Metz + support: Cheatahs, Bambara

Metz + support: Cheatahs, Bambara

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Ceny biletów:
    - 45 zł - w przedsprzedaży
    - 50 zł - w dniu imprezy

Szczegóły wydarzenia

W ciągu ostatnich 3-4 lat zespół dzielił scenę z kapelami takimi jak Mission of Burma, Death form Above 1979, Archers of Loaf, Mudhoney, Oneida, Constantines czy NoMeansNo. Choć początkowo trudno było im się wybić na rodzimej scenie, wkrótce zyskali rozgłos, co umożliwiło wydanie debiutanckiej płyty w 2012 roku. Album „Metz” zebrał bardzo dobre recenzje (m.in. ocenę 8,5/10 wystawił mu portal Pitchfork). Doceniono świetne brzmienie zespołu, funkcjonującego na granicy gatunków post-hardcore, punk i indie lat 90. Jednak tym, co wyróżnia Metz jest przede wszystkim mocne brzmienie koncertowe!

Cheatahs: wokalista Nathan Hewitt i gitarzysta James Wignall spotkali się osiem lat temu podczas pracy w pubie Camden, i od razu połączyła ich wspólna pasja do muzyki i Seinfeld. Po nagraniu kilku demo, w czerwcu 2012 Cheatahs wydał swoją pierwszą EP-kę "Coared”. Mini album wyszedł pod szyldem Marshall Teller Records, a NME napisał o nim: "ten nowy kwartet ma potencjał, aby stać się jednym z najlepszych. Najnowsza EP-ka „Cut The Grass” ukazała się w październiku tego roku.

Bambara jest jak burza. Ich muzyka przywołuje na myśl  brudne współczesne brzmienia jak Nick Cave & The Bad Seeds oraz energię takich kapel jak Iceage. Znakiem rozpoznawczym zespołu Bambara jest wokalno-muzyczny kloaż hałasów, które tworzą niepokojącą całość.  Zespół wydał właśnie album „Dreamviolence”.

Zapraszamy!

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook