już rok później wydał pierwszy solowy album „Colourblind”. Dobrze przyjęty krążek zaowocował dwuletnią trasą koncertową nie tylko po Europie, ale także Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. W Europie wystąpił m.in. na słynnym Montreux Jazz Festival. Kolejna płyta „Grounded” powstała w 2006 roku. Dobrze przyjętą niespodzianką był akustyczny krążek „Outsideplayers” nagrany dwa lata później. Na Reggaelandzie będzie można usłyszeć przedpremierowo także utwory z najnowszej płyty Jahcoustixa, która ukaże się na jesieni.

Oficjalna strona
www.jahcoustix.de

Dyskografia
2003: Souljahstice
2004: Colourblind
1995: Boombastic
2006: Grounded
2008: Outsideplayers
2010: Crossroads


The Selecter

to legenda europejskiego ska i brytyjskiej muzyki lat 80. Lipcowy koncert na Reggaelandzie będzie pierwszym i jedynym show grupy w Polsce.

The Selecter to obok Madness i The Specials pionierzy rozwijającej się w latach 80. sceny 2 Tone. Formacja z Coventry, na której czele stoi energetyczna czarnoskóra wokalistka Pauline Black, łączy melodyjne ska z punk rockiem, rocksteady i reggae. Zaledwie kilka miesięcy wystarczyło, by nowicjusze, którzy debiutowali w lipcu 1979 roku w barwach najsłynniejszej wytwórni ska 2 Tone Records wspięli się na szczyty brytyjskich list przebojów. Pierwszy album The Selecter „Too Much Presure” wydany w 1980 roku to dziś absolutny klasyk i jedna ze sztandarowych pozycji w kanonie 2 Tone. Z płyty, która momentalnie pokryła się złotem pochodzi wiele wczesnych hitów zespołu, m.in. „Three Minute Hero”, „Missing Words” i „Too Much Pressure”.

Na fali ogromnej popularności The Selecter wydali kolejną płytę już rok później. „Celebrate the Bullet” to krążek stylistycznie bliższy reggae niż ska, także znakomicie przyjęty przez publiczność. Nieoczekiwanie okazał się też ostatnim albumem The Selecter w pierwszej fazie kariery zespołu. Muzycy porzucili wspólne granie w 1982 roku, a Pauline Black rozpoczęła solową karierę.

Niemal dekadę później, w 1991 roku The Selecter postanowili wrócić na scenę, a już rok później do rąk fanów trafił długo oczekiwany koncertowy album. „Out on the Streets” to zbiór największych przebojów grupy, a zarazem płyta uznawana za jeden z najlepszych krążków koncertowych w historii muzyki ska. Do dziś ukazało się kilka kolejnych albumów grupy, a ostatni, pochodzący z 2011 roku „Made in Britain” to muzyczny portret dzisiejszej Wielkiej Brytanii i życia w multikulturowym tyglu. Hitem stał się pochodzący z płyty antyfaszystowski song „Big in the Body – Small in the Mind” oraz porywający cover „Back to Black” – hołd dla zauroczonej ongiś ska Amy Winehouse. Sporym wydarzeniem na brytyjskim rynku książkowym stała się wydana w 2012 roku autobiografia Pauline Black – artystki doskonale znanej i szanowanej przez wyspiarską publiczność.

Oficjalna strona
www.theselecter.net


Ken Boothe
urodził się w 1948 roku w Kingston na Jamajce. Debiutancki solowy album „Mr. Rock Steady” nagrał w wieku dwudziestu lat. W 1974 roku wylansował swój pierwszy wielki hit - „Everything I Own”. Utwór trafił na pierwsze miejsce brytyjskiej listy przebojów. W końcówce lat 60. i całych 70. muzyk nagrał ponad dziesięć płyt, z których pochodzi wiele hitów, m.in. „The Train Is Coming” i „Crying Over You”. Przez kolejne dekady Boothe poruszał się nie tylko w nurcie rocksteady, ale także reggae i soulu. To zapewniło mu światową rozpoznawalność.

W latach 80. i 90. nagrywał zdecydowanie mniej, jednak na każdej z płyt można odnaleźć utwory, które cieszyły się wielką popularnością, choćby „Don't You Know”. W roku 2012 Boothe zaskoczył wszystkich wydając nowy album „Journey”, który jest osobistą opowieścią o dorastaniu w biedzie, szybkiej karierze i starzeniu się. Do dziś muzyka często przeciwstawia się nieżyjącemu już Altonowi Ellisowi, jedynej gwieździe ery rocksteady, która popularnością dorównywała Boothe'owi. O ile jednak wokal Ellisa był gładki, delikatny, o tyle Boothe do dziś czaruje głębią swojego głosu.

Oficjalna strona
www.kenboothemusic.com


Rise up! sound system
Trzyosobowy kolektyw z Częstochowy, którego początki sięgają roku 2003, zaś pełny skład zawiązał się w 2005 roku w brytyjskim Nottingham. Kingman, Zmora i Lotnik kochają głębokie, basowe brzmienia szeroko pojętego nurtu reggae/dub. Na sesjach sound systemowych krążą głównie wśród świadomych dźwięków digital dub, skocznych steppersów a także korzennego reggae, lecz często bywa, że ich występy łączą wszystkie gatunki, ocierając się nawet o dubstep. Powykręcane, pełne pogłosów, dźwięków syren i innych inspirowanych życiem efektów są uzupełniane przekazem i nawijkami Kingmana i Lotnika. Świadomy przekaz i nauka są misją, którą Rise up! sound system realizują podczas swoich wszystkich występów.

Projekt Rise up! sound system wykracza daleko poza występy – chłopaki organizują także imprezy sound systemowe i zajmują się produkcją muzyki dub. Kingman w swoim domowym studiu „56 A” realizuje dubowe sesje z muzykami, z których rodzą się ciekawe produkcje. Dla Rise up! ważna jest przede wszystkim rozbudowa własnego systemu dźwięku. W 2011 r. zbudowali własnoręcznie dwa pierwsze scoopy. Od tamtej pory systematycznie powiększają swój sound system. Na przestrzeni kilku ostatnich lat Rise up! sound system zagrali dziesiątki imprez klubowych w Polsce, organizowali imprezy w Częstochowie oraz małe namioty dźwięku na różnych festiwalach.

Oficjalna strona
www.riseup.nuffrespekt.pl


Diana Levi
Śpiewa od dziecka. Należała do najróżniejszych chórów (kościelnych, gospel itp.), brała udział w festiwalach poezji śpiewanej i piosenki aktorskiej, w końcu występowała w alternatywnych klubach śpiewając w klimatach funk, soul i jazz. Ostatnio skupiła się głównie na muzyce reggae, a szczególnie jej odmianie dub i digital style. W 2012 roku jej muzyczna kooperacja z niemieckim producentem ALDUBB wydana została na 10” winylu.

O swojej muzyce mówi: „Mam takie poczucie, że do swoich kompozycji przemycam zwłaszcza elementy jazzu, który kiedyś był mi bliski. Zabawa głoskami, improwizacja - to jest to. Im więcej rodzajów emisji głosu się poznaje, im bardziej wiedza o muzyce się poszerza, tym więcej można czerpać z różnych stron, by w ten sposób tworzyć siebie - kompletną całość”.

Oficjalna strona
www.facebook.com/pages/Diana-Levi/193783690695545


Dub Exciters
olektyw założony na przełomie lat 2009 i 2010 porusza się w takich gatunkach jak dub, dubwise, uk steppers, jungle, dubstep i dnb. Wszyscy z ekipy mieli doświadczenia w różnych soundach. Pan_Zrywa reprezentuje Care Bear Sound, ICDub zwany również jako ICU jest reprezentantem El Casei The Sensi Sound. Blackleg jest DJ-em i producentem oraz współzałożycielem Partizans Cru i wieloletnim reprezentantem bassowej Częstochowy. Z kolei Loloman to nawijacz i organizator nietypowych eventów, który od 2012 okrasza swoją gadką basowe pulsacje DES. Wspólnie organizują cykliczne imprezy pod szyldem Drum N Step w Częstochowie.

Oficjalna strona
www.facebook.com/dubexciters


Pandadread Sound System
to dziesięciokilowatowa tuba propagandowa, skupiająca wokół siebie selektorów oraz wokalistów z Trójmiasta i okolic. Operatorzy sound systemu czerpiąc pełnymi garściami z tradycji muzyki jamajskiej, w swojej selekcji eksperymentują z jej współczesnymi, elektronicznymi wcieleniami. Przez ponad pięć lat aktywności na polskiej scenie reggae trójmiejski kolektyw dorobił się wiernej publiki i opinii najlepszej selekcji roots reggae na Pomorzu. Selektorzy Pandadread - DHS i bratrat, postanowili jednak pójść dalej. W międzyczasie, śladem jamajskich i brytyjskich sound systemów, konsekwentnie budowali własne, nastawione na skuteczność w niskich częstotliwościach nagłośnienie.

Latem 2009 roku zrealizowali swoje plany, stając się pierwszym dubowym Sound Systemem na północ od stolicy. Rytm, wolność i bezkompromisowa kontestacja systemowego aparatu przemocy są przesłaniem, które wyraźnie bije z przemyślanego doboru prezentowanych przez Pandadread Sound System utworów, wzywając do tańca, świadomości oraz dobrej zabawy w każdym momencie życia.

Oficjalna strona
www.facebook.com/pandadread


Jam Vibez

Kolektyw, w skład którego wchodzą Daddy Bozo, Deer, Kleeb i Awiom promuje najlepsze brzmienia digital reggae, raggamuffin, dub. Od kiedy powstali, czyli od 2005 roku, wzięli udział w ponad 250 wydarzeniach. Na polskiej scenie zasłynęli fascynacją do analogowych dźwięków lat 80. Jej efektem był mixtape „Jamaican Stylee” wydany w 2008 roku i świetnie przyjęty przez publikę. Współpracują z muzykami i artystami z całego kraju, m.in. Brother Culture, Dixie Peach, Daddy Ranks, Solo Banton, Deadly Hunta, KaCeZet, Pablopavo, Diego, Tetris, Bob One, Zorak, Ras Luta, Grizzlee, Cheeba, Bas Tajpan, Junior Stress, Madmike, Numer Raz.

Oficjalna strona
www.jamvibez.net


olaH&Klon (All On Sound)
To selektorski duet z ogromnym stażem, który prezentuje dub, dubstep, jungle, drum&bass i nie tylko. olaH to członkini Kermit Sound, jedynego w Polsce stuprocentowego kobiecego składu. Jest fanką sound systemowych brytyjskich basowych brzmień. Szukająca bardziej w starociach, niż w nowościach reggae. KGS / Klon Gibbson Spliffton jest selektorem i producentem głęboko basowych brzmień.

Od 2005 r. fascynuje go muzyka reggae i jej każda, nawet najbardziej korzenna, taneczna, medytacyjna czy komputerowa forma. Niegdyś stanowił główny filar stołecznej ekipy Soundz of Freedom, z której wyrósł KaCeZet czy Rastamaniek. Jako KGS produkuje autorskie riddimy oraz remiksuje nagrania tuzów reggae, poruszając się przede wszystkim w stylistyce reggaestep i digital dancehall.


Roots Melody
Kolektyw powstał w 2011 roku w Pabianicach. Ras Qki, Mic Liper, JR za cel postawili sobie szerzenie rootsowej wibracji, przekazywanie pozytywnych kojących niskich wibracji i korzennej wiadomości, której podstawą jest równość i brak jakichkolwiek uprzedzeń. Roots Melody to korzenna roots reggae, dub, uk dub selekcja i forma grania zainspirowana przez soundsystemowych mistrzów z Wielkiej Brytanii i Jamajki. To silne brzmienie basu i perkusji, to także wiadomość w rub-a-dubowym stylu na mikrofonie, ale przede wszystkim to ludzie, którzy wspierają tę misję poruszając swoimi ciałami w rytm muzyki.

Oficjalna strona
www.facebook.com/rootsmelody


Grabadub
Za konsolą od ponad dziesięciu lat. Zaczął od hip-hopu i dużej ilości skreczu. Dopiero później zainteresował się miksowaniem, które na początku wydawało mu się nudne, ale gdy usłyszał dubstep, został pochłonięty totalnie i bez końca. Razem z załogą Dubsideko popularyzowali ten gatunek w Poznaniu, m.in. poprzez cykl imprez Dubside Show. Aktualnie zajmuje się autorskim cyklem New Bass Order, który przez wielu już teraz uznawany jest za kultowy.

Oficjalna strona
www.facebook.com/GR4B4DUB


RasTa RasTamta

Kolektyw rozpoczął swoją działalność w 2007 roku w Bielsku-Białej, w 2013 roku zwyciężył w poznańskim Young Blood 45 Shooter Clash. Swoją selekcję opierają na wszelkich wcześniejszych odmianach muzyki jamajskiej - od ska i rocksteady przez roots reggae po rub-a-dub. Uzupełniają je skocznymi rytmami raggamuffin i głębokim brzmieniem digitalu.

Oficjalna strona
www.facebook.com/rasta.rastamta

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook